Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Złoty strzał - tytuł roboczy (scenariusz do realizacji)
PostWysłany: 01 Cze 2008, 20:48 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Tak jak w temacie zamierzamy zrealizować ten tekst dlatego proszę o konstruktywną i ostrą krytykę. Pierwsza wersja scenariusza więc pewnie znajdzie się sporo błędów. Z góry dzięki za komentarze. (tekst chwilowo usunięty - w trakcie poprawiania)


Ostatnio edytowany przez kkruko 07 Cze 2008, 22:11, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Cze 2008, 21:33 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Jeżeli chodzi o pontę - przekaz, jest on nieżły, dobrze określony. Bohaterzy są tacy sobie, ale do dopracowania. Format - nie trzeba używać pogrubienia i kursywy, zamiast rozjaśnienie i ściemnienie używaj FADE IN i FADE OUT. Chwilami czułem w dialogach zapach "M jak miłość". Są jakieś nudne. Ogólnie powiem ci tyle - scenariusz będzie bardzo dobry, ale po diametralnym przemontowaniu bohaterów i siwata. Fabuły nie zmieniał bym za bardzo.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Cze 2008, 21:43 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Co do formatu - Ja piszę po polsku. Fade in i fade out bym stosował gdyby pisał po Angielsku. Rozumiem, że uczysz się scenopisarstwa z Russina i Downsa ale nie jest powiedziane, że ma być tylko tak jak jest w tej książce. Gdzieś tam jest zdanie, że scenariusz to kwestia umowna i ma być, jasna i przejrzysta dla czytającego. Używam kursywy i pogrubienia abym widział gdzie dokładnie zaczyna się nowa scena i do wyróżnienia opisów.

Napisz, które dialogi to "M jak miłość" to postaram się poprawić. Które sceny są dobre a które do zmiany. Co do zmiany świata - na jaki? Więcej degeneratów? Bohaterami mieli być zwykli nastolatkowie aby pokazać, że ten problem dotyka normalne osoby a nie tylko pochodzące z rodzin patologicznych.

W jaki sposób byś zmienił bohaterów? Jak możesz to napisz bo to dla mnie ważne :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Cze 2008, 13:45 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Zasady formatu scenariusza filmowego są tak przejrzyste, że nie trzbea dodawać zbędnych ozdobników. Są przecież wielkie litery i to wystarczy. Jeżeli piszesz scenariusz dla siebie (reżysera?) i takie kwiatki ci pomagają w czytaniu, to nic w tym złego. Jednak komuś innemu to może przeszkadzać.

Jak zmienić bohaterów? Musisz ich urozmaicić. Musisz dokładnie wiedzieć kim są. Rozpisać sobie ich, rozłożyć na czynniki pierwsze. Widz musi wiedzieć o bohaterze więcej niż, że jest ćpunem. Nie przychodzi mi tu na myśl nic innego jak wyrazistość.
Dla mnie bohaterowie są po prostu nieciekawi i wydaje się, że ciągle gadają o tym samym. Zrób wszystko, żeby mi się tak nie wydawało.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Cze 2008, 21:05 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Dobra tekst przechodzi całkowity remont. Za parę dni wrzucę poprawioną wersje.

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 10:14 pm ]
Co do formatu pisze dla siebie ale pomagałem na planie przy niezależnej produkcji a reżyserem był absolwent szkoły filmowej i tekst miał bardzo podobnie sformatowany do mojego. Pogrubione miejsca i pora dnia i kursywa w opisach.
Podobnie masz w tekście jednego z adminów - kursywa przy opisach
http://forum.kamera-akcja.pl/viewtopic.php?t=1486


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 21:01 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 21 Kwi 2008, 15:50
Posty: 66
Miejscowość: Wrocław
Marcin – zwyczajny nastolatek

Błąd że nie halo. Kto chce oglądać zwyczajnych ludzi? Mamy to na co dzień. Zresztą... Nie ma zwyczajnych ludzi. Każdy jest "jakiś".

Początek historii śmieszy. Niby wizja rodem z Six Feet Under ale brak tu intymności i konkretu. Problem przedstawiłeś zbyt ogólnikowo. Narkomania to przykłady skrajnie różne. Wybierając taki temat najlepiej było przejść się do placówki MONARu i grzecznie poprosić o rozmowę (wiadomo kogo). Opowiadanie o sobie to część terapii tych ludzi. Nie sądzę żeby odmówili.

Jednym słowem - papka z telewizji posklejana w nieciekawą historię. Widać, że o narkotykach masz wiedzę z wiadomości i amerykańskiego dramatu młodzieżowego.

PS. Przebitki a la Aranofsky? Było. Wymyśl coś oryginalniejszego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 22:10 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Ok zgadzam się tekst jest kiepski i totalnie go remontuje także tej pierwszej wersji nawet nie ma co komentować. Na razie usunę tekst. Później wstawię poprawiony

Zwyczajny pod względem wyglądu. Pisałem to pod konkretne osoby także nie chciało mi się rozpisywać na ten temat.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Cze 2008, 08:55 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 21 Kwi 2008, 15:50
Posty: 66
Miejscowość: Wrocław
Jeśli mogę coś doradzić:

udziwniaj jak się da. film zrobi się oryginalny. jeżeli przyjdzie ci do głowy jakiś "genialny pomysł", to rób zupełnie na odwrót, cały czas szukaj.

powodzenia w pisaniu kolejnej wersji :) (żeby nie było, że tylko jadę po wszystkich)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Cze 2008, 11:52 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Sam widzę, że tekst jest słaby bo to trochę nie moja bajka. To nasz pierwszy większy projekt - bardziej ćwiczenie. Taka tematyka bo można zrobić dużo fajnych efektów i ciekawy montaż. Wcale nie uznaje, że jeździsz po mnie. Jeżdżenie to raczej jest bezpodstawne a krytyka taka jak twoja jest ok bo mówisz co jest nie tak.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group