Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Wrz 2006, 20:28 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Ja się na scenariuszach nie znam ale to co mi się rzuciło w oczy.
1. Generalnie troche naiwny
2. Po pierwszej rozmowie w kuchni wiemy co zrobi Adam
3. Rozmowa przez telefon z szefem niepotrzebna i sztuczna
4. Popracuj nad dialogami


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Wrz 2006, 20:31 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Jak mam być szczery, to dawno nie widziałem głupszego i mniej oryginalnego scenariusza. Nikt nie mordowałby w taki sposób jak Adam Brauna! Przecież to bez sensu. Brak jakiejkolwiek dyskrecji. Poza tym Szef, gdyby chciał załatwić Adama, to nie zdradzałby swoich planów dając mu kopertę z jego własnymi danymi. No i w zasadzie co miało do czynienia łączenie przewodów na krzyż? Czy to powoduje, że ładunek wybuchnie po N sekundach? Serio? A zresztą - nie ważne. Moim zdaniem cały scenariusz do wyrzutu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Wrz 2006, 09:41 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Zgadzam się z przedmówcami: zero sensu. Jedyne, co w tym scenariuszu udane, to właśnie formatowanie...
Osobiście za nic się nie mogłem połapać, dlaczego Szef w ogóle chce się pozbyć Adama - przecież to skuteczny killer, nie popełnił błędu. Wg mnie już samo to dyskwalifikuje tę historyjkę. Że nie wspomnę o wydarzeniach i postaciach bez żadnego uzasadnienia: czyj to pogrzeb? kto to jest Marta? dlaczego ni stąd ni zowąd znajduje się w samochodzie Adama i co ma z tego wynikać?
I wreszcie: co z tego, że po 4 latach jakiś gangster likwiduje Adama? Tak chciałeś pokazać ilustrację tezy o nieuchronności losu?
Na przyszłość przed napisaniem zadaj sobie podręcznikowe pytanie: Co, po co i komu chcę opowiedzieć tę historię i co z tego ma wynikać.

I na zakończenie raz jeszcze pytanie do wielu autorów publikujących swoje scenariusze na tym forum: czy naprawdę wyobraźnia nie sięga Wam poza naiwne filmy sensacyjne? Czy zabójstwa to jedyny temat zdolny Was zainspirować do pisania? Ludzie! Jacy twórcy z Was wyrosną?!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Wrz 2006, 19:12 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lut 2006, 21:12
Posty: 191
Miejscowość: Mielec
Akcja i tempo może być , ale masz za długie dialogi, które spowalniają całą akcję.
Zachowanie bohatera jest do przewidzenia. Twoja główna postać jest nieokreślona- jest tylko zwykłym zabójcą, nie ma żadnych minusów. Fajnie by było jakbyś dodał kilka bocznych wątków, zredagował dialogi i urozmaicił bohatera.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Wrz 2006, 01:00 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
pjkorab napisał(a):
Ludzie, na litość boską :D Jedyne co mi się nasuwa na myśl po waszych postach (grzes, Mokotowski) to to, że macie problemy z czytaniem (a konkretnie ze zrozumieniem) tekstu...

Po pierwsze: napisałem chyba na wstępie, że nie zajmuję się właściwie pisaniem scenariuszy (tylko muzyką).


Tak, ale do oceny podałeś scenariusz, nie muzykę, dlatego oceniamy scenariusz. Scenariusz - a nie Ciebie. Nie jest więc istotne, czym się właściwie zajmujesz.

Cytuj:
Po drugie: zaczynam odnosić wrażenie, że jedyne co potrafi kręcić polskie środowisko offowe, to jakieś nudne obyczajówki, eksperymenty, czy pseudo-dramaty. Gdzie wy tu szukacie głębszej treści? W pseudo-filmie pseudo-sensacyjnym? Co chcę komu opowiedzieć? Kto w ogóle mowił o ilustracji jakiejkolwiek tezy??


Nie szukam tutaj żadnej tezy, żadnej ilustracji i tak dalej. Zamiast wytykać mi nie rozumienie tekstu, postaraj się zrozumieć to, co ja napisałem. Problemem nie jest brak głębokich treści w tym filmie. Problemem jest brak logiki i spójności w scenariuszu. Owszem, w dobrych filmach pewne drobne odstępstwa od logiki występują, ale zawsze mają jakieś uzasadnienie. Na przykład standardową figurą jest to, że morderca zanim kogoś zabije, tłumaczy mu, dlaczego go zabija, i zdradza mu bardzo ważne szczegóły, zamiast po prostu go zabić. Ale ma to uzasadnienie, bo 1. tak jest bardziej dramatycznie, bo punkt kulminacyjny zostaje wydłużony, 2. w wielu przypadkach gdyby nie taka przedmordercza gadka, widz nigdy nie dowiedziałby się motywu zabójstwa. Niestety, w przypadku Twojego scenariusza nic nie usprawiedliwia dziur w fabule.

Cytuj:
Jeśli chodzi o sposób, w jaki Adam zabił Brauna: nie wiem, może to ja nie mam poczucia humoru, ale o to właśnie chodziło: Adam wszedł, zabił gościa w jego własnym biurze i wyszedł, mówiąc sekretarce 'do widzenia', przy czym ona niczego nie zauważyła. Miało być troszkę zabawnie i troszkę inaczej.. Szukajcie sobie tu głębokiej treści, jak chcecie :)


To miało być zabawne??? Nigdy bym na to nie wpadł. Scenariusz nie sprawia wrażenia próby robienia komedii, raczej próby robienia jakiejś brutalnej sensacji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Wrz 2006, 22:14 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Skoro jesteś muzykiem, to wyobraź sobie swoją reakcję na utwór, który urąga np. zasadom harmonii. Jest takie stare przysłowie: "pilnuj szewcze kopyta" - warto się do niego stosować. A jeśli już chce się wejść na nieznane sobie tereny, to nie zawadzi jakoś się do tego przygotować.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group