Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 09:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Wina"
PostWysłany: 25 Maj 2007, 16:06 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2006, 18:40
Posty: 20
Miejscowość: Olsztyn/Warszawa
Witam,
zamieszczam mój pierwszy scenariusz i w związku z tym jestem ciekawa Waszych opinii.
Proszę o konstruktywną krytykę. :wink:
Pozdrawiam


Załączniki:
WINA.doc [52 KiB]
Ściągnięto 518 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Maj 2007, 20:20 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Od czasu do czasu pojawia się na forum jakiś scenariusz w ,którym mamy doczynienia z
personifikacją Śmierci ,dobra,zła ...teraz wina.Dajcie mi wina.
Zobacz sobie z ciekawości :
"Koszmar"
Scenariusze tego typu zlewają mi się zawsze w jedno.W przypadku "Winy" film może szłoby z tego ukręcić ale fabuła jest jakaś nijaka.Czegoś brakuje.
Wina goni gościa.Goni ,goni i co ? Zakończenie może nie takie złe ale brakuje czegoś co by w ogóle zaintrygowało.Mam w głupim zwyczaju coś zawsze zaproponować ,a czy moje sugestie mają jakiś sens czy nie to już indywidualna sprawa.
A więc :
Można przedstawić kolesia żyjącego spokojnie i bez nerwów.Może fantazjuje na temat TEGO.Z braku finansów może z wyniku jakiejś słabości popełnia to co ma popełnić - i najlepiej o tym powiedzieć. Pózniej ta twoja gonitwa winy no i pointa od winy nie uciekniesz itd tak jak to masz.
W ten sposób masz pełną wypowiedz i morał ,że lepiej siedzieć w domu i skończyć na fantazjach niż ....wiadomo.
A tak ogólnie jak na pierwszy scenariusz to chyba niezle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Maj 2007, 20:44 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Dość ciekawy pomysł, ale razi mnie to, że Mężczyzna mówi takim bardzo literackim językiem, a Wina znowu mówi bardziej luźno "stary", "głupol". Wg mnie można by to poprawić. No i jakiś mały dramatyzm, powinno się jakoś bardziej rozwinąć co zawinił. 8)

No i tu już się czepiam, używasz FADE IN, FADE OUT więc powinnaś też opisywać sceny po angielsku. Brak konsekwencji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Maj 2007, 23:24 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2006, 18:40
Posty: 20
Miejscowość: Olsztyn/Warszawa
Pisząc ten scenariusz miałam na celu ukazanie symboliki Winy, jej wpływu na psychikę człowieka, a nie powodów, które ją pobudziły. Jest to absurdalna, groteskowa wypowiedź ( topos jabłka czy topos odwróconego mea culpa). Nie nastawiałam się na wielowątkową fabułę z wyraźnym punktem kulminacyjnym. Dysonans językowy, który zastosowałam to zabieg celowy. Wina została ukazana jako kobieta pewna siebie, przebiegła ( Diabeł z Pana Twardowskiego), jednakże opryskliwa, zawadiacka, posługująca sie ordynarnym, dosadnym językiem kontrastującym z literackim językiem mężczyzny, który pokornie zwraca się do Boga. Postać winy jest zła, ale jednocześnie nie straszna. Chciałam aby raczej wzbudzała sympatię, zaciekawienie. Dominuje nad mężczyzną, który jest egoistą, słaby psychicznie. Wmawia sobie, że jest niewinny, ale dobrze o tym wie, że ponosi winę. Wie, że sie przyczynił do śmierci żony. Tłumaczy się Bogu, stara się zminimalizować swoje poczucie winy. Wina natomiast dostrzega jego konflikt wewnętrzny i szydzi z niego. Stanowi w pewnym sensie nieodłączny element jego dalszej egzystencji.
quagmire napisał(a):
Wina goni gościa.Goni ,goni i co ?

Człowiek wobec winny jest bezsilny i nie ucieknie od niej. Uciekając ośmiesza się. Poczucie winy jest wpisane w naturę ludzka.

Cytuj:
powinno się jakoś bardziej rozwinąć co zawinił


Rozważam czy nie wprowadzi jakiejś retrospekcji.

Hm...ja przede wszystkim widzę obrazami. Więc i może nie napisałam zbyt klarownie co chciałam przekazać, bo i nie posiadam warsztatu - mój pierwszy scenariusz.

Dziękuje za opinie i komentarze. Dużo one wnoszą. Ciekawi mnie punkt widzenia innych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Maj 2007, 11:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Myślę ,że tekst jest na tyle prosty ,że wszyscy go zrozumieją. Walka z własnym
sumieniem(wiem ,że wina) nie jest zbyt rozwinięta. Facet oprócz gadania nic nie robi co mogłoby zatrzeć jego winę.A przecież jest alkohol,koledzy,dziwki itd. Zapominaczy jest wiele.
Chyba ,że ...ma film być zabawny.Wtedy proponowałbym teksty faceta jeszcze bardziej uteatralnić ,a z Winy zrobic kobietę gangstera przekliająca i waląca tekstami w klimatach Tarantino.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Maj 2007, 17:12 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2006, 18:40
Posty: 20
Miejscowość: Olsztyn/Warszawa
Generalnie ma być to film przede wszystkim zabawny.

Cytuj:
Wtedy proponowałbym teksty faceta jeszcze bardziej uteatralnić ,a z Winy zrobic kobietę gangstera przekliająca i waląca tekstami w klimatach Tarantino.


Ciekawa sugestia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group