Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pan Prowizorka 4
PostWysłany: 04 Sie 2009, 23:44 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Scenariusz napisany na prośbę Naffnaffa. 4 część serii "Pan Prowizorka" pordukowanej przez ZFSEBASTIAN (dostępne na youtube) z małymi Moore'owymi wstawkami ;) Zapraszam do lektury (8 stron) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2009, 08:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
Mi się tam podoba scenariusz i Panu Prowizorce też heheh :D tylko największy problem będzie z tymi dziewczynami hehe :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2009, 14:28 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Znowu zarzucam statyczność w 1 scenie. Pan Prowizorka siedzi i śpiewa długa piosenkę i nic się nie dzieje. Urozmaicić to jakoś trzeba. Niech ogląda zdjęcia tych dziewczyn z tyłu na szafce chociaż. Kolejna scena nic nie wnosi do scenariusza. Już wiemy że to Pan Prowizorka. Z resztą dosyć oklepany motyw. Jak dla mnie do wywalenia. Potem mamy kolejny standard sen z dziewczynami ale nie to mnie najbardziej ubodło tylko:
"Pan Prowizorka budzi się, wyciąga komórkę z kieszeni i odbiera. Jest zły, że przerwano mu sen."

Kto jak kto ale ty:P? Pokaż że jest zły, a nie pisz o emocjach. Uznaje jako błąd przy pracy. Każdemu się zdarza.

Następnie... Pan Prowizorka jest pewną ikoną, bohaterem ale skąd on w tej szafie? Komedia komedią ale jakiś sensowny ciąg by się przydał.
Teraz dialog:
GRACZ
Zjawa z gry wychodzi.

Pan Prowizorka obrzuca gracza czujnym spojrzeniem.

PAN PROWIZORKA
Zjawa wychodzi?

Gracz podchodzi do Pana Prowizorki.

GRACZ
Z gry. Gram a ona mnie goni.

Ten dialog da się zrobić w jednym tekście gracza. Pan prowizorka niepotrzebnie dubluje słowa a wystarczyłoby zdziwienie na twarzy. potem już padają fajne słowa "Gra taka". Jakoś mi to przypadło do gustu. Ogólnie za dużo tych dialogów. Potem już motyw z poprzedniego prowizorki błyskające światło za drzwiami, rozumiem że ma być to pewien znak rozpoznawczy ale można to jakoś urozmaicić żeby nie popaść w banał. Końcówka bez rewelacji. Myślałem że wyjmie kabel od kompa i tyle się tylko pomyliłem. Tak naprawdę tekst o niczym jak dla mnie. Mówi nam że powinniśmy wykorzystywać przedmioty mądrze bo może to się obrócić przeciwko nam? Nawet komedia powinna mieć jakieś sensowne przesłanie, coś wyrażać. Totalnie nie rozumiem pokazania prowizorki jako człowieka który żyje chwilą w stosunku do jego pracy. Mi się nie podoba.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2009, 15:48 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
"Pan Prowizorka budzi się, wyciąga komórkę z kieszeni i odbiera. Jest zły, że przerwano mu sen."

Moim zdaniem to nie jest błąd. Emocja jest nazwana, więc aktor wie, co ma zagrać. Dla jasności jest podana przyczyna tej złości i tyle.

Pzdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2009, 22:44 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Jeżeli reżyserowi będzie prościej wyreżyserować w ten sposób napisany tekst to ok. Jednak w scenariuszu jest przyjęte żeby obrazowo przedstawiać emocje, przynajmniej ja tak wole


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2009, 23:02 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
To nie powinieneś mieć zarzutów co do pierwszej sceny. Dałem sygnał, że są zdjęcia dziewczyn. Wyobrżam to sobie tak, że najpier jest Prowizorka który poleruje i śpiewa, potem wchodzi ujęcie pokazujące kolejne zdjęcia dziewczyn etc. Wszystko zależy od reżysera, ja tylko pokazuję co można pokazać (w opisie pomieszczenia) i co się dzieje (śpiewająco-polerujący Prowizorka).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sie 2009, 07:25 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
Moore napisał(a):
Wszystko zależy od reżysera, ja tylko pokazuję co można pokazać (w opisie pomieszczenia) i co się dzieje (śpiewająco-polerujący Prowizorka).

No ja własnie tak to zrozumiałem, że Pan Prowizorka śpiewa sobie i mięczyczasie przewijają sie właśnie te ujęcia pokoju, zdjęć itp.
kkruko napisał(a):
Jeżeli reżyserowi będzie prościej wyreżyserować w ten sposób napisany tekst to ok.

Tak będzie mi łatwiej to wyreżyserować, w sumie jestem wdzięczny za takie dokładne opisy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sie 2009, 07:55 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Cytuj:
No ja własnie tak to zrozumiałem, że Pan Prowizorka śpiewa sobie i mięczyczasie przewijają sie właśnie te ujęcia pokoju, zdjęć itp.


Nie chodziło mi o wstawienie przebitek tych dziewczyn tylko żeby on chodził i przeglądał je, polerował. Po jednym przejechał palcem, drugie wziął do ręki. Ze scenarusza wynika że on siedz i śpiewa. Faktycznie reżyser może zrobić z tym co chce ale mówimy o tym co mamy napisane

naffnaff napisał(a):
w sumie jestem wdzięczny za takie dokładne opisy


To że jest zły, to nie jest dokładny opis. Dokładnym opisem byłoby zachowanie a nie napisanie co czuje ale jeżeli będzie Ci łatwiej przy tego typu opisie no to ok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sie 2009, 11:56 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
Nie przesadzajmy z tą obrazowością. Mi się wydaje, że podstawową zasadą jest, aby napisany tekst był przekładalny na język filmu. (Dla jasności: nie czytałem tekstu "P. Prowizorka 4".)
Bo jakby to można inaczej nazwać, że postać jest zła? Ok. Można to zasygnalizować przez czynność. Np. Może czymś rzucić. Może mu wystąpić piana na pysku. Może przekląć. Może rzucić się kilka razy z lewa na prawo, próbując zignorować sygnał. Ale tak czy inaczej emocję trzeba nazwać, żeby aktor wiedział o co biega.
Wydaje mi się, że nieprecyzyjnie to ująłeś:
Cytuj:
Jednak w scenariuszu jest przyjęte żeby obrazowo przedstawiać emocje



Chyba raczej "obrazowo przedstawiać sytuacje". Nie nazwana emocja łatwo może się zgubić.

Pzdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sie 2009, 16:10 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
aktor będzie wiedział o co biega jeżeli go dobrze pokieruje reżyser. Nie będe się wykłucał ale pisanie o emocjach aktora w scenariuszu powoduje że tekst mniej oddziałowuje na naszą wyobraźnie. Jeżeli byłoby więcej odczuć a mniej czynności to trudno by się czytało taki scenarusz. Tyle w tej kwestii bo tu nie o o to chodzi żeby spierać się o szczegóły a ocenić całość.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Sie 2009, 14:56 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
Haha, świetne! Pan Prowizorka rządzi :P :P :P mi się końcówka podobała :) piosenkę na początku rzeczywiście można skrócić lub "uaktywnić" Pana P. żeby nadać dynamizmu. "Gra taka" :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group