Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 08 Kwi 2011, 14:04 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 08 Kwi 2011, 12:31
Posty: 9
Którą z kamer nie kosztowną można polecić do robienia dobrej jakości animacji. Najlepiej by miała funkcje makro.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 08 Kwi 2011, 14:49 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 15 Kwi 2009, 23:06
Posty: 116
Miejscowość: Poznań
Zaraz ... zaraz.... żyje już chwilę na tym świecie i nie wiem o co ci dokładnie chodzi. Wie ktoś czym jest kamera z funkcją robienia animacji?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 08 Kwi 2011, 21:21 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 08 Kwi 2011, 12:31
Posty: 9
Hm... kamera która ma możliwość robienia animacji poklatkowej. Kiedyś miałem radziecką kamerę w której można było naświetlać poszczególne klatki tak jak w aparacie fotograficznym. W ten sposób wystarczyło po wywołaniu filmu włożyć go do projektora, wybrać prędkość odtwarzania i mieliśmy już film animowany.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 10 Kwi 2011, 07:31 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
Do animacji poklatkowych to kup sobie aparat a nie kamerę :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 10 Kwi 2011, 07:47 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 08 Kwi 2011, 12:31
Posty: 9
Jaką? Z tego co wiem to te digitale nie mają przeważnie umocowania wężyka by nie poruszyć aparatem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 10 Kwi 2011, 12:53 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
W dobie lustrzanek i materiałów full hd pewnie niezbyt stosowne jest proponowanie działania na
panasonicu gs 500.Ja na tym działam posiadając o wiele lepszy sprzęt.
Ale wynika to głównie z tego, że grzebiemy przy animacji poklatkowej już 3 rok. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 16 Kwi 2011, 08:51 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 08 Kwi 2011, 12:31
Posty: 9
To wszystko bardzo skomplikowane. Ileż tu trzeba mieć cierpliwości... Brakuje mi jej. Żeby był jakiś bezdomny i biedny animator co by zrobił mi z 5 minutowych filmików animowanych za grosze . Łatwe by były bo tylko potrzeba studia z kartonu a resztę "modelików" ja bym załatwił. Była by to raczej techniczna animacja a nie artystyczna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 09:40 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 08 Kwi 2011, 12:31
Posty: 9
No cóż sam się musze zająć tymi filmikami. Właśnie przygotowałem już profesjonalny sprzęt. Oto link do fotek :) http://www.polskieaparaty.republika.pl/adrian.htm


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 10:50 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 15 Kwi 2009, 23:06
Posty: 116
Miejscowość: Poznań
oj oj oj...
wygląda to ciekawie, ale nie wiem czy nie lepiej byłoby zastosować jakiś soft do animacji poklatkowej np. MonkeyJam: http://www.giantscreamingrobotmonkeys.com/monkeyjam/
Skoro i tak masz laptopa więc lepiej i zdecydowanie sprawniej będzie skorzystac z takiego progrmau, podłączyć aparat po usb do laptopa. W ten sposób wyzwolisz migawkę przy pomocy spacji na klawiaturze i od razu zobaczysz wynik na dużym ekranie monitora a progam automatycznie ułoży ci wszystko z określonym FPS i rozdzielczością.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 12:45 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 08 Kwi 2011, 12:31
Posty: 9
Nawet fajny programik tylko że bierze kamere z laptopa i nie mam wyboru kamer... Próbowałem na tym Nikonie i jeszcze na jednym Samsungu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 12:56 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 15 Kwi 2009, 23:06
Posty: 116
Miejscowość: Poznań
dziwne... używałem już z kilkoma aparatami i tylko jakiegoś uszkodzonego Fuji nie chcił mi wykryć. Jeśli Ci nie wykrywa to pewnie nie masz zainstalowanych odpowiednich sterowników do aparatu w komputerze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 21 Kwi 2011, 14:48 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 08 Kwi 2011, 12:31
Posty: 9
Próbowałem jeszcze raz i nici. Może aparaty muszą działać jako kamery web. W przeciwnym razie tylko można z nich pobierać fotki ale nic więcej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 23 Kwi 2011, 09:54 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 08 Kwi 2011, 12:31
Posty: 9
Taki uchwyt robi się łatwo...Z racji mego zawodu mam dostęp do do wszelkiego rodzaju maszyn i narządzi. W tym przypadku niewiele trzeba by to zrobić. Czas robienia to jakieś 45 min. Do wykonania potrzebna jest aluminiowa blaszka 2-2,5 mm . Aluminium jest miękkie a zarazem wystarczająco wytrzymałe. Blaszkę wycina się w literkę L następnie zagina tak przerywane linie na rysunku. Gdy zaginamy dobrze mieć jakiś młotek do pomocy, przy czym traktujemy nim blaszkę ostrożnie by bardzo nie poranić i to w ostatniej fazie zaginania. Kształt zależy od wymiarów aparatu. Najtrudniejsze to gwintowanie dziurki pod wężyk bo trzeba mieć gwintownik 3 lub 4 mm (wiercimy odpowiednio 2,5 lub 3,5 mm -około). Wężyk ma gwint stożkowy ale to nieważne bo gdy wkręcimy go w aluminium to gwint wężyka wystarczająco silnie zaczepi sie i wetnie w aluminium. Link jest uaktualniony z rysunkiem i fotką blaszki:
http://www.polskieaparaty.republika.pl/adrian.htm


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 00:32 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Koledzy wyżej dobrze radzą, zaopatrz się w jakiś program do animacji stopmotion, typu Animator czy StopMotion Pro. Programy te oferują masę przydatnych funkcji przy tworzeniu animacji poklatkowych (choćby onion skining). Wbrew pozorom to trudna dziedzina sztuki i jeśli nie masz doświadczenia to "waląc" z aparatu klatka po klatce nie licz na porywające rezultaty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera z funkcją animacji
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 14:56 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 08 Kwi 2011, 12:31
Posty: 9
Pomimo tego że mnie nie pokrzepiłeś spróbuje tego chleba a właściwie okruszka. Przedmiot jest ściśle techniczny więc jestem pełny optymizmu :wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group