Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 20 Kwi 2024, 03:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Reżyser
PostWysłany: 02 Paź 2008, 19:48 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Krótki tekst, który napisałem pod wpływem kilku postów, które przeczytałem w ciągu kilku ostatnich tygodni na forum. 6 stron, mam nadzieję, że ktoś przeczyta i coś napisze. Ciekaw jestem odbioru...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2008, 21:48 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Wrz 2008, 20:51
Posty: 3
Miejscowość: Gdańsk
"Ja jestem reżyserem, tak? To zamknij dziób i słuchaj"

i w tym oto zdaniu zamieszczono całość problemów scenarzystów... cokolwiek by nie napisali, zawsze im to zmienią :D

a tak poza tym - trochę idealistyczne, dobry aktor kontra zło tego świata upostaciowione przez przeklinającego reżysera...

ale czyta się dobrze
i nieźle podsumowuje to co obecnie się dzieje w naszej "kulturze"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Paź 2008, 19:11 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
To mi przypomina scenę z „Superprodukcji” z K. Globiszem na fotelu reżysera, czy też bardziej dosadne słowa K. Dejmka, tego wybitnego od „Dziadów” z 1968 : „D..a służy do srania a aktor do grania”.

Twój scenariusz to takie socjologiczne podglądanie środowiska ludzi teatru, relacji reżyser-aktor.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Paź 2008, 16:26 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 03 Lut 2006, 15:09
Posty: 49
Piotrze. Pracowałem w teatrze ponad 20 lat. Napisałeś kawałek prawdy. To jest zapis jakiś faktów. Teraz trzeba z tego zrobić scenariusz. Co to jest scenariusz? Scenariusz to sztuka uwodzenia widza. Manipulowanie nim.
Powinieneś zróżnicować postacie Wojtka i Michała. To dwa różne pokolenia. Np. Michał młody, ambityny, nasycony ideałami. Wojtek to rutyniarz. Zrobić swoje, zarobić kasę i do domu.
Reżyser jest oszołom bo ma pełno niepowodzeń. Świetna sytuacja do tworzenia dramturgii.
Na wstępie piszesz, że Michał jest po studiach. Jak to chcesz pokazać? Bo z dialogów to nie wynika. Warto by Michał odniósł się do świeżej wiedzy z uczelni. Na to robisz wybuch gniewu reżysera i śmiech Wojtka rutyniarza. Michał informuje, że chce wyjść z żoną na kolację. To świetny pretekst, aby być niecierpliwym i złośliwym. A tu próbę opuszcza Wojtek bo ma honor. E,... Wulgaryzmy w telewizji? Raczej w filmach. Pazura, Linda, Grabowski . Na koniec zrób jakieś przesłanie. Pointa.
Jeśli masz pytania to pisz do mnie: piskorek@autograf.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group