Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: STRZELANINY
PostWysłany: 12 Lis 2005, 13:16 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 11 Lis 2005, 00:48
Posty: 1
Czy ktoś wie lub mam pomysł na realizowani, montowanie strzelanin w fimie amatorskim???
Chodzi mi na przykład o efekt ognia z karabinu itp


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lis 2005, 15:30 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie błysku i dźwięku wystrzału w postprodukcji. Coraz cześciej w profesjonalnych filmach korzysta się z tej techniki, bo dzięki temu oszczędza się na ślepakach.

W internecie pełno jest tutoriali na ten temat, zajrzyj na przykład na stronę Santiego, lub poszukaj na Efixie. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda gotowy efekt, obejrzyj trailer "Newschannel" navitasa dostępny w dziale Czy nas kręci..., albo pierwszą część Tomb Ridera :)

Pamiętam, że kiedyś robiłem test na taki efekt.. jak znajde pliczek na dysku, to postaram się go udostępnić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Gru 2005, 23:45 
Offline
Klapser

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:50
Posty: 72
Miejscowość: Rawa/Łódź
Dokładnie taka metoda jaką przedstawił LGF użyta została w filmie "953511" który tworzyłem. Jak na pierwszą z nią styczność, z efektu jestem zadowolony. Filmik znajdziesz w dziale "Czy nas kręci..." :-)

pozdrówka, Prozac


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Gru 2005, 15:24 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2005, 15:01
Posty: 19
Miejscowość: Tarnów
Do efektów typu: błyski, iskry ,wybuchy, trzaski, miecze świetlne ala "STAR WARS"
i to wcale nie amatorskie :lol:
polecam poprostu: "AlamDV" możesz ściągnąć demko tego programu ze stronki:
http://fxhome.com
pełna wersja kosztuje około 372.39 PLN


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Gru 2005, 02:07 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
AlamDV to programik - zabawka i i efekty w nim są baaardzo amatorskie. Jak na bździdło do nakładania błysków i mieczy to prawie 400zł to kapkę za dużo. Zwłaszcza, że wystrzały itp. można robić na freewarze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Mar 2006, 13:11 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Gru 2005, 18:05
Posty: 9
Miejscowość: Warszawa
Ja korzystam z particleillusion (na ich stronie są biblioteki z wystrzałami), a dźwięk znalazłem na www.findsounds.com. Moje demo: www.mazurek-pro.host.sk - wybrać pozycję strzały z pistoletu.

Strona Pillusion: http://www.wondertouch.com/
Strona z bibliotekami: http://www.shockingtales.com/illusion/emitters.html (na niej również biblioteka mieczy świetlnych)
Można pobrać demo particleillusion, ale niestety w nim tylko domyślna bibloteka (nie można rozszerzać) :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Cze 2006, 22:37 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 25 Cze 2006, 22:18
Posty: 2
Miejscowość: warsaw
LGF napisał(a):
Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie błysku i dźwięku wystrzału w postprodukcji. Coraz cześciej w profesjonalnych filmach korzysta się z tej techniki, bo dzięki temu oszczędza się na ślepakach.


oszczedza sie na slepakach??

gdzie? w jakim kraju?:)
ewentulanie jak masz taki efekt przy strzelaniu w pomieszczeniu na bliskich dystansach i z kamera ustawiona tak ze rzeczywiscie musisz celowac w trawrz lub cialo a nie troszke obok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Cze 2006, 23:20 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Ja radzę sobie w ten sposób, że na jedną klatkę nakładam miejscowe rozjaśnienie o dość nieregularnym kształcie, dość mocne (około 75%), a na następującą po niej słabsze rozjaśnienie (około 50%), którego kształt jest podzbiorem tego pierwszego kształtu, tj. nieco przycięty.

Jeżeli strzał jest en face, to pierwsze rozjaśnienie ma kształt takiej bardzo rozmytej gwiazdy, której środek ciężkości przypada mniej więcej na wylot lufy. Kształt drugiego rozjaśnienia to ta gwiazda w dość nieregularny sposób pocięta, okazjonalnie pozbawiona spójności (w geometrycznym sensie tego słowa), ale przy zachowaniu reguły że jej środek ciężkości powinien pozostać na wylocie lufy lub nieznacznie się unieść.

Jeżeli strzał jest widziany z profilu, to pierwsze rozjaśnienie ma kształt podłużny, przypominający postrzępioną kroplę z tym że jej ostry koniec jest skierowany w stronę strzału, a jej tępy koniec jest przy lufie (może lekko na nią zachodzić, ale wtedy trzeba zostawić wcięcie na lufę - sama lufa nie powinna być rozjaśniona ani na moment). Drugie rozjaśnienie tworzę ucinając nieregularnie około połowę pierwszego kształtu - tę połowę bliżej lufy. Daje to wrażenie wylatywania płomienia.

W przypadku półprofilu trzeba znaleźć pewien kompromis pomiędzy tymi podejściami.

Ważne jest to, aby dla kolejnych wystrzałów z tej samej broni w tym samym ujęciu robić różne kształty rozjaśnień, ale o mniej więcej zbliżonej powierzchni i podobnych własnościach wizualnych, chyba że jest to broń maszynowa (ale i wtedy drobne zmiany kształtów są mile widziane).

Jako ilustrację proponuję strzelaninę z "Matrix 4 : Rewindykacja" - puść klatka po klatce, a zobaczysz wszystko czego potrzebujesz. Tylko najpierw puść sobie to w normalnym tempie i oceń, czy takie wystrzały w ogóle Ci się podobają.

Nie wnikam w jaki sposób stworzyć i nałożyć owe dwa rozjaśnienia na klatki, bo od tego są różne programy. Ja osobiście używam do tego GIMP-a.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2007, 16:01 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 25 Mar 2007, 14:47
Posty: 4
Miejscowość: Chojnice
No dobra ale w jakim programie mam to robić :?: :?: :?:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group