Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Enjoy the show
PostWysłany: 26 Cze 2009, 20:32 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 02 Mar 2005, 22:02
Posty: 54
Miejscowość: Bydgoszcz
Witam, chciałbym dać wam do oceny mój scenariusz "Enjoy the show" dramat obyczajowy z polityczna intrygą, wiem, że pewnie znowu łamie regulamin... (całe życie to robię) - ale jeżeli ktoś jest zainteresowany jego lekturą (na czym bardzo mi zależy) to niech mi napisze tutaj lub na gg. Nie chcę publikować go na forum, bowiem ludzie często zasugerowani opinią poprzedników podobnie patrzą na scenariusz. Chcę niezależnych, subiektywnych ocen. Po to by móc jeszcze na etapie scenariusza coś pozmieniać. Jeżeli uważacie, że zbytnio naruszyłem regulamin - KASUJCIE.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Cze 2009, 08:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
Nikt nie będzie kasował twojego postu - niezależne opinie będą na forum. Znowu się bawisz w kotka i myszkę, tak jak z kundlami było - Stanek - nikt Ci tego scenariusza nie zabierze 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Cze 2009, 13:38 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 02 Mar 2005, 22:02
Posty: 54
Miejscowość: Bydgoszcz
W takim razie wrzucam scenariusz do powszechnej oceny... o ile kogos to zainteresuje :)


Załączniki:
ENJOY THE SHOW wer 2.doc [87.5 KiB]
Ściągnięto 777 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2009, 21:56 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Niezliczone ortografy i interpunkcję wybaczam. Zapowiadało się znakomicie, bo na początku dialogi są rewelacyjne. Błyskotliwe i dynamiczne. Szkoda, bo potem okazuje się, że to słabo pokazana historia z banalnym zakończeniem. Wypunktuję uwagi:

1. Wypadałoby poinformować widza jakim dziennikarstwem zajmuje się Adam. Na początku byłem przekonany, że chodzi o dziennikarstwo "papierowe".

2. Powierzenie Adamowi bez doświadczenia wywiadu na żywo z kandydatem na prezydenta. Idiotyczne.

3. Dlaczego tak wiele osób pokazuje w kinie amatorskim mężczyzn biorących prysznic? To jest aż tak ciekawe? Zbędny banał, podobnie jak to, że roki sobie kanapki. Domyślam się, że jada śniadania.

4. Przygotowanie takiego wywiadu trwa, zwłaszcza dla niedoświadczonej osoby. A ci sobie rano przychodzą, Adam dowiaduje się jak ma wyglądać wywiad. Głupie.

5. Asystentka planu w przerwie audycji na żywo mówi prowadzącemu, że jego ojciec zmarł. Aha.


Wiem, że ty Stanku doskonale zdajesz sobie sprawę z tych niedoróbek. Większość jest "uzasadniona" w dialogach, ale postępowanie tych postaci jest strasznie durne. Ludzie pracujący przy takim przedsięwzięciu w telewizji to nie są jacyś umysłowi paralici.

Jeśli chodzi o samą historię. Za dużo retrospekcji, skup się na akcji. Zostawiłbym z dwie retrospekcyjne sceny - przemyślenia Adama w trakcie nadawania programu, kiedy atmosfera robi się już gęsta.

Największą bolączką scenariusza jest to, że opowiada nieciekawą historię. Fajnie, że jest wątek wywiadu z politykiem, ale nie chce mi się oglądać opowiastki o umierającym tatusiu, złym synku tatusia i nic niewnoszącej żonce synka. Banał, banał, banał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2009, 21:45 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 02 Mar 2005, 22:02
Posty: 54
Miejscowość: Bydgoszcz
Mówiłem sobie, że nie wdam się w konfrontacje, ale no cóż...

odp 1. Masz rację, nie ma tam powiedziane wprost, ale myślę, że brak tej informacji na początku tekstu nie umniejsza fabule. Często w filmach widz o pewnych rzeczach się dowiaduje w trakcie.

odp 2. Szef potrzebował nieukształtowanej marionetki, którą mógłby dowolnie sterować.

odp 3. Jakoś prysznic wydaje mi się pokazywać spokój poranka... Chociaż nie wiem dlaczego przed oczami mam prysznic z "American Beuaty" :D:D:D

odp 4. To są już technicznie próby, które w telewizji trwają w dzień programu. To tak samo jak na planie filmu. Niby już było dużo spotkań z reżyserem, ale on daje wskazówki jeszcze na planie.

odp 5. Akurat to był punkt wyjścia na którym zbudowałem później całą fabułę. Jak ma się zachować dziennikarz w programie na żywo oglądanym przez 5mln widownie, podczas gdy wie o tragedii jaka spotkała go w rodzinie. To niesamowicie trudna sprawa w tym zawodzie. Na początku myślałem o showmanie typu Majewski, który robi taki program na żywo i musi się uśmiechać cały czas mimo, że w głowie ma zupełnie co innego. Zresztą była taka sytuacja, że Majewskiemu umarła bodaj babcia i był przez to przygaszony (mimo, że było to kilka dni wcześniej). W ostatecznej jednak wersji ojciec staje się symbolem moralności, która ostatecznie umiera.

Retrospekcje pokazują swego rodzaju wewnętrzne rozdarcie Adama. Mimo wszystko usunąłem motyw ciąży.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lip 2009, 10:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Nie przekonałeś mnie swoimi argumentami :wink:

stanek napisał(a):
Mimo wszystko usunąłem motyw ciąży.

O, Chryste. Gdyby tu się jeszcze ciąża pojawiła, to chyba bym rzygnął. Dobry ruch!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group