Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Świadomość
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 17:51 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 12 Gru 2008, 18:31
Posty: 14
Miejscowość: Poznań
Witam, jest to mój drugi scenariusz. Mam nadzieję, że widać poprawę w stosunku do mojego poprzedniego scenariusza. Dialog zastępiłem akcją. Wiem, że jest w nim jeszcze wiele do poprawienia, ale dopiero się uczę. Z góry dziękuję wszystkim osobom, które poświęcą swój czas na czytanie i ocenę.
Pozdrawiam.


Załączniki:
Świadomość.doc [122 KiB]
Ściągnięto 924 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 20:10 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
Hej!
Po pierwsze w scenariuszu filmowym nie powinieneś używać czasu przeszłego. Wymóg formy. Czasu przeszłego używa się w bardzo rzadkich przypadkach (oczywiście mówimy o didaskaliach).
Druga sprawa to mam wrażenie, że nie starasz się minimalizować dialogu tylko wręcz z zasady wrzucasz jak najwięcej kwestii dialogowych. To błąd. Powinieneś usiąść nad każdą kwestią i zadać sobie pytanie czy jest absolutnie niezbędna dla rozwoju fabuły. (Na mój gust można spokojnie obciąć 80% kwestii.) W ogóle za dużo wrzucasz w te dialogi. Czy ktoś w rzeczywistości komentuje sam do siebie, że się dobrze bawi? Mam wątpliwości. Poza tym czasem wpadasz w klisze z amerykańskich filmów sensacyjnych. Fajnie by było posłuchać czegoś co jest unikalne. (dla przykładu: niech żołnierze z okopów mówią jak przedszkolaki zachowując się jak żołnierze - będzie to na pewno oryginalne, będzie się bronić, bo we śnie wszystko jest możliwe, i jest szansa, że będzie to ciekawe)
Przydałoby się różnicować dialogi ze względu na styl wypowiedzi danej osoby.
Jedyną rzeczą która mi się podobała to końcowy pomysł, żeby pograć rzeczywistością snu. (co już było oczywiście - Existenz? - tak się chyba nazywał ten film, ale mimo wszystko wciągasz widza w jakąś fajną grę.) Jeżeli byś chciał doskonalić ten scenariusz, to według mnie tylko po to, żeby to wyzyskać.
Fatalne jest przedstawienie teorii Wagnera. Można to zrobić o wiele ciekawiej, ale nie wiem czy w ogóle jest taka konieczność. Ta konwencja jest dosyć oczywista i nie trzeba jej wyjaśniać, a zostawisz widzo coś do rozkminiania.
Pozdrowienia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 20:45 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 12 Gru 2008, 18:31
Posty: 14
Miejscowość: Poznań
Dziękuję za pomoc. W następnym scenariuszu postaram się poprawić te błędy - ciągle mam problem z tymi dialogami... Będę nad tym pracował. Ciesze się, że podobał się końcowy pomysł. Jeszcze raz dziekuję za pomoc.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Paź 2009, 13:39 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 14 Sie 2009, 11:57
Posty: 3
Miejscowość: Wielkopolska
Twój scenariusz utrzymał mnie w napięciu - brawo! Jest parę drażniących detali do wyczyszczenia, ale pomysł mi się podoba i moim zdaniem działa. Szkoda że istotna część opiera się na pościgu - ze względu na koszty może nie doczekać realizacji w tej formie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2009, 22:00 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 12 Gru 2008, 18:31
Posty: 14
Miejscowość: Poznań
Dzięki :wink: . Mam wiele pomysłów, tylko z napisaniem scenariusza sprawa wygląda gorzej, ale ciągle nad tym pracuję. Niedługo może znowu coś wrzucę.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group