Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 18 Kwi 2024, 10:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Dlaczego ona?"
PostWysłany: 22 Lis 2009, 22:13 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2007, 13:46
Posty: 61
Miejscowość: Ełk
Witam Wszystkich

Chciałbym zaprezentować i poddać ewentualnej krytyce mój pierwszy w pełni ukończony scenariusz filmowy. Jako że pierwszy byłbym bardzo wdzięczny za ewentualne sugestie, poprawki, błędy itd. Na pewno pomoże mi to na przyszłość :)

Scenariusz napisany w oparciu o autentyczny wydarzenie.

Życzę miłego czytania i z góry wielkie dzięki za ewentualne opinie :)

pozdrawiam

* Wszelkie prawa zastrzeżone :)


Załączniki:
Dlaczego ona.doc [37 KiB]
Ściągnięto 793 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lis 2009, 22:48 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Format, format, format, format. Nie środkujemy dialogów, nie korzystamy z wytłuszczenia. Interlinia 1,5 wiersza, odstęp tabulatora od nazwiska postaci do kwestii - 1, nie więcej, bez kropek w główkach scen. Jak piszesz retrospekcję to robisz: WNĘTRZE. TAPAPA - DZIEŃ (RETROSPEKCJA) a w następnej scenie w nagłówku (TERAŹNIEJSZOŚĆ). Żadnych "end retrospekcja" itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lis 2009, 23:44 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Format to wierzchołek góry lodowej, Moore...
Parę słów ode mnie ;)
Masa niepotrzebnych, suchych dialogów:

Kod:
 KAROLINA

Słucham?

KOLEŻANKI

To my!

KAROLINA

Wchodźcie. Piąte piętro.
Po co ten dialog?

Kod:
 KAROLINA

Tam macie wódkę i jedzenie. Jak ktoś będzie chciał zapalić to mam kilka szlugów. Bawcie się dobrze.

Toż się rozumie samo przez się, moim zdaniem kolejny zbędny dialog. Pamiętaj, że zawsze obraz jest ciekawszy dla widza – nie dialog. Zwłaszcza w tak krótkich formach, gdzie o przegadanie nietrudno. Obrazki, obrazki i jeszcze raz obrazki... :)


Kod:
 MAMA

Pamiętaj, że przyjmujesz antybiotyk. Masz brać go codziennie o 23:00. A tu masz numer do babci w razie czego.
No zaś, i tu ponadto od razu wiemy, że to się źle skończy – po co oglądać do końca?

Kod:
 MAMA

Janek, Karolina nie odbiera telefonu, ZACZYNAM SIĘ MARTWIĆ.

Dajże to aktorowi zagrać, a nie powiedzieć. Wystarczy samo „Karolina nie odbiera...”

Kim jest Karolina, dlaczego jest tak nieodpowiedzialna? Jej zachowanie jest dla mnie niezrozumiałe - w żaden sposób nie wynika ze scenariusza i z tej postaci (bo tu tak naprawdę w żaden sposób nie jest zarysowana POSTAĆ, nawet w minimalnym stopniu) – po prostu coś się dzieje i już.

To, że ta historia wydarzyła się naprawdę nic dla mnie nie znaczy – nie wierzę w nią i nie jest dla mnie w żaden sposób ciekawa. A scena nad grobem jest przetandetna...

To tyle moich skromnych uwag. Powodzenia i pozdrawiam ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lis 2009, 08:32 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2007, 13:46
Posty: 61
Miejscowość: Ełk
Jeśli scena na cmentarzu jest "przetandetna" to bardzo bym prosił o jakies pomysły jak ta ostatnią scenę zrobić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lis 2009, 09:22 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Ja bym z niej zrezygnował i ostatnie ujęcie jakie bym zostawił, to martwa córka leżąca na podłodze w kuchni – było by to chyba bardziej wymowne. Jeśli ktoś umiera to wiadomo, że będzie pogrzeb i, że rodzina będzie smutna i tak dalej, no i pokazywanie matki padającej na kolana wydaje mi się tanim i ckliwym chwytem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lis 2009, 13:52 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2007, 13:46
Posty: 61
Miejscowość: Ełk
To masz a jak być zrobił pierwszą scene o tej co mówiłes ze zbędne dialogi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lis 2009, 22:27 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Zaczął bym chyba od momentu otwierania drzwi wejściowych, powitanie Karoliny i koleżanek (bez słów, co najwyżej jakieś "cześć", buziak, etc.). Potem dziewczyny wchodzą do pokoju i zaczynają się bawić i witać z innymi dziewczynami, które już tam są - coś w ten deseń. Ogólnie chodzi mi o to, że najlepiej jest gdy scena zaczyna się najpóźniej jak się da i kończy najwcześniej jak to możliwe, bez zbędnych "przedłużaczy" i wyjaśnień. Zastanów się co chcesz pokazać tą pierwszą sceną i przekaż informacje obrazem - jeśli okaże się, że sam obraz Ci nie wystarcza, to w ostateczności podeprzyj się dialogiem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group