Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 09:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Trochę o Pawełku - do pojechania;
PostWysłany: 07 Maj 2007, 21:30 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Trochę o Pawełku.
Krytyka mile widziana.


Załączniki:
Trochę o Pawełku.doc [108 KiB]
Ściągnięto 565 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Maj 2007, 21:55 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
quagmire a my wszyscy jak nakręceni- formatuj scenariusze. Bo to się nie za fajnie czyta. A co do fabuły: niby lubię takie wstęgi Mybiusa, pętle, ale za nic nie rozumiem Twojej twórczości. Niby to jest historia tłamszonego przez innych człowieka, który staje się taki sam jak oprawca. Jaki z tego jest morał: trzeba wlaczyć z represją czy nie pakuj, bo Ci się mózg zlasuje?Pretensjonalne, błahe, proste, aż do bólu.
No to już wolę Twoją zabawną stronę.
Aha, formatuj scenariusze.

Trzeba widza zaciekawić: na początku ma być,jak to jakiś Alfred powiedział, trzęsienie ziemii, a tu jakaś mimoza z przyduszaniem. Takie utarte schamty robiło się za czasów "Karate Kid"-tu zmieniłeś tylko końcówkę. Ale co ja gadam-można dorobić do takiej sztampy eutanazję i już się wszyscy rozpływają nad jakimś tam Clintem...
Pytanie: o czym jest scenariusz? Dla mnie nie ma w nim logiki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Maj 2007, 22:11 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
80 % scenariusza jest oparta na prawdziwych wydarzeniach w tym pierwsza scena.
A "Karate kid " to nie jest.To są walki uliczne(no dobra nie walki , a zadymy).Wszystkie wydarzyły się w mojej okolicy.
Cytuj:
Jaki z tego jest morał: trzeba wlaczyć z represją czy nie pakuj, bo Ci się mózg zlasuje?Pretensjonalne, błahe, proste, aż do bólu.

Najpierw zadajesz pytanie jaki jest morał z dwóch opcji , a potem piszesz ,że to jest proste
aż do bólu.Skoro to jest tak proste czemu pytasz ?Przeciez to jest proste...
Jeśli szukasz scenariuszach/filmach jendozdaniowej pointy typu :"Jedzcie ciasteczka" to nie u mnie.


Ostatnio edytowany przez quagmire 07 Maj 2007, 23:11, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Maj 2007, 22:20 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Życie jest błahe, pretensjonalne i proste aż do bólu. Dziś byłem na zajęciach, pośmiałem się z wykładowcą, wróciłem, bołała mnie głowa i oglądam filmy gore- nieciekawy materiał na scenariusz. No właśnie, scenariusz to bajka, w której piętrzy sią akcji...

[ Dodano: Pon Maj 07, 2007 11:26 pm ]
quagmire napisał(a):
Najpierw zadajesz pytanie jaki jest morał z dwóch opcji , a potem piszesz ,że to jest proste
aż do bólu.Skoro to jest tak proste czemu pytasz ?Przeciez to jest proste...

R-E-T-O-R-Y-K-A

[ Dodano: Pon Maj 07, 2007 11:29 pm ]
quagmire napisał(a):
To są walki uliczne.Wszystkie wydarzyły się w mojej okolicy.

Świetny tekst do zwiastuna.

[ Dodano: Wto Maj 08, 2007 12:25 am ]
quagmire napisał(a):
Jeśli szukasz scenariuszach/filmach jendozdaniowej pointy typu :"Jedzcie ciasteczka" to nie u mnie.

Ale pointa jakaś jest?!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Maj 2007, 23:27 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Sprawdziłem w słowniku znaczenie słowa RETORYKA i dalej nie wiem o co ci chodzi.
Jesteś krasomówcą i posiadasz umiejętność dobrego i rzetelnego przekonywania słuchaczy czy tylko ćwiczysz ?Nie wiem chyba dalsza P-O-L-E-M-I-K-A nie ma sensu...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Maj 2007, 07:15 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Dam Ci podpowiedź. To było pytanie retoryczne.
Czego ode mnie wymagasz(kolejne pytanie retoryczne)?! Miałem Cię poklepać po wirtualnych plecach i napisać: dobra robota! Chciałeś krytyki i wad tego scenariusza to je dostałeś. Na pewno inni będą zachwyceni, ja nie. A zamiast z Twojej strony dać konstruktywną odpowiedź na moje zarzuty to czepiasz się słów.
Ale jest pytanie, na które chcę odpowiedxi: jaka główna myśli Ci towarzyszyła pisząc ten scenariusz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Maj 2007, 11:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Ja mam tylko jedno zastrzeżenie, po co tak długo ciągnąć historie? Z tego mozna zrobić 5 minutowy filmik. Jak Paweł zostaje zaatakowany,ćwiczy, mści się i na koniec jak sam atakuje chłopaka. Cały środek jest wg mnie trochę zbedny. A poza tym cóż prosta historia z morałem. 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Maj 2007, 20:57 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Cytuj:
Ale jest pytanie, na które chcę odpowiedxi: jaka główna myśli Ci towarzyszyła pisząc ten scenariusz?

Rzeczywiście mój tekst może miejscami śmierdzieć "Karate kid". Będę musiał przeprowadzić w nim gruntowne poprawki. Bo idea była inna. Jeśli kiedykolwiek będę chciał skorzystać z tak utartego schematu jak "Rocky" czy "Karate kid" to napewno nie będzie to poważny scenariusz.Długość scenariusza nie jest w żadnym stopniu związana z metrażem ponieważ narazie jestem twórcą tylko "papierowym".Chciałem przedstawić stopniową przemianę bohatera z dobrego na złego.Poczucie "misji" ostatniego sprawiedliwego od którego gościu dostaje szmergla...Jestem całkowitym przeciwnikiem "kultu siły" ,który jeszcze się panoszy tu i tam.Problem może się wydawać śmieszny,prosty,błahy dopóki siedzimy w ciepłym domku przed komputerem ale gdy dochodzi do konfrontacji Pan Strach paraliżuje większość ludzi.Znieczulica społeczna nie objawia się tym ,że mamy w nosie czyjś los tylko tym ,że NAPEWNO zareaguje ktoś inny...Pytanie klucz jest takie:
Jak zareagować na akt agresji ?Zapomnieć czy działać ? Honor ?A może siedzieć w domu ?
TO chciałem właśnie zawrzeć w scenariuszu.Z agresją m.in: w pobliskich barach mam doczynienia odkąd zacząłem chodzić na piwo.I zwykle nic nie można na to poradzić.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group