Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Kwi 2024, 23:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "I drzewa, Jak jeźdźcy na koniach..."
PostWysłany: 01 Lip 2008, 05:04 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 19 Sty 2008, 23:29
Posty: 170
Miejscowość: Ś-cie
Z założenia scenariusz pisałem na Bitwe 2 "Kosmos".Jednak nie do końca trzymałem się wyznaczonego tematu,prace się przedłużyły,scenariusz trochę poleżał.Mimo wszystko wrzucam i zapraszam do przeczytania.

W dwóch formatach.Kto co lubi.

Pozdrawiam Obywatel.


Załączniki:
I drzewa, Jak jezdzcy na koniach....doc [42.61 KiB]
Ściągnięto 495 razy
I drzewa, Jak jezdzcy na koniach....pdf [170.47 KiB]
Ściągnięto 579 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lip 2008, 16:23 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2008, 21:23
Posty: 31
Miejscowość: Kraków
Ciekawa historia. Chociaż nie lubię SF to tu podoba mi się, że takie umiejscowienie w czasie akcji jest punktem wyjścia do przedstawienia funkcjonowania społeczeństwa, ludzi. Wyrazisty Brockt, jego motywacje są zrozumiałe, ogólnie dość dobrze skonstruowane charaktery.

I zdecydowanie lepiej czytałoby mi się to jako opowiadanie. Słowa, choć przemyślane, grają tu główną rolę, obraz jest często zbędny (realizacja takiego scenariusza byłaby, w warunkach amatorskich, bardzo trudna, możliwe też, że właśnie amatorska (płytka) jakość filmu, przyćmiłaby jego (głębszy) sens, poza tym po co konstruować tak skrupulatnie nowoczesny świat, jeśli ma on być tylko pretekstem?).

Kolejnym argumentem, że ta historia jest niezbyt filmowa jest długość scen, w których elementy świata nie mają wielkiego znaczenia - bo znaczenie ma rozmowa bohaterów.
Duża ilość przebitek zamiast urozmaicać akcję, sprawia, że jej główne miejsce wygląda ubogo i tym bardziej nie wnosi nic do akcji, jest tylko miejscem gdzie następuje dialog.

Ale, tak jak napisałem wcześniej, historia naprawdę ciekawa. To może by prozą?;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group