Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ALEKSANDER
PostWysłany: 10 Lis 2008, 20:52 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2008, 14:16
Posty: 16
Miejscowość: Lublin
Mój pierwszy scenariusz, proszę o komentarze


Załączniki:
ALEKSANDER.doc [41.5 KiB]
Ściągnięto 603 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2008, 21:22 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Według mnie bardzo dobry scenariusz jak na pierwszy raz. Początek mnie zachęcił do dalszego czytania (zawsze lubiłem grac :mrgreen: ) Póżniej nie pasowało mi zastrzelenie się ojca, chociaż dodało nieco dramatyzmu. Ojciec to trochę niedopracowana postac, przedstawiłbym go bardziej raczej jako lekko niezrównoważonego psychicznie po śmierci żony i wtedy samobójstwo byłoby na miejscu. Dziadek świetnie przedstawiony, jak i główny bohater. Ogólnie bardzo na plus, lekkie wady formatu. Polecam najnowszą książkę WM "Format scenariusza filmowego", która wbrew pozorom nie jest jedynie o formacie.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2008, 10:19 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2008, 21:23
Posty: 31
Miejscowość: Kraków
Podoba mi się Twój scenariusz. Jest bardzo krótki ale nie mam poczucia braku w nim jakichś elementów, cała sytuacja zarysowana jest w zamknięty okrąg, jeśli mogę tak powiedzieć...
Jest też prosty, choć bazuje na dosyć popularnych motywach to dzięki dyskretnemu poczuciu humoru mógłby uratować się od banału. Mógłby, bo przekonać się o tym można by dopiero w realizacji, do której trzeba by podejść, właśnie z powodu prostoty scenariusza, z dużym wyczuciem.

Pozdrawiam i powodzenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2008, 13:32 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Mnie również się podobało. Piszcie jak najwięcej obywatelu, bo w was siła drzemie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2008, 14:01 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
Świetny start! Bardzo ładna, lekko chwytająca za serce i dająca do myślenia historia.

Myślę, że nie pozostaje Ci nic innego jak tylko zabierać się za kolejny scenariusz! Spróbuj tym razem napisać coś dłuższego. Będę czekał ;) Powodzenia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2008, 18:15 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2008, 14:16
Posty: 16
Miejscowość: Lublin
Faktycznie scenariusz krótki, bo był pisany pod kątem realizacji (na filmik do 3 min.) po za tym z dłuższym raczej bym sobie nie poradził, bo nie mam jeszcze takiej wprawy:) A czy nie męczy was monolog Aleksandra i że cały czas jest OFF? Pytam dlatego że spotkałem sie z taką opinią, że ten monolog lepiej byłoby wyrzucic i przedstawic wszystko obrazem. Zastanawiałem się nad tym, ale stwierdziłem, że nie zdecyduje sie na tąką zamianę. Chciałem pozostawic to w takiej formie, bo uznałem że jest to mocniejsze jak niepełnosprawny kilkunastolatek opowiada o swoim życiu. Co wy o tym sądzicie? lepiej zostawic tak jak jest, czy wprowadzic zmiany i sprobowac przekazac częśc jego monologu za pomacą obrazu?
Chce żeby ten filmik był bez żadnej muzyki, żeby bazował tylko na monologu bohatera. Mysle ze to będzie mialo mocniejszy przekaz, co wy na to?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2008, 20:04 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2008, 21:23
Posty: 31
Miejscowość: Kraków
Ja jestem za brakiem muzyki i za monologiem. W przeciwnym razie ten film mógłby przypominać rozrywający serce spot typu "podaruj dzieciom słońce".W życiu! Narracja bohatera nie jest tu nudna czy zbędna a wręcz przeciwnie, dzięki niej ujawnia się indywidualny rys postaci a to co chłopiec mówi jest nośnikiem ironii/humoru i nadaje lżejszego (co nie znaczy płytszego, bardziej mi chodzi o wiarygodność) tonu całemu scenariuszowi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lis 2008, 11:08 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
W zasadzie, moim zdaniem, to jest właśnie taki spot, reklama społeczna, w rodzaju "podaruj dzieciom serce". Co do muzyki - to zależy od realizacji, i oczywiście od tego, jakie chcesz wywołać uczucia u widza.

Ze sceny 5 zostawiłbym tylko pierwszy akapit, bo reszta nic nie wnosi. Scenę 6 wywaliłbym całą; samobójstwa są już wyświechtane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lis 2008, 18:54 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Zależnie od realizacji może to być mocne albo telenowelowe, sztuczne (widz od razu pojmie że to gra wymierzona w jego wrażliwość). Jak dla mnie zrezygnowałbym z samobójstwa ojca, może zamiast tego pokazać że on próbuje się zabić, ale nadal walczy, że szamocze się, przez to daje nadzieje chłopakowi na powrót. Słowem, brutalnie mówiąc, dozować nieszczęście – postać dziadka jest tutaj dobrą przeciwwagą. Jeśli gra staję się dla Alexandra pasją życia, a nawet sensem, potrzebuje on partnerów do gry.

Bardzo dobry scenariusz. Są emocje, jest historia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lis 2008, 20:29 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Żadko tu zaglądam,ale z tych co czytałem,ten naprawdę mi się spodobał.Widziałem obrazy czytając go.A to chyba dobrze.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group