Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nowa praca
PostWysłany: 31 Sty 2009, 17:58 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
Zamieszczam kolejny tekst z prośbą o krytykę.
Pozdrowienia!


Załączniki:
Komentarz do pliku: Tekst ma 11 stron.
Nowa praca - scenariusz.doc [69 KiB]
Ściągnięto 687 razy


Ostatnio edytowany przez Szczepanroz, 01 Lut 2009, 18:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lut 2009, 00:29 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 27 Sty 2009, 17:47
Posty: 29
Miejscowość: Poznań
Przyznam, że początek był dla mnie zniechęcający. To że bohater uderza samochodem , rozmawia z mamą. Mało orginalne.

Rozumiem że to jest wprowadzenie bohatera ale dla porównania dam film "Być jak John Malkovich". Na początku bohater daje przedstawienie lalkowe na ulicy , wczuwa się w to, wychodzi mu jakaś scena erotyczna, widzi to dziecko, i protagonista dostaje od wkurzonego tatusia w pysk. Niby też nieudacznik, ale bardzo nietuzinkowy.

Ogólnie uśmiałem się czytając to i wciągnąłem się później, podobały mi się dialogi (chociaż nie wiem jak by brzmiały gdyby ktoś je wypowiedział ) - tylko nie wiem za bardzo o czym jest historia. O tym że bohater jednak ma jaja? Nie wiem za bardzo o co chodziło i jaki jest morał z opowieści.

Ten breloczek mógłby być bardziej konkretny - tzn to jak wygląda mogłoby jeszcze więcej powiedzieć o bohaterze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lut 2009, 18:20 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
Dzięki za wpis. Z tym początkiem masz rację. Może byc bardziej wciągający. W związku z tym dodałem jedną stronę. Mam nadzieję, że na korzyść. Fajnie by było gdybyś znalazł czas i zerknął.
Pozdro!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lut 2009, 20:06 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Fajnie, dowcipnie, lekko napisane. Dobrze się to czyta. Dopisanie kilku scen, żeby głównego bohatera jeszcze wyeksponować, zrobić go bardziej wyraźnym dla widza, wzbogaciłoby ten scenariusz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2009, 12:02 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2009, 11:43
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa
A nie byłoby (jeszcze) śmieszniej, gdyby MAMA na końcu powiedziała coś w stylu, że "tak, jaja ma po moim tatusiu - Panie, świeć nad jego duszą. W szwoleżerach był. Kapitanem. Patryś bardzo wdał się w dziadzia. Nos ma jak on zupełnie!" I niewyraźny uśmiech PATRYKA...

Maestro napisał(a):
Ten breloczek mógłby być bardziej konkretny - tzn to jak wygląda mogłoby jeszcze więcej powiedzieć o bohaterze.


Propozycja: żołnierzyk na koniku, jak TU. Albo kowboj, jak TU.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2009, 18:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
No nie wiem, ja jakoś w tym szwoleżerze niczego śmiesznego nie widzę.

Co do samego scenariusza - końcówka jest o tyle słaba, że od pewnego momentu przewidywalna. Coś bym wykombinował jeszcze, może niech Przechodzień coś jeszcze zrobi nieoczekiwanego, albo okaże się kimś ważnym...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2009, 23:51 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
Z tym szwoleżerem byłoby całkiem spoko, bo słowo ma potencjał do rozśmieszania. Tyle że ten motyw należałoby wprowadzić wcześniej, albo rozbudować końcówkę. Ja zaś raczej bym się składniał do skracania, a nie wydłużania historyjki.
Jakkolwiek, dzięki za opinię.
Pozdro!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group