Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 15:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pijak
PostWysłany: 28 Wrz 2007, 16:57 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Wrz 2007, 16:40
Posty: 4
Miejscowość: Dortmund
Witam,

jestem na forum całkiem nowy. Napisałem scenariusz na krótką etiudę. I mam zamiar ją kręcic na początku następnego roku. Proszę o ocenę. Może byc że gramatyka i budowa zdań nie jest za poprawna, to dlatego że mieszkamod 15 lat w Niemczech i tłumaczyłem sam z niemieckiego. Ale mimo tego chciałbym wiedziec co o tym sądzicie bo wybrałem sobie dosyc polski temat.

Dziekuję już z góry za ocenę.


Załączniki:
Pijak_Scenariusz_opr_2.pdf [174.19 KiB]
Ściągnięto 679 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Wrz 2007, 18:00 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Ciężko to się czytało i chyba ciężko to się będzie oglądać.
Ale może taki efekt chcesz osiągnąć.Może masz zamiar nakręcić film ,który porazi ,zmiażdży zdołuje widza.Strasznie to wszystko jednobarwne.
Myślę ,że ciekawszy wydzwięk uzyskałbyś pokazując walkę pijaka ze swoim nałogiem.
Pijaczek ,który zapewnia żonę i siebie ,ze juz ani kropelki więcej nie łyknie byłby ciekawszą postacią.Trochę bez sensu jest parka na poczatku - inwalida na wózku i kobieta.
Nie spełniają żadnej funckcji w tym tekście.Można z powodzeniem ich wyciąć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 12:10 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Wrz 2007, 16:40
Posty: 4
Miejscowość: Dortmund
Dzieki za odpowiedz.
Dobrze rozpoznałeś, film ma byc dołowy i przygnębiający, bo taki jest los rodziny pijaka. Pisząc scenariusz nie chciałem historii za bardzo skonstruowanej lecz realną jaka dzieje się na codzień. Ta parka to ma byc symboliczny wstaw, pijak widząc parkę widzi siebie jako inwalidę.

A co myslisz o wiarygodności opisanego opowiadania?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 12:34 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Cytuj:
Pisząc scenariusz nie chciałem historii za bardzo skonstruowanej lecz realną jaka dzieje się na codzień.

Niestety sam realizm nie jest wystarczającym walorem ,który zainteresowałby widza.
W kinie ważniejsza jest kontrukcja dramatu. Nie wiem czy oglądałeś genialny film polski "Dług" ,który powstał na faktach. Mimo dobrego materiału wyjściowego na film scenarzysta dokonał zmian ,które wpłyneły na film pozytywnie. To tak jak byś grał na jednej nucie.Skrajności działają silniej na wyobraznię widza. Jeśli pijak wyjdzie rano z domu zapewniając ,ze nie wypije juz ani kropli i wraca wieczorem totalnie nawalony to masz nie tylko portret alkoholika ale też człowieka o słabej woli słabym charakterze.
Cytuj:
Ta parka to ma byc symboliczny wstaw, pijak widząc parkę widzi siebie jako inwalidę

Wątpię żeby ktos to tak odczytał.Zresztą od alkoholu czlowiek nie ląduje na wózku inwalidzkim.Co innego jakbyś go pokazał trzezwego z rana wtedy taki widok
może mu uświadomić do czego zmierza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 18:51 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Wrz 2007, 16:40
Posty: 4
Miejscowość: Dortmund
Zgadzam się z tym że trzeba konstukcji i właśnie nad tym myślę jak wbudować pijaka trzeźwego, bo chciałem by cały film się toczył tylko nocą. Lub szybko go opowiedzieć w stanie trzeźwym. A parka pewno by funkcjonowała jeżeli na końcu filmu jeszcze raz się powtóży.
Jak myślisz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 20:29 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Po pierwsze zerknij na poniższy link :
link
i obejrzyj "Kobiety" grupy BUTCHER's FILMS. Akurat tu jest wersja pijaństwa dosyć
lightowo pokazana ale nie o to mi chodzi.
Jeden z ciekawszych i dosyć powszechnych chwytów dramaturgicznych przy przedstawianiu jakiegoś zjawiska jest jego zestopniowanie(rany jakich ja słów używam...).
W "Kobietach" jest taki chwyt użyty.Stopniowo bohater jest coraz bardziej pijany ,a co najważniejsze jest częściowo uzasadnione - odwiedza w końcu kolegów.
Moja propozycja:
1.Wieczór.Facet mówi żonie ,że idzie do baru bo znajomy ma dać cynk o pracy.
Poprzednią pracę stracił przez pijaństwo. obiecuje oczywiscie nie pić.
2.Bar.Rozmowy z kolegą wchodzą na boczne tory.Upija się podkręcany przez kolegów.
3.Podczas libacji bohater moze się dowiedziec kto posuwał mu zone zanim się z nią hajtnął -pije jeszcze wiecej.
4.Wraca do domu i robi burdę tak jak masz dodatkowo traktując żone wiadomo za co.
5.Zakończenie dowolne - żona moze odejsc z dzieckiem -mąż zostaje z niczym -znów ma powód do picia lub próbuje znowu stawić czoło swojemu nałogowi -kolejny dzień - kolejna walka.
Film ma być dialogami czy bez ?
Polecam też :
link


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Paź 2007, 09:49 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Wrz 2007, 16:40
Posty: 4
Miejscowość: Dortmund
Dzieki, pomysle nad tym.
Chcialem by film byl bez dialogow i bede probowal tego uniknac.
Jak chcesz to obejzyj sobie moj wczesniejszy film to bedziesz wiedzial o co mi chodzi. Chodzi mi w tym filmie bardziej o atmosfere niz o konstrukcje, lecz widz tak czy siak musi byc zainteresowany. do filmu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Paź 2007, 16:43 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Obejrzałem.
Widzę ,że nawet bez żadnych modyfikacji tekstu zrobisz konkretny ,psychodeliczny
mroczny film.Realizacja trochę mnie rozwaliła.Pełen odlot. :D
Nastawiając się na film bez dialogów możesz też wstawić flashbacki z których można się dowiedzieć o zdradzie żony lub zazdrości o nią,stracie pracy.
Są to rzeczy ,które mogą motywować głównego bohatera do picia.
Myślę ,że za tym pójdą jakieś emocje - ciężko sympatyzować z bohaterem o którym nic nie wiemy poza tym ,że chleje.Anonimowy bohater jest mało atrakcyjny po prostu.
A proces stopniowego upijania się alkoholem może byc ciekawy.Można skupić się na tym co widzi jak widzi ; co słyszy - i w jakim stopniu deformuje to wszystko alkohol.
Fan Darrena Aronofskyego może ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2007, 17:51 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2007, 17:26
Posty: 14
Miejscowość: Gdańsk/Warszawa
uwazam, ze swietny jest pomysl na flashbacki.
realizaja wizualna i klimat sa swiatne - duze brawa! Ale fabula- jesli tak to mozna nazwac Twojej etiudy jest dla mnie niezupelnie czytelna. Flashbacki uczynilyby ja zrozumialsza, nie spujac klimatu


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group