Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pokój green screen - jaka farba
PostWysłany: 17 Lut 2010, 22:41 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 26 Maj 2009, 18:59
Posty: 12
Miejscowość: Szczecin
Witam

Zamierzam stworzyć pokój (studio) całe na zielono, aby móc tworzyć sceny z green screenem. Już wymyśliłem, że farbę po prostu pomieszam w sklepie do odpowiedniego koloru, tylko że tutaj jest pewien problem, bo nie wiem jaki jest kolor (może nie koniecznie dokładny, ale najbardziej zbliżony) w zapisie albo RGB, albo podobnym.
Proszę o pomoc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Lut 2010, 10:32 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
w RGB pożądanym kolorem będzie 0,255,0, ale uzyskanie takiego zależy też od tego czym świecisz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pokój green screen - jaka farba
PostWysłany: 28 Lut 2011, 16:01 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Lut 2011, 15:57
Posty: 3
radziłbym uważać z farbą.. może to trochę nie związane z tematem, ale ostatnio remontowałem pokój i kupiłem ciemno czerwoną, a na ścianie jest brązowa. O to samo mi chodzi u ciebie. Moim zdaniem lepiej kupić na angielskim ebay green screen za 10 funtów szt. i przymocować mocną taśmą dwustronną (do dywanów) do ściany.. Ale rób jak chcesz.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pokój green screen - jaka farba
PostWysłany: 01 Mar 2011, 07:56 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 15 Kwi 2009, 23:06
Posty: 116
Miejscowość: Poznań
Panowie w koncepcie tego całego green screena najważniejsze jest światło. Z resztą tak jak i w całej koncepcji fotografowania, filmowania i patrzenia. To światło determinuje jak wygląda kolor. Najwazniejsze jest oswietlenie green screena i to co filmujemy na nim.
Jeśli chcesz być pro możesz kupić taką farbę: http://www.tubetape.net/servlet/the-Pai ... 3godLkSAcA
A jeśli chcesz zaoszczędzić to idziesz do obi, Praktikera, Leroy Merlin i innych takich i szukasz zielonej matowej farby jak najbliższej parametru o którym wspominał kolega wyżej. Ważne żeby farba nie błyszczała - dokup może talk żeby zmatowić farbę.
I kilka wskazówek. Chcesz mieć dobry green screen to:
1. Przed malowaniem pamiętaj o tym żeby przygotowac odpowiednio ściany na których będziesz malował. Oczyść scianę zrób dobry podkład... najlepiej jakąś warstwę białego gruntu - wtedy zapewnisz sobie że zielony będzie zielony a nie brązowy.
2. Pomaluj na zielono tylko jedną ścianę - resztę najlepiej na czarno żeby nie dawały refleksów.
3. Wysłoń okno i korzystaj ze sztucznego swiatła tylko - zagwarantujesz sobie panowanie nad światłem.
4. Poczytaj o green sceenach i o ich oświetlaniu i szykuj się na co najmniej kilka lamp ze światłem o różnej temperaturze i różnym nasileniu. Przydadzą ci się również jakieś softboxy i innego rodzaju filtry zmiękczające niektóre ze świateł.

To tyle. Zastosuj się do tych wskazówek a zielony będzie zielony i wszystko się będzie ładnie kluczowało - pod warunkiem tylko że nie będziesz chciał kluczować zielonego na zielonym :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group