Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dół
PostWysłany: 22 Lis 2008, 10:47 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Odkurzyłem trochę starszy tekst i rzucam go na pożarcie. Oceniajcie i komentujecie - 15 stron


Załączniki:
Dół.doc [102.5 KiB]
Ściągnięto 914 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lis 2008, 13:03 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Mocne. Postacie z charakterem, przekaz, ciekawy pomysł. Wszystko jest, ino do kiego rezysera ca by z tym yść :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lis 2008, 14:55 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Sam chciałem wyreżyserować ten tekst, myślę że parę osób, które już mają trochę wspólnego z filmem, mogłoby mi pomóc. Może ktoś z forum jakby był zainteresowany współpracą przy realizacji:P ? Zobaczymy. Teraz zbieram scenariusze aby pomiędzy czerwcem a październikiem zrealizować jeden większy projekt, a może jakby się komuś spodobało to oddałbym w dobre ręce :) Prawdopodobnie i tak skończy w szufladzie. Na razie nie ma co na ten temat się rozwodzić tylko czytać, komentować i wytykać błędy, wszystko co złe i dobre. Z góry dzięki :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lis 2008, 18:14 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Oto przykład bohatera który mierzy się z zadaniem z góry skazanym na niepowodzenie. Budzi on jednak sympatię wraz z naszkicowaną społecznością wsi – cel jednoczy. Jest marzenie za którym podążają. Klimaty trochę jak z Kolskiego czy Rejmontowskich Lipiec, ale pokazane z dystanesem, ironią.
Oczywiście do realizacji, nie do szuflady...
Powodzenia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lis 2008, 11:34 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2008, 21:23
Posty: 31
Miejscowość: Kraków
Świetny scenariusz! Aż bać się żeby nikt go nie spieprzył w realizacji i nie zrobił z tego cepelii. Mnie osobiście przypomina filmy Witolda Leszczyńskiego i gdyby z podobnym czuciem "Dół" zekranizować to byłaby niesamowita sprawa. Pozdrawiam pod wrażeniem;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2008, 17:37 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2008, 10:15
Posty: 36
Miejscowość: Lublin
Ps.1 Motyw bardzo podobny do "Knopielki" ciemnota, wieś, zabobon, tyle że tam szukali złotego konia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2008, 19:12 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Nie oglądałem ale po tych słowach na pewno nadrobię zaległości . Mógłbyś bardziej rozwinąć? 1 motyw czyli poszukiwanie miejsca na dół? Czy narzuciły Ci się jeszcze jakieś podobieństwa i jeżeli przeczytałeś całość to jak ją oceniasz?

[ Dodano: Pią Gru 26, 2008 9:01 pm ]
Obejrzałem i...Zgadzam się co do samotnego drzewa i złotego konia ale to jest wątek poboczny, który ma za zadanie ukazać prostotę i zabobonność tych ludzi. W moim scenariuszu także symbolizuje pewną niewiedzę ze strony bohatera ale przede wszystkim jest to symbol ciągłego dążenia do celu i ślepej wiary, spełniania marzeń nie tylko swoich ale także rodziców. Co do ciemnoty i zabobonów to w Konopielce jest to rzecz najważniejsza, wokół tego kręci się cała fabuła, u mnie jest element obyczajowości ludzi, pewna motywacja wiary w osiągnięcie celu i chęć osiągnięcia korzyści na bazie działań Marka. Dodatkowo u mnie w scenariuszu zabobonów nie ma ponieważ to zupełnie inny czas niż w Konopielce. Może nie jestem obiektywny dlatego wolałbym aby wypowiedział się ktoś postronny. Link do Konopielki: http://www.youtube.com/watch?v=30I6oPumijE


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2008, 13:38 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2008, 10:15
Posty: 36
Miejscowość: Lublin
Dla mnie to i tak wychodzi wtórnie,i gorzej w dodatku bo w Konopielce bodziec do kopania był sensowniejszy (no bo nagroda za dół od gazety?)

Ps2 Fragment:

"Mieliśmy z Ojcem 2 hektary pola do skopania. Sąsiada. Ojciec był wirtuozem łopaty. Potrafił skopać całe pole w jeden dzień."

