Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pocałunek na dobranoc
PostWysłany: 01 Cze 2008, 13:13 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2007, 14:56
Posty: 11
Miejscowość: Radom
Chciałbym zaprezentować swój pierwszy scenariusz. Proszę o ocenę!


Załączniki:
SCENARIUSZ (2).doc [74.5 KiB]
Ściągnięto 551 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Cze 2008, 17:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Cześć. Cieszę się, że dołączyłeś do zacnego grona piszących scenariusze na tym forum. Jest nas coraz więcej! ;) Niestety jak to w pierwszym tekście nie ustrzegłeś się błędów. Przede wszystkim twój tekst poboczny kuleje.

Cytuj:
Kuchnia podobnie jak całe mieszkanie wygląda, jakby ktoś dopiero się wprowadził. Gołe ściany, puste półki, kartonowe pudła na podłodze.


Znajdujemy się w kuchni. Wspominanie całego mieszkania jest niepotrzebne. Nie widzimy go przecież

Cytuj:
Patrzy na zegarek. Uznaje, że ma jeszcze trochę czasu. Zdejmuje fartuch.


I znowu niepotrzebne zdanie. Widz oglądając zobaczy tylko Marcina patrzącego na zegarek a potem zdejmującego fartuch. Nie będzie wiedział, że ma on jeszcze trochę czasu do czegoś/ na coś

Cytuj:
Marcin bierze prysznic. Silny strumień najwyraźniej przynosi mu ulgę.


Bez najwyraźniej. Widz zobaczy dokładnie to, że prysznic przynosi mu ulgę. Dodajesz niepotrzebne słowa

Dalej - dialogi. Policzyłem. W całym scenariuszu 7 razy pada sformułowanie "dzień dobry". Inne słowa to "dziękuję", "przytrzymaj kochanie" itd. "Dzień dobry" zdominowało, których i tak prawie w ogóle nie ma. To widać i trochę to przeszkadza.

Kolejna sprawa to sama historia i bohaterowie. Nie za bardzo rozumiem co chciałeś tym scenariuszem powiedzieć. Nie ma wątku, który by wszystko ze sobą scalał, sprawiał, że chce się czytać dalej. O postaciach nie wiemy prawie nic, to samo o świecie, w którym akcja się rozgrywa. Ja bym jeszcze nad tym popracował.

Życzę przyszłych sukcesów - piszesz dobrym formatem, widać że chciałeś zrobić coś bardziej psychologicznego - chwała Ci za to. Pracuj :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Cze 2008, 11:26 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2007, 14:56
Posty: 11
Miejscowość: Radom
Dziękuję za wszystkie cenne uwagi.

Jeżeli chodzi o dialogi, to scenariusz był pisany na konkurs, w którym dialogi miały być ograniczone do minimum. Podstawą miało być operowanie obrazem. To on miał opowiadać całą historię. Z konkursu jednak nic nie wynikło dla mnie (wcale się temu nie dziwię) i patrząc teraz na tekst też w sumie myślę, że przydałoby się ich trochę więcej.

W założeniu miała to być historia o młodym mężczyźnie, który tuż przed oświadczynami dowiaduje się, że jego niedoszła narzeczona zginęła w wypadku. Mija cztery miesiące, a on nadal nie może pogodzić się ze stratą. Dopiero na wieść o tym, że mała dziewczynka z sąsiedztwa traci rodziców, zaczyna zapominać o swojej tragedii, a zaczyna współczuć jej.

W kwestii marnych informacji o bohaterach, to jest to m. in. spowodowane tym, że tekst miał pozwalać na nakręcenie filmu trwającego nie więcej niż 15 minut. No ale w sumie teraz mam już swobodę, więc faktycznie nad nim popracuję.

Jeszcze raz wielkie dzięki!!! Pozdrawiam:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group