Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 18 Kwi 2024, 11:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Limeryk- Dready
PostWysłany: 01 Gru 2008, 15:04 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Lip 2008, 16:42
Posty: 31
Miejscowość: Żerniki Wrocławskie
Witojcie!

jest to scenariusz który mam zamiar zeralizować w grudniu z zaprzyjaźnionym klubem seniora.
Jest jeszcze czas na zmiany i poprawki, więc proszę o komnetarze i sugestie.
Film jest realizowany na konkurs nakręć wiersz. W skrócie chodzi o zekranizowanie wiersza, gotowy film ma trwać do 3 minut.

Scenariusz ma 3 strony (z tytułową włącznie)


Załączniki:
Limeryk- Dready.pdf [6.26 KiB]
Ściągnięto 523 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2008, 18:39 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
A możesz napisać treść wiersza?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2008, 18:45 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Lip 2008, 16:42
Posty: 31
Miejscowość: Żerniki Wrocławskie
Dready

Pewna emerytka mieszkająca w Żernikach
Fryzurę zmieniła po kilku kielichach.
Pomogły jej koleżanki, które też z nią piły.
"Chcesz - zrobimy ci dready!" "Chcę!" no i zrobiły.
Unikały jej potem mówiąc, że ma bzika.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2008, 21:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Tak z ciekawości jaki autor? Dobra teraz twój scenariusz. Wiersz krótki prosty i przyjemny jak scenariusz ale... robisz trochę z widza idiotę. Pokazujesz leżące na podłodze kłaki ale przy robieniu dredów nie zostają na podłodze włosy, można zrobić, że najpierw zachwycają się jej włosami i proponują zmianę fryzury, więc tam jakieś bajery z nożyczkami potem fenomenalny pomysł - dredy! Nie o to w każdym razie. Chodzi o to, że sprzątaczka mówi do operatora "pewna emerytka w Żernikach zmieniła fryzurę" tylko pytanie po co? Przecież to widać, że leżą włosy poza tym późniejsza retrospekcja to wyjaśnia. Poszedł bym w stronę "patrz pan!" bo mówienie takimi pełnymi zdaniami w ustach sprzątaczki to pewien zgrzyt. Idziemy dalej "po kilku kielichach" - przecież stoi ten kielich i powiedzmy pusta flaszka. Sprzątaczka zaglądająca do pokoju fajna ale znowu widzimy koleżanki i jak piją. Tak jak wcześniej wspomniałem, żeby nawiązać do kłaków to niech na początku coś mówią, że piękne włosy, trochę podetną a później, że zrobią jej dredy. To, że jej unikają potem także można przedstawić obrazem. Z resztą to zrobiłeś. Co do zakończenia jest w porządku bo pokazujesz jak bardzo ją powykręcało :P Ten tekst po angielsku nic w zasadzie nie dodaje ani nic nie ujmuje jeżeli patrzymy na całość.

Jak powiedział mi ktoś mądry to im więcej opowiadasz obrazem tym tekst staje się bardziej uniwersalny i przystępny. :P Ogólnie naprawdę fajny ten limeryk i fajny scenariusz. Chętnie zobaczę efekt końcowy i opisz jak pracuje się z osobami starszymi. Jak zrobisz to wrzuć na forum do oceny - koniecznie! :)
Powodzenia

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 9:22 pm ]
Jeszcze jedno. Spróbuj bardziej wyraziście przedstawić, że koleżanki nagle ją odrzucają i dlaczego. Ze scenariusza wynika, że nagle ją przestały lubić bez żadnego powodu. Na filmie będzie to wyglądało prawdopodobnie tak, że tańczy a w następnej scenie siedzą i już jej nie akceptują. Trzeba pokazać proces, że najpierw fajnie sobie tańczy wszystkie klaszczą ale powoli staje się męcząca razem z tą swoją innością. Pamiętaj też żeby nie robić dredów starszej pani z włosami do ramion a nagle ma baty do połowy pleców :P tak tylko wspomniałem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2008, 21:40 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Krótkie i dobre. Nie dublować obrazu ze słowem. Chodzi o zilustrowanie słowa, pewną grę słowa i obrazu. W parze z tym, że limeryk ma skodyfikowaną budowę, ważny jest odpowiedni montaż i obraz, pewien wizualny rygor.
Fajny scenariusz!
Może okrasić to dyskretnie jakims regge’owym kawałkiem, albo jakimś hitem stosownym do wieku emerytki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2008, 22:15 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Lip 2008, 16:42
Posty: 31
Miejscowość: Żerniki Wrocławskie
Cytuj:
Pokazujesz leżące na podłodze kłaki ale przy robieniu dredów nie zostają na podłodze włosy, można zrobić, że najpierw zachwycają się jej włosami i proponują zmianę fryzury, więc tam jakieś bajery z nożyczkami potem fenomenalny pomysł - dredy!


Racja! kłaki na początku wywalam. Będzie tylko bałagan po libacji.


Cytuj:
mówienie takimi pełnymi zdaniami w ustach sprzątaczki to pewien zgrzyt


Co do mówienia pełnymi zdaniami. Mam nadzieję na ten zgrzyt właśnie. To może dać efekt komiczny.
Są takie animacje Antonisza "kronika non-camerowa" (leci ostatnio na tvp kultura). On brał do czytania komentarzy wlaśnie osoby starsze, bez doświadczenia aktorskiego. I dawał im trudne teksty do czytania.

limeryk mojego autorstwa. wymyślony właśnie na okazję tego konkursu

[ Dodano: Pią Gru 19, 2008 1:46 pm ]
I już po zdjęciach!

niestety tylko na dv, nie udało się w hd...

projekt wkracza w fazę postprodukcji. Mam nadzieje, ze zaprezentuje go Wam na początku stycznia.

o współpracy (dobrej) z seniorami opowiem przy okazji premiery ;)

[ Dodano: Sro 22 Lip, 2009 20:49 ]
Dready

Torchę to trwało, ale zamieszczam efekt.

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group