Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 13:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Dusza"
PostWysłany: 28 Lut 2007, 22:32 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Gru 2006, 18:12
Posty: 7
jest to scenariusz bez dialogów praktycznie sam ruch.
Chciałbym was prosić czy macie może jakieś pomysły dodatkowe do niego.

Admin: tytułujemy krótko i konkretnie.


Załączniki:
dusza.doc [23 KiB]
Ściągnięto 575 razy


Ostatnio edytowany przez Rabit, 28 Lut 2007, 22:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2007, 00:06 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Motyw walki sił dobra ze złem o duszę człowieka jest już niesety wyeksploatowany do granic możliwości. Twoje ujęcie nie wnosi do tematu nic nowego. Nie ma w tym żadnej myśli, żadnego konceptu... Chcesz dodatkowy pomysł? Oto i on : napisz coś innego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2007, 04:37 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 07 Lut 2007, 20:38
Posty: 25
Miejscowość: śląsk
zmienił bym tylko jeden aspekt tego tekstu... - słowa.

LGF napisał(a):
Nie ma w tym żadnej myśli, żadnego konceptu... Chcesz dodatkowy pomysł? Oto i on : napisz coś innego.


zgadzam się w pełni, ale dodam jeszcze swój koncept - nie pisz... już nigdy więcej...
ale, jeżeli już tak bardzo, bardzo chcesz, to nie sil się, proszę, na intelektualizm. bo to co przeczytałem intelektualnie jest miałkie...

LGF napisał(a):
Motyw walki sił dobra ze złem o duszę człowieka jest już niesety wyeksploatowany do granic możliwości.


nie za bardzo rozumiem co to znaczy. motyw walki dobra ze złem jest motywem, którego przejawy można chyba znaleźć w każdej twórczej działalności człowieka. jest on raczej czymś na tyle podstawowym, że nie można go "wyeksploatować".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2007, 13:22 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Chodzi mi o to, że ciężko stworzyć w aspekcie tego motywu coś oryginalnego. Żeby nie popadać we wtórność trzeba go przedstawić w naprawdę nowym, odmiennym świetle bo inaczej d... zbita.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2007, 16:35 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Gru 2006, 18:12
Posty: 7
dziękuje za uwagi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2007, 06:22 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2007, 02:34
Posty: 183
Miejscowość: Plainfield, NJ, USA
LGF, ale czy nie właśnie o to się cały czas rozchodzi, że my, niby amatorzy staramy się dążyć do perfekcji podglądając mistrzów? Nie o to, że pracujemy nieraz ciężej, niż profesjonaliści, bo i wiedza i środki nie takie same? Czy w takim razie ma nam być odebrane prawo do geniuszu i odsłonięcia starej dobrej teorii w nowym świetle? Naszymi oczami?
Uważam, że podejmowanie się "miałkich" jak to nazywasz tematów jest jak najbardziej pomysłem dobrym. Szczególnie, jak później się okaże, że to faktycznie dzieło na miarę uwagi światowej opinii publicznej?
Rzadko, wiem, ale nie pisząć nie dowiemy się o tym, tak samo, jak nie próbując grać w lotto miliona się nie wygra :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2007, 09:28 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, bo żadna szkoła filmowa, żadna wiedza teoretyczna nie zastąpi dobrych wzorców. I to zarówno jeżeli chodzi o scenopisarstwo jak i o realizację. I ja jestem oczywiście za takim postępowaniem, o ile - jak już wcześniej wspomniałem - wnosi ono do tematu coś nowego. O ile pokażemy daną teorię, dany motyw tak jak mówisz, w nowym świetle, jest ok. W innym razie nasz wysiłek, próba dorównania tym naszym wzorcom będzie niczym innym jak tylko kalką tego co im udało się osiągnąć.
A przekładając to na tekst, o którym mowa w tym wątku : jest to z pewnością temat "miałki", żeby nie powiedzieć banalny. A sposób jego przedstawienia niestety tylko uwypukla te cechy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2007, 11:13 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Banalny temat ? Liczy się tylko wykonanie .
A jest ono słabe . "Dusza" mogłaby przedstawiać 1 dzien z życia głównego bohatera.
Dobro i zło by sobie walczyło ( możliwości z pojedynkami jest mnóstwo) ale gościu by oczywiście ich nie widział . Zwycięstwo czy porażka dobra w danej potyczce objawiałaby się
daną reakcją głównego bohatera . Czyli postąbiłby dobrze lub zle . Na końcu można pokazać poranek kolejnego dnia i walka zaczyna się od nowa.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group