Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 14:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kołem się toczy
PostWysłany: 04 Kwi 2008, 10:07 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
Jako, że to mój pierwszy post - witojcie wszyscy :)

Chciałem sie podzielić swoimi wypocinami :P Zachęcam do przeczytania. Chętnie wysłucham wszelkich uwag :) Pozdrawiam!


Załączniki:
kolem-sie-toczy.pdf [16.04 KiB]
Ściągnięto 580 razy


Ostatnio edytowany przez ifrost, 07 Kwi 2008, 19:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2008, 11:41 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
To nie jest format scenariusza. Poczytaj na forum jak wygląda scenariusz, ściągnij kilka scenariuszy innych użytkowników i przeanalizuj.

Mi to bardziej podchodzi pod scenkę kabaretową. Lekkie łatwe i przyjemne ale bez błysku.

Czepię się dwóch rzeczy. Facet spotyka przypadkiem jakąś babkę, która zawsze nosi ze sobą kupon? Trochę nielogiczne. Wybrnij jakoś z tego. Powiedzmy, że facet idzie odebrać nagrodę (lub zapytać się w jaki sposób może to zrobić bo przy takich pieniądzach raczej nie wydadzą mu w punkcie lotka).Jest na przejściu, po drugiej stronie jest budka lotka, upada, babka podnosi mu kupon, zagaduje go i mówi, że też puściła - wygrała 10zł. Wszystko musi mieć jakiś sens. Dlaczego tu są? Czego babka miała kupon w kieszeni itd...

Druga rzecz to kobieta po tym jak mówi, że podmieniła kupony niech wymieni coś innego na co wyda tą kasę a nie to samo co facet. Niech będzie widać różnicę w myśleniu kobiety i mężczyzny. Powiedzmy wyjazd do Paryża, suknia Diora, roczny zapas Channel nr.5 Coś w tym stylu.

Taka jest moja opinia :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2008, 19:38 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
Dzięki za komentarz :)

Rzeczywiście, format nie ten :P Zapomniałem dodać, że scenariusz był pisany z myślą o deskach a nie o filmie i stąd te różnice w formacie.

Bardzo celna uwaga z tym kuponem ;) to mój pierwszy scenariusz i jakoś mi to umknęło - mea culpa :)

Co do zakończenia, to też się nad tym zastanawiałem, żeby było coś innego. Wolałem jednak zostawić kontrast w wypowiedzi - kobieta twierdzi, że lepiej wie na co wydawać pieniądze, a w rzeczywistości chce je wydać na to samo :P

Jeszcze raz dzięki za uwagi :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Kwi 2008, 20:37 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 23 Lut 2008, 15:47
Posty: 193
Miejscowość: Pruszków
A mi się końcówka bardzo podobała, tak jak cała reszta. Jedyna co mi się nie podobało to na przykład:
Cytuj:
Daj mi pan spokój!
Nie podobają mi się teksty typu "wchodź pan", poczekaj pan". Przywodzi mi to na myśl filmy Barei, aczkolwiek wcale nie uważam że są one złe. Wręcz przeciwnie, tylko teraz takie dialogi chyba by się nie sprawdziły. Ja bym to zastąpił np. "Proszę dać mi spokój", "Proszę mnie zostawić w spokoju" itp. albo po prostu "Daj mi spokój".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Maj 2008, 13:08 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 08 Maj 2007, 21:35
Posty: 42
Miejscowość: Warszawa
momentami ciekawe :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group