Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dwie wille jeden klucz.
PostWysłany: 05 Kwi 2009, 13:10 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 27 Sty 2009, 17:47
Posty: 29
Miejscowość: Poznań
Załączam króciutki scenariusz - 5 stron ( do realizacji ).

Przy okazji - nie wiem czemu po zamianie do PDFa tekst wyszedł tak "blado", oglądałem inne scenariusze w pdf tutaj i wyglądają inaczej - może ktoś mi podpowie.

Pozdrawiam i czekam na komentarze :).



Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon 06 Kwi, 2009 07:14 ]
I co nic się nie da powiedzieć? W sumie nie wiem czy jest tak dobrze, czy tak źle :). Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam.


Załączniki:
Dwie wille jeden klucz.pdf [90.27 KiB]
Ściągnięto 563 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2009, 11:38 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
A czy mógłbyś pokrótce opisać o co w tym chodzi? Jakoś ciężko jest mi to sobie wyobrazić na ekranie. Zero dialogu oddala od bohaterów i ciężko jest się połapać kto jest kim i gdzie ten ktoś jest.
Trzeba to czytać w maksymalnym skupieniu żeby nie zgubić wątku. A że tekst nie jest jakoś bardzo ciekawy...

Maestro napisał(a):
nie wiem czemu po zamianie do PDFa tekst wyszedł tak "blado"

To nie wina pdf'a.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2009, 12:55 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 27 Sty 2009, 17:47
Posty: 29
Miejscowość: Poznań
W sumie w sensie logiki to nie ma żadnego sensu. Próbowałem w pewnym momencie nadać temu sens, np robiąc taki podtekst, że kobieta jest zoną czarnego i on się dowiaduje o tym przypadkiem że ona go zdradza z białym, ale odechciało mi się, bo nie o to mi chozi w tym wszystkim.

Generalnie chodziło mi o to, że Czarny wchodzi do willi, i przydarza mu się coś złego z Kobietą Kotem. Ale my tego nie wiemy i to jest tajemnica i jesteśmy krok przed nia cały czas. Od tego momentu wszystkie wydarzenia zmierzają, żeby sprawdzić co się stało, ale nigdy nie jesteśmy dopuszczani do tego, tylko jesteśmy krok przed tym. Biały jedzie do willi, ale nie jest wpuszczony, przechodzi kanałem i wtedy niby może sprawdzić ale już nie jest obserwatorem ale częścią tego snu. Potem idzie za kobietą i teoretycznie też może sprawdzić co wyjdzie ze spotkania kobiety z Czarnym (prawdopododnie), ale jest za późno i widzi tylko ślady,więc nie wiemy co się stało. Jedno jest pewne, że Czarnemu coś się złego wydarzyło w tym domu, i nic nie można zrobić żeby to zmienić. Byłoby dobrze, gdyby Biały mu tego klucza nie dawał. Więc Biały używając logiki tego snu, cofa się w czasie i zabiera Czarnemu klucz i w ten sposób go ratuje i cofa wszystkie wydarzenia.

Jakiś taki Donny Darko zmieszany z Lynchem :).

W sumie to wiem o jaką logikę MI chodzi ale to jest pop$##$#$ona logika jakiegoś mojego snu, na pewno nie typowa logika przyczynowo skutkowa.

Zacząłem pisać scenariusz rysując storyboard a dopiero później to napisałem więc na pewno da sie to sfilmować.

Ewentualnie wkleję storyboard, ale chyba jaśniej nie będzie.

Pozdro.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2009, 13:18 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
Bardzo fajne.
Na Twoim miejscu sprawdzilbym, czy w Polsce policjanci używają żółtej taśmy - jakoś nie jestem pewien. Jeżeli tak, to taśma i tak nie ma racji bytu, jeżeli będzie tam tylko dwóch policjantów. Oni mogą go po prostu nie wpuścić.
Nie wiem, po co to zdjęcie z podpisem "Najlepsi strzelcy" - chyba pistolet tutaj dużo nie wnosi. Nawet bez pistoletu chyba by bylo ciekawiej - bardziej tajemniczo. Może wystraczy zdjęcie, jak bialy i czarny są na rybach? (czy coś w tym stylu)
Jak rozumiem to willa nr 2 jest willa bialego? Moze zamiast willi nr 2 stosowac nazwe willa bialego i przydaloby sie zaznaczyc jakims np zdjeciem, ze to jego dom. (np. kiedy czarny wchodzi z latarka, to tam moze zobaczyc ich wspolne zdjecie).
Wydaje mi sie ze dwa momenty sa nie dosc precyzyjnie zbudowane (niedopisane)
- moment, kiedy czarny decyduje sie zainterweniowac, tzn. widzi swiatla latarki w drugim domu, chodzi o to zeby poobserwowal minute dluzej
- ten sam moment w drugim domu, kiedy bialy wchodzi na pietro, powinien poblyskac latarka dluzsza chwile.
A tak, to super. Chyba najlepszy tekst, jaki widzialem na tym forum. Blagam nie dodawaj podtekstu, ze kobieta jest zona czarnego.
Pzdr.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group