Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 16:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Płynna zmiana brzmienia dźwięku
PostWysłany: 26 Sie 2007, 16:54 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
Wyobraźcie sobie takie ujęcie: kamera filmuje głośnik, z głośnika sączy się muzyczka, kamera pomału zaczyna się oddalać od radia, przejazd po pokoju, wychodzi z pokoju i tak dalej. o co mi chodzi? chciałbym uzyskać efekt płynnej zmiany brzmienia (blisko kolumny, potem dźwięk dobiega zza ściany etc). wiem, że mogę zapodać piosenkę i przez cały czas rejestrować dźwięk kamerą, ale zależy mi na tym, aby uzyskać raki efekt na kompie. programy typu AE, Pp umożliwiają animowanie efektów poprzez wstawianie klatek kluczowych. bardzo przydana rzecz. jestem ciekaw, czy znacie program do obróbki audio, który potrafi wykreować podobną iluzję. pracuje na audition 2.0 i soundbooth cs3 i tam nie ma klatek kluczowych. jest tylko opcja Loop, ale niezbyt się orientuje, do czego ona służy. w audition rozszerza klip o jego własną długość, ale w soundbooth - pojęcia nie mam. tak czy inaczej - potrzebny progs. jeśli znacie, piszcie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Sie 2007, 17:34 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
W Nero 7 Premium jest program który nazywa się Nero WaveEditor oraz program Nero SoundTrax. Jak dobrze pokombinujesz to myśle że powinieneś uzyskać ten efekt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Sie 2007, 19:18 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
nie używam pakietu nero...
w audition można manipulować białymi kwadracikami w oknie Multitrack View... zawsze coś... swoją drogą dziwi mnie trochę postawa adobe - wypuścili soundbootha cs3 bez sporej części niezwykle przydatnych narzędzi...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sie 2007, 12:07 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2006, 21:07
Posty: 55
Miejscowość: Kraków
Moim zdaniem najprostