Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 18 Kwi 2024, 12:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ostatnie urodziny
PostWysłany: 03 Mar 2009, 00:09 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 21 Sty 2008, 12:40
Posty: 204
Miejscowość: Gostynin
Nie miałem czasu go dopracować, więc wstawiam go w takiej formie jakiej jest. Miał być na bitwę, ale sie nie wyrobiłem ;/

Życzę miłej lektury i proszę o konstruktywną krytykę, bez mieszania z błotem ;p


Załączniki:
Ostatnie urodziny.doc [65.5 KiB]
Ściągnięto 679 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2009, 13:52 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Mam mieszane uczucia do tego scenariusza. Z jednej strony - mocne, pouczające i chwytające za serce. Z drugiej strony, jest kilka wad.

1. Przewidywalność. Od momentu, kiedy Maciuś podebrał mamie kluczyki jest już właściwie równia pochyła. Ja bym wywalił gangsterów. Niech Maciuś po prostu wyrżnie w latarnię, jadąc sam.

2. Z tą benzyną i podmuchem wybuchu to strasznie naciągane i efekciarskie. Do filmów z Brucem Willisem albo Davidem Hasselhoffem to by może nawet pasowało, ale ten film chyba miał być poważny.

3. Ten dialog o tym, że Małgorzata chce wrócić do dawnego życia też jest niepotrzebny. Nic nie wnosi.

4. Czemu akurat Opel Kadett? Ja bym tu wstawił coś bardziej babskiego. Chyba, że chcesz koniecznie kontestować stereotypy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2009, 18:38 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 21 Sty 2008, 12:40
Posty: 204
Miejscowość: Gostynin
Cytuj:
1. Przewidywalność. Od momentu, kiedy Maciuś podebrał mamie kluczyki jest już właściwie równia pochyła. Ja bym wywalił gangsterów. Niech Maciuś po prostu wyrżnie w latarnię, jadąc sam.


Racja. Częst udziwniam proste rzeczy i tak było tym razem ;)

grzes napisał(a):
2. Z tą benzyną i podmuchem wybuchu to strasznie naciągane i efekciarskie. Do filmów z Brucem Willisem albo Davidem Hasselhoffem to by może nawet pasowało, ale ten film chyba miał być poważny.


Cóż, poniosło mnie na amerykanizm.

grzes napisał(a):
3. Ten dialog o tym, że Małgorzata chce wrócić do dawnego życia też jest niepotrzebny. Nic nie wnosi.


Chciałem jakoś pokazać charaktery bohaterów poprzez ten dialog. Małgorzata jako słaba kobieta, która wciąż kocha byłego bo bez niego sobie nie radzi a tą niemoc miałem pokazać przez podpijanie bohaterki alkoholu ale wyciąłem. No a Marek ten co żyje chwilą i nie bardzo interesuje się rodziną. Jak widać nie udało się tego pokazać. Wpływ ma tutaj tez brak czasu na dopracowanie szczegółów.

grzes napisał(a):
4. Czemu akurat Opel Kadett? Ja bym tu wstawił coś bardziej babskiego. Chyba, że chcesz koniecznie kontestować stereotypy.


Opel akurat dlatego, że sam właśnie takim jeżdżę ;D

Dzięki za wskazówki i opinię. Gdy znajdę chwilkę, to może podrasuje ten tekst by szlifować moje marne umiejętności ;p


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2009, 21:34 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie wiem, czy warto tak dialogami podkreślać, że Małgorzata to taka słaba kobieta. Lepiej to wyrazić jakoś poprzez sposób mówienia, grania przez aktorkę. A z Marka można zrobić lekkoducha też sposobem grania i np. ubiorem.

Aha, i wywaliłbym to samobójstwo na końcu. Za dużo samobójstw w filmach, szczególnie polskich. Samobójstwa są nadużywane, bo to dość tani i łatwy chwyt, ale już wyeksploatowany. Już nas pewnie za granicą wyzywają od emo. Może lepiej zawał? Albo po prostu szloch.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Mar 2009, 20:26 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 21 Sty 2008, 12:40
Posty: 204
Miejscowość: Gostynin
Hmm... co do pierwszej kwestii masz racje, ale co do samobójstwa mam mieszane uczucia. Fakt, nie lubie polskich filmów i mało ich oglądam, ale z tych co widziałem nie przypominam sobie samobójstw. Dlatego też zostanę przy tym.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group