Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: LALKI AGATKI
PostWysłany: 29 Cze 2009, 01:13 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Lis 2008, 15:02
Posty: 3
Miejscowość: Kraków
Witam Wszystkich

Chciałbym zaprezentować i poddać ewentualnej krytyce mój pierwszy w pełni ukończony scenariusz filmowy. Jako że pierwszy byłbym bardzo wdzięczny za ewentualne sugestie, poprawki, błędy itd. Na pewno pomoże mi to na przyszłość :)

Jest to pierwsza wersja scenariusza. W przyszłości chciałbym zrealizować projekt w oparciu o mam nadzieje dopieszczoną, poprawioną i bardziej profesjonalną wersję :)

Życzę miłego czytania i z góry wielkie dzięki za ewentualne opinie :)

pozdrawiam


Załączniki:
SCENARIUSZ-Lalki Agatki.doc [137.5 KiB]
Ściągnięto 651 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2009, 07:06 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Szczerze mówiąc pod względem technicznym nie umiałbym tego ocenić bo nie umiałem go pod tym względem ocenić. A dlaczego? Dlatego, że wg mnie jest baaardzo dobry!
Fajnie ukazana jest osoba Agaty której, chcąc nie chcąc, przydarzają się "niekomfortowe sytuacje", że tak to nazwę. Do tego wplecione wątki z chorą mamą i Robertem. Na końcu ujęła mnie postawa mamy, bo kreowana na lekko wredną kobietę, pokazuje, że jej zależy na Agacie i wnuczce. W moich oczach z wrednej mamy przeistoczyła się wręcze w heroiczną postać, która mimo tego, że ledwo chodzi wspina się na most.
Jedna rzecz która można by poprawić. Do niektóre dialogi Roberta w szpitalu. Ogólnie dialogi są bardzo dobrze - świetny tekst: "Słuchaj kobieto, odwal się ode mnie ok?" ;). I wcześniej wplótłbym jakieś sytuacje/dialogi które ukazują, że dziecko np. często płacze, nawet gdy jest najedzone, naspane itp. ;) Bo nagłe stracenie przytomności jest póki co średnio wiarygodne.
Ogólnie jestem Twoim fanem ;)
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2009, 16:06 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Mar 2006, 21:24
Posty: 3
Miejscowość: Tarnów
Ja sobie to ściągnę i przeczytam później, napiszę coś ;).

Oto jestem. Piszę:

Jestem pozytywnie zaskoczony. Dobrze się to czyta, widzę każdą kolejną scenę oczami wyobraźni i myślę,że o to chodzi w dobrych scenariuszach. Czułem napięcie przez cały czas, z bohaterami na pewno utożsamiać będzie się niejedna osoba - wielki plus ! Konflikt wewnętrzny, konflikt z mamą Dialogi, choć długie, moim zdaniem są w porządku. Temat być może oklepany, ale scenariusz est spójny, przemyślany. Życiowy. Chociaż nie wiem czy takie zakończenie jest dobrym wyjściem...bo w zasadzie akcja jest nie do końca rozwiązana...ciach i już, ciekawe co inni o tym sądzą.

Pozdrawiam !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Cze 2009, 17:58 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
Jak dla mnie dialogi są zbyt informacyjne. Można też śmiało pozbyć połowy z nich. Fajnie rysujesz psychologię Agaty i Matki. W Roberta natomiast nie wierzę. Tym bardziej po jego wybuchu. Myślę, że raczej by po prostu wyszedł ze spitala, albo powiedział "szmata" i już. Nie potrzebnie wali taką tyradę. Widz nie musi wszystkiego wiedzieć. O! I właśnie to jest problem tego tekstu. Chcesz, żeby widz wiedział wszystko, całą historię. Niepotrzebnie. Siła scenariusz moim zdaniem wynika z tego o czym się nie mówi, a czego widz może się zacząć domyślać.
Podam przykład dialog:
AGATA
Na pierwszą powinnam być w domu.

ROBERT
W sumie jest już 12, w takim razie niedługo powinniśmy wychodzić. Szkoda, że znowu tak krótko się widzimy.

Można zmienić:

Agata
Już dwunasta...

Robert
Szkoda, że znowu tak krótko się widzimy.

I wiadomo o co chodzi. Patrzy się --> Patrzy (bez się, to nie jest czasownik zwrotny)
Moim zdaniem niepotrzebnie dublujesz próbę samobójczą. Albo żyły albo most. Wątpię, żeby ksiądz sobie pozwolił na karcenie wzrokiem matki płaczącego dziecka. Bardziej kilka starych raszpl. Fajna sytuacja z portmonetką - bardzo filmowa. Ze smoczka zdjąłbym dialogi. Sam jego widok wzbudzi niepokój Roberta --> POV Roberta: Zamyślonym wzrokiem odprowadza Agatę.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lip 2009, 21:48 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Lis 2008, 15:02
Posty: 3
Miejscowość: Kraków
Dzięki wszystkim za odpowiedź :)

Co do dialogów, chyba się zgodzę, wiele z nich można by inaczej, szybciej przedstawić. Jeszcze nad tym popracuje, choć z drugiej strony nie chciałbym też ograniczyć ich tylko do jednej fuknkcji - przekazania informacji. Boje się że wyjdzie z tego coś nienaturalnego, że widz pomyśli że bohaterowie to jakieś niemowy i nie potrafią powiedzieć nic więcej anieżeli zmusza ich do tego sytuacja (akcja).

A czy chcę żeby widz wiedział wszystko.. Wydaje mi się że nie do końca, Nie wie np: kto jest ojcem dziecka? co się potem stało z Robertem? Jak zginął ojciec Agaty? Jak Agata poznała Roberta?

Dublowana scena samobójcze - ogólnie chodziło mi o pewien zwrot w akcji. Żeby widz zobaczył iż Agata nie tyle ma dość siebie co dochodzi do wniosku że winę za jej życiowe niepowodzenia ponosi pojawienie się w jej życiu niechcianego dziecka. Ale w sumie fakt. Można się zastanowić nad innym przedstawieniem owej sytuacji anieżeli próba samobójcza. Pomyślę.

Co do księdza to jednak bym go zostawił. Są księża i księża a ten może mieć po dziurki w nosie głośnego ryku dziecka które wyraźnie przeszkadza mu w jego przemowie i może chcieć dać do zrozumienia Agacie żeby się bardziej postarała :p

A zakończenie, sam nie wiem, inne może całkowicie zmienić obraz całego tekstu. Narazie boje się go zmieniać.

Ale dzięki i myślę dalej :)))


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group