Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak zrobić: niski dźwięk......Lektor
PostWysłany: 22 Wrz 2007, 16:14 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Witam otóz zastanawiam się jak zrobić coś takiego:


Film znajdziecie na www.undergopictures.com/dzwiek.rar (zapisz jako) bo na youtube nie słychac bylo tego o co mi chodzi. jest to 17-18 sekunda


Chodzi dokładnie o dźwiek gdzie pokazany jest robot z wnętrza wiezy kontrolnej, takie tompnięcie.

Jeżeli ktos z was wie jak robi sie tego typu dźwieki bądź zrobił cos takiego to prosze o pomoc i najlepiej pokazanie swojej pracy.
A przypomniało mi się jaki to efekt powoduje takie zlektorzenie głosu, że tak powiem. Tu macie filmik wsłuchajcie sie dokłądnie bo to nie sa ich naturalne głosy.

http://www.youtube.com/watch?v=kilC8doHjLQ


Ostatnio edytowany przez cezary188, 23 Wrz 2007, 20:03, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Wrz 2007, 17:47 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
CENZURA: punkt regulaminu 13B obowiązuje :evil: Przypominam, że jest szlaban na pirotechniczne pomysły

co do głosow to są ich naturalne głosy :P moze po nagraniu mikrofonem pojemnosciowym troche podbijane sa niskie czestotliwosci , ale poza tym to sa ich naturalne głosy :)

kiedys trafiłęm rpzypadkiem na strocne własnie tych lektorow filmowych z USA i wsiedli w filmiku do jednego auta i gadali , masakra , kazdy miał taki własnie niski i "chropowoaty" głos :D


edit: zapomniałem ze pirotechnika jest SZCZEGÓLNIE zabroniona

dobra, jest jeszcze inny sposob (chyba nawet tutaj na forum ktos wrzucał adres do takiej strony) ale nie pamiętam adresu.
ale z tego co pamiętam to było tak ze w ubraniu była dziurka, pod ubraniem był węzyk i na koncu była strzykawka i ktoś drugi cisnął na nia w odpowiednim momencie .
jest jeszcze inny sposob :
mozna to zrobic z pomocą techniki 2d lub 3d (niestety ta druga jest trudniejsza)


Ostatnio edytowany przez Tomasz87 23 Wrz 2007, 21:24, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Wrz 2007, 18:53 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Ok więc. Profesjonalne saszetki na szczęście można u nas kupić normalnie. Strasznie drogie też nie są(wychodzi 17 na jedna saszetke łacznie z przesyłką) a są to profesjonalnie wykonane i napełnione saszetki które po wystrzeleniu daja własnie taki efekt jak na filmikach z prisona.
Kondomy nie wchodzą w gre pomyslcie sobie dajecie dziewczynie kondoma napełnionego do połowy czymś lepkim ( bo wieszkosć z tego co się orientuje uzywea krwi z karmelu czy jakoś tak) i do tego nie miło wygladającym i mówicie spokojnie on zaraz na tobie wybuchnie plamiąc ci przy okazji całe ubranie a ciebie dosłownie zaklejając. (słodkie=lepkie) Jak ona musi sie poczuć?? :D

A więc do tematu nie orientuje się za bardzo jak wygląda taka spłonka czy coś myślałem że mógłbym to zrobić kapiszonem, ale czekam na twoje foto.

Co do głosów tak wiem że to są ich naturalne głosy tylko czymś "dopieszczone" no własnie tylko czym?? I nie są to tylko podbite niskie tony (próbowałem już zrobić to przy użyciu miksera i specjalnego multiefektu, lecz efekt wyszedł tylko dośc zbliżony ) zwródzcie uwage na moment kiedy do mikrofonu mówi Kyle Gass (ten gruby) jak jemu to ładnie głos zmieniło. A normalnie głosu nie ma takiego niskiego nawet z podbiciem (obejrzyjcie ten fikm :D )

A propo tego filmiku to weź go znajdź prosze bardzo chetnie bym obejrzał tych lektorów.



Ps. do adminów prosze nie podpinajcie tego tematu pod ten punkt:
Kod:
13. Na Forum jest parę tematów tabu. Listy łamiące tabu są usuwane w całości lub częściowo cenzurowane, osoba, która tego nie przestrzega może zostać ukarana na różne sposoby, łącznie z usunięciem z Forum. Główne zakazane tematy to:

d) pirotechnika, numery kaskaderskie oraz wszystkie inne przypadki, w których w jakikolwiek sposób narażane jest zdrowie lub życie ludzkie



Mowa jest tu o kapiszonach a kapiszony jak wiadomo niebezpieczne nie są i dozwolone sa dla dzieci od lat 3 :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Wrz 2007, 19:30 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
cezary188, nie będziesz mi definiował pirotechniki. Zajmowałem się wybuchami kiedy ciebie na świecie nie było i też mi się wydawało, że taki mądry jestem. Zostało mi na pamiątkę kilka szwów jako ostrzeżenie.

Chcesz strzelać krwią - użyj metod niepirotechnicznych. Jeszcze jeden taki post a zamknę wątek a ty sam jesteś o krok od ostrzeżenia za 2pkt.

cezary188 napisał(a):
Kondomy nie wchodzą w gre pomyslcie sobie dajecie dziewczynie kondoma napełnionego do połowy czymś lepkim ( bo wieszkosć z tego co się orientuje uzywea krwi z karmelu czy jakoś tak) i do tego nie miło wygladającym i mówicie spokojnie on zaraz na tobie wybuchnie plamiąc ci przy okazji całe ubranie a ciebie dosłownie zaklejając. (słodkie=lepkie) Jak ona musi sie poczuć??

Chyba nie myślisz, że film da się zrobić w białych rękawiczkach? Yyyy... lepi się, yyy.... koszulę mi zaplamiło. Jeśli aktor nie podejmie się takiego poświęcenia to dupa nie aktor. Tyle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Wrz 2007, 19:58 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
No dobra w takim razie ogłaszam że temat postrzału zamknięty. Ale te z dźwiekiem jak najbardziej aktualne. A z dziewczyną to chodzi o względy estetyczne. no wiesz nie na codzień dziewczynie daję sie kondoma wypełnionego krwia, ale to tez nie ważne. Temat dotyczy efektów dźwiekowych.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group