Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: SCHIZO
PostWysłany: 12 Wrz 2008, 16:41 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 19 Sty 2008, 23:29
Posty: 170
Miejscowość: Ś-cie
Pomysł wart rozwinięcia ?


Załączniki:
Komentarz do pliku: DOC
SCHIZO.doc [91.5 KiB]
Ściągnięto 537 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Wrz 2008, 18:01 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2008, 21:23
Posty: 31
Miejscowość: Kraków
Myślę, że pomysł byłby wart rozwinięcia gdyby w niego wlać trochę życia.

Życia, czyli m. in. jakichś komplikacji, konfliktów nie tylko na zasadach czarno-białych i wynikających powiedzmy z różnej pozycji społecznej bohaterów; jakiejś tajemnicy czy niedopowiedzenia, jakichś cech bohaterów, które ich "uczłowieczają", cech i sytuacji, które ukazują, że człowiek naprawdę zmaga się z tym czym żyje.

Świat koszul, krawatów i hal z boksami, przez których ściany przenika dźwięk telefonów jest już męczący i trochę wyeksploatowany w sztuce zaś w prawdziwym życiu staje się karykaturą samego siebie, więc żeby pokazać go nie jako kliszę trzeba jakiegoś bardziej wnikliwego pomysłu, zwłaszcza kiedy zestawia się go z postacią, która przeciw niemu się buntuje. I żeby jeszcze ta postać miała jaja bo jak ich nie ma i pomysłu na lepsze życie też jej brak, to przyznam, że ja bym wtedy bardziej kibicował takiemu Stróżowi czy Prezesowi.

Ale chłopak od poczty wydaje się te jaja mieć i bardzo byłem ciekawy co on zrobi dalej... a tu scenariusz się skończył. Powodzenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Wrz 2008, 18:10 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
Rozwinięcia na pewno wart jest.

Z tego krótkiego fragmentu jednak niewiele się dowiedziałem o głównym bohaterze i o samej historii. Jak widzisz dalszy jej przebieg? Czy pocztaboy będzie się mścił i zrobi ze wszystkich mielone kotlety? A może zacznie przeglądać pocztę i knuć intrygę jak dokopać prezesowi? Znajdzie jakieś kompromitujące materiały i role się odwrócą? W sumie możliwości jest wiele - jak Ty byś to widział?

Scena z prezesem wydaje mi się trochę przerysowana. Zgnojenie jeszcze przejdzie ale w morde dać za zaparkowanie na miejscu prezesa to chyba za dużo.

Dialogi dobre, do dwóch rzeczy bym się przyczepił:
* "A ty kim jesteś by mnie oceniać?" - brzmi trochę nienaturalnie, mogłoby być po prostu "A ty kim jesteś" i wymowne spojrzenie
* "Dzieńdoberek panie prezesie" - brzmi jakby się z prezesem stróżu znał, a prezes jego imienia nie zna ;P pozatym lizus wyraziłby się chyba trochę grzeczniej przez zwykłe "Dzień dobry panie prezesie" ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Wrz 2008, 13:34 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2008, 10:15
Posty: 36
Miejscowość: Lublin
Pomysł zawsze mozna rozwinąć ale napisz jaki jest twój pomysł, bo to raczej krótka scenka rodzajowa z której mało wynika.
Postaci wydaja mi się nadto przerysowane( Prezes bijacy kogo popadnie bez powodu-to jakoś dziwnie wyglada)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Wrz 2008, 17:22 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2008, 14:16
Posty: 16
Miejscowość: Lublin
dosyc krótki fragment, nie wiele można o nim powiedziec, ale szczerze mowiac zaciekawił mnie. Podobał mi sie początek, choc troche to oklepane, to dobrze sie czyta. Wymyśl do tych postaci dobre motywy dzialania i rozbuduj to, myśle że może wyjśc coś fajnego.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group