Nie wiem czy mialeś do czynienia z wsią, ale pola łapatą nie kopało sie chyba nawet w średniowieczu,raczej się je orze, co innego ogródki działkowe:),


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2008, 14:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
amadeus18 napisał(a):
(no bo nagroda za dół od gazety?)
Czy w gazetach są informacje tylko o rzeczach związanych z gazetą? W pierwszej wersji było wspomniane o amerykańskim miliarderze, który funduje nagrodę ale uznałem to za zbędne i usunąłem ponieważ nie myślałem, że ktoś wpadnie na takie wytłumaczenie jak Ty :P

Co do wsi to wiele z nią wspólnego nie mam ale ziemniaki wykopuje się z ziemi. Byłoby to widać w filmie, w scenariuszu tego nie umieściłem bo znowu wydawało mi się to mało ważne.

Według mnie tekst odczytujesz zbyt dosłownie. Bronić go do upadłego nie będę bo powinie bronić się sam. Jeżeli chodzi o wtórność to kwestia podejścia, z resztą ktoś powiedział, że w kinie wszystko już było :P. Dzięki za uświadomienie, że podobny motyw był już wykorzystany i mam nadzieję, że ktoś wypowie się na ten temat i rozstrzygnie czy wtórnie czy nie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2008, 14:10 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2008, 10:15
Posty: 36
Miejscowość: Lublin
kkruko napisał(a):
W pierwszej wersji było wspomniane o amerykańskim miliarderze, który funduje nagrodę ale uznałem to za zbędne i usunąłem ponieważ nie myślałem, że ktoś wpadnie na takie wytłumaczenie jak Ty :P

Co do wsi to wiele z nią wspólnego nie mam ale ziemniaki wykopuje się z ziemi. Byłoby to widać w filmie, w scenariuszu tego nie umieściłem bo znowu wydawało mi się to mało ważne.



To że miliarder funduje nagrodę to też naiwne wytłumaczenie- bo niby po co-jest sto ciekawszych głupich rzeczy do zrobienia

Skoro uwarzasz że ziemniaki wykopuje się z ziemi szpadlami(nie mówie tu o przydomowych ogródkach) to raczej powinieneś odpuścić sobie temat wsi i wziąść sie za coś co zansz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2008, 16:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
amadeus18 napisał(a):
To że miliarder funduje nagrodę to też naiwne wytłumaczenie- bo niby po co-jest sto ciekawszych głupich rzeczy do zrobienia


No i tu właśnie mi chodzi o twoje dosłowne odczytywanie. Cały tekst jest pewną groteską, parabolą do rzeczywistości, a wieś środowiskiem, w którym ją ukazuje. W tekście po prostu ta nagroda jest, nie ma tłumaczenia dlaczego i skąd. Rozumiem, że brakuje Ci wyjaśnienia ale można się go doszukiwać na setki sposobów ale czy jest sens? To z założenia ma być absurdem. Nie chciałem się rozwodzić nad pochodzeniem nagrody gdyż nie wpływa to istotnie na treść.

Cytuj:
Skoro uwarzasz że ziemniaki wykopuje się z ziemi szpadlami(nie mówie tu o przydomowych ogródkach) to raczej powinieneś odpuścić sobie temat wsi i wziąść sie za coś co zansz


Ojciec Marka był biedny, chwytał się każdej możliwości zarobienia pieniędzy i robił to szpadlem bo tylko taki posiadał. Jeżeli takie wytłumaczenie Ci nie wystarcza to dobrze by było gdybyś podał jakieś pomocne rozwiązanie. Po to ludzie umieszczają teksty na tym forum aby sobie pomagać i wytykać błędy i doszukiwać się ich rozwiązań aby scenariusze były jak najlepsze. Co do odpuszczenia sobie tego tematu, to od razu mówię, że go sobie nie odpuszczę bo jest to tylko część składowa całości (tak jak dół i poszukiwanie złotego konia w Konopielce) i jak wyżej napisałem umieszczam ten tekst aby inni wytknęli mi błędy i zaproponowali inne rozwiązanie. Dzięki za wytknięcie błędów (punkt dla Ciebie) i mam nadzieję, że jako większy znawca wsi ode mnie zaproponujesz jakieś rozwiązanie jeżeli podane wyżej jest dla Ciebie mało satysfakcjonujące. :)

