Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Green screen - oświetlenie.
PostWysłany: 31 Paź 2012, 19:46 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 31 Paź 2012, 19:30
Posty: 1
Witam wszystkich serdecznie, jako że jestem tu nowy:)
Tak jak wielu młodych filmowców napotkałem dość duży problem: Oświetlenie green screen. Szukałem, czytałem, pytałem, szperałem... i nic:( Nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi.
Szykuję się do kupna zestawu: http://www.ebay.de/itm/ALU-Foto-Studio-Set-Hintergrundsystem-inkl-Hintergrund-3x6-m-Grun-Fotostudio-/160912529356?pt=DE_Foto_Camcorder_Hintergr%C3%BCnde&hash=item25772257cc
No, przynajmniej coś takiego:)
Zastanawiam się, jakie oświetlenie wybrać: halogeny, żarówki, świetlówki; softbox, czy gołe źródło światła? Myślałem nad czymś takim:

Kupić 4 takie żarówki: http://allegro.pl/zarowka-swietlowka-powerlux-65w-400w-5400k-lodz-i2745044638.html i zrobić do nich softboxy (homemade:)), czy może dać sobie spokój i zainwestować w zwykłe halogeny 500W.

Proszę o pomoc i dziękuję:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Green screen - oświetlenie.
PostWysłany: 22 Lis 2012, 12:30 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2005, 12:53
Posty: 34
Miejscowość: Wrocław/Orzechówka
Do oświetlania greenscreena zdecydowanie lepsze są miękkie światła. Polecałbym więc zrezygnowanie z halogenów na rzecz softboxów. Pamiętaj jednak, że softbox zabiera sporo światła. Np. softbox z fripers z czterema świetlówkami 100W (odpowiednik niby 500W, czyli do kupy ok. 2000W) na oko świeci jak niecałe 1000W.
Przy samoróbkach uważaj też na bardzo przyziemne rzeczy typu palność materiałów - jeśli zamkniesz cztery potężne świetlówy w małym, nieprzewiewnym pudełku z łatwopalnego materiału to wróżę problemy na planie.

Do oświetlenia niewielkiego greenscreena potrzebujesz minimum dwie identyczne lampy. Do tego musisz doliczyć lampy do oświetlenia aktora. Próby świecenia na aktora tymi samymi lampami co na tło kończą się cieniami na greenscreenie i ogólną rozpaczą.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group