Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 00:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Opowieść o Alicji.
PostWysłany: 30 Gru 2007, 19:09 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 18 Sie 2007, 19:35
Posty: 36
Miejscowość: Kielce
Kolejna szmira popełniona przeze mnie. Może za 20, 30 scenariuszy, już coś ciekawego napiszę.
A Wy co o tym sądzicie?


Załączniki:
alicja.doc [175.5 KiB]
Ściągnięto 699 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2007, 20:22 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2007, 02:34
Posty: 183
Miejscowość: Plainfield, NJ, USA
Ja odbieram to jak zajawkę mocno zagubionego w swoim świecie młodego człowieka, który na siłę szuka odpowiedzi na pytania natury egzystencjonalnej.
Ale OK. Tekst przegadany, praktycznie nadaje się na scenę teatru a nie na film.
Przepraszam. Nadawałby się, gdyby poza samą paplaniną zagubionych między snem a śmiercią postaci niósł jeszcze treść. Treść w znaczeniu celu, w jakim to coś zostało napisane. Przeczytałem i muszę powiedzieć że ani mnie to nie oświeciło, ani nie pokazało nowej prawdy o życiu ani nie wywołało specjalnych emocji, więc o co tu chodzi?
Zagmatwane wywody pseudofilozoficzne o życiu i śmierci są dobre, ale cholernie trudne do napisania dla szerokiej publiczności, bo po pierwsze mają zmuszać do refleksji, po drugie muszą być nacechowane czymś odkrywczym, co pozwoli zobaczyć własne życie w nowym świetle i wreszcie muszą być zakończone mottem czy innym przesłaniem, aby w ogóle chciało się nad tym zastanawiać.
W Twoim tekście niema żadnej z tych cech, a sama mieszanina oderwanych od przegadanych siebie scen nie wystarczy na hit sezonu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2007, 20:33 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 18 Sie 2007, 19:35
Posty: 36
Miejscowość: Kielce
Akurat temat scenariusza miałem narzucony i sam się w nim dobrze nie czułem. Może to trochę głupio z mojej strony, ale ja nie chciałem, żeby ten film niósł jakieś głębokie przesłanie, które odmieni życie widzów. Wręcz przeciwnie, to miała być prosta historyjka rodem z youtuba, która ubrana jest tak, że można by było pomyśleć, że jest głęboka. A nie jest.
No ale masz rację.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group