Nie chce żeby to zabrzmiało sarkastycznie ale czekam na Twoje teksty i nie ma w tym żadnej ironii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2008, 17:00 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2008, 10:15
Posty: 36
Miejscowość: Lublin
Groteska nie wyklucza sensownego związku przyczynowo-skutkowego, proponuje sprawdzony schemat:

"Adam Sandler ma odziedziczyć milion dolarów pod warunkiem że skończy szkołe lub wygra turniej w golfa lub coś"

po małych modyfikacjach mamy:

"Adam Sandler ma odziedziczyć milion dolarów pod warunkiem że wykopie dołek"

Jako znawca wsi pracuje właśnie nad filmową biografią konstruktora wielo-bębnowego zespołu do omłotu zbóż jarych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2008, 17:51 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
chyba się nie dogadamy :P związek przyczynowo skutkowy ogłoszenie w gazecie --> działanie Marka. Po co mi Wytłumaczenie skąd to ogłoszenie nie mające wpływu na dalszą fabułę --> ogłoszenie --> działanie Marka. Mam nadzieje, że czytelnik zrozumie wyolbrzymienie tego wszystkiego. Mniejsza o to. Bardziej intryguje jaki związek z tym wszystkim ma Adam Sandler, dziedziczenie, szkoła i turniej w golfa lub coś? Chyba jestem za płytki na Twoje poczucie humoru :|


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2008, 18:53 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2008, 10:15
Posty: 36
Miejscowość: Lublin
Może ktos inny bardziej ci pomoże z tym projektem :) Trzymam kciuki za realizacje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2008, 19:14 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
daleka przyszłość...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sty 2009, 22:39 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
Fajny pomysł z postaciami dziewczynki i chłopca. Motywacja z nagroda jest naciagana. Ja bym tego w ogole nie tłumaczył. Im dłużej pozostali bohaterowie i widzowie beda dociekali dlaczego on kopie, tym obraz bedzie mocniejszy. Ostatecznie kazdy sobie sam dopowie, dlaczego - niektorzy beda sie dopatrywac pragnienia przescigniecia ojca, inni fetyszu Ziemii.
No i jezeli bys chcial pojechac, to moglbys pozwolic bohaterowi na koncu wyjsc w Chinach i pokazac jak kupuje sajgonke.
Pozdrowienia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2009, 18:25 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
To dokopanie się do Chin byłoby do przyjęcia gdyby całość była komedią. Pisząc to chciałem przerysować lekko postaci i sytuację uzyskując styl groteskowy ale zakończyć w sposób, który zmusi czytelnika (może w przyszłości widza :) ) do pomyślenia i odnalezienia w tym sensu. Kiedy dostanie się do Chin ( po drugiej stronie Chin jest Ameryka ale powiedzmy poszedł zygzakiem :P) tracę przekaz i idę w trochę bezsensowne komediowe zakończenie bo wyjście cało z tej sytuacji odwracam widza od głównej myśli. Na koniec chcę pokazać pewien dramat ale tylko dla osób, które związały się z głównym bohaterem. Dla pozostałych postaci to tylko epizod, który nie ma wpływu na ich życie.

Co do sugestii z motywacją jest ciekawa i pomyślę nad nią :) Dzięki za komentarz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2009, 21:24 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2008, 12:24
Posty: 1
Miejscowość: Lublin
Nie pozwolę Ci tego sceanariusza do szuflady schować. Dobra, symboliczna opowiastka, warta zrealizowania. Dopracujemy te durne szczególiki, które niczego w wymowie filmu nie zmienią (to raczej nie ma być film dokumentalny o uprawie roli) i zrobimy ten film.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2009, 10:35 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
W takim razie lepiej zacznij kopać... :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Kwi 2009, 20:02 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Kwi 2009, 22:07
Posty: 5
Miejscowość: Lublin
Dokładnie :) będzie trzeba zatrudnić wielu statystów do wykopania dołu :) Chyba, że dałoby radę wykombinować coś z zielonym :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group