Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Vladimir Krasnov
PostWysłany: 02 Cze 2008, 11:08 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2007, 13:02
Posty: 32
Miejscowość: Biłgoraj
Po dłuższej nieobecności wstawiam nowy tekst do waszej oceny.


Załączniki:
Vladimir Krasnov.doc [130 KiB]
Ściągnięto 594 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Cze 2008, 14:58 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
fajny klimat. opisy robisz trochę książkowe, ale w żadnym stopniu nie odbieram ich jako błąd. one właśnie potęgują klimat. są zwięzłe a zarazem wiele mówią o tym co się dzieje z postaciami i gdzie aktualnie jesteśmy. bardzo wyraziste. podczas czytania wszystko widać.
mam tylko dwie uwagi/sugestie.
1. moim zdaniem klimat byłby lepszy gdyby rzecz działa się np na początku XX wieku. nowoczesność mi tu nie pasuje (ale to tylko moje zdanie)
2. motyw postępowania Cypriana jest dla mnie nie do końca jasny albo inaczej, nie do końca wierzę, że z takich pobudek robi to co robi. prędzej uwierzyłbym w coś takiego, że on sam podszywa się pod autora i ma z tego spore profity i w momencie kiedy Renata i Kamiński orientują się, że coś jest nie tak, ze to nie on jest autorem, Cyprian postanawia ich wykończyć.
no i jednak będzie jeszcze po trzecie :)
3. mógłbyś spróbować jakoś bardziej zagmatwać tą historię, bo dość szybko można się domyślić o co będzie chodziło.
ogólne wrażenia klimatyczne bardzo dobre. widać styl i jakość opisów, dialogi też niezłe, tylko fabuła mogłaby być bardziej zaskakująca
pozdrawiam
bunio


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Cze 2008, 17:22 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
bunio zauważył ważną rzecz: aby bardziej uwiarygodnić historię, powinieneś umiejscowić akcję na początek XX w. A teraz moje spostrzeżenia:
1. Cyprian jest brzydki, introwertyczny, milczący, wręcz odpychający. A Renata od razu zgodziła się na kolację. Dla mnie jest to nielogiczne. Powinieneś napisać jakić punkt zaczepinia między nimi.
2. Pierwsze i drugie rozciągnięte spotkanie ww osób: prawie nic nie wnoszą do akcji. Wogóle widzę w tym scenariuszu dwie inspiracje: ostatnie wydarzenia w Austrii(piwnica) i "Psychozę" Hitchocka. Tam też dwójka bohaterów rozmawia, ale tam przedstawiona jest cała psychika głównego bohatera i sedno filmu. U Ciebie gadają o lasagnie.
3 Choroba Cypriana. Nie ma przyczyny, objawów starczyło Ci tylko na pierwszych stronach (milczący, nie śpi miesiącami). W czasie rozmowy jest normalnym człowiekiem- tylko trochę ztremowany całą sytuacją.
4 Tekst jest przewidywalny. Musisz umiejętnie dozować odkrywanie tajemnicy.
5. Vladimir. Żeby nie zdradzać za bardzo fabuły... ja tam nie widzę psychologii. W filmie Hitchocka podana jest ewidentnie charakterystyka choroby głównego bohatera. U Ciebie choroba nie wynika z czegokolwiek.
6. Jest kilka błędów logicznych, np. gdzieś pojawia się "ciało martwej Renaty"
7. Nie rozumiem zachowania Cypriana w stosunku do ksiązek. Powinien albo ogłosić całemu światu jaki to jest wspaniały, albo schować książki pod podłogę. Ty napisałeś formę pośrednio. I tego właśnie nie rozumiem.

Tekst fajnie napisany. Sugestywnie rozpisujesz każde z ujęć. Według mnie dobra robota, choć ma parę minusów.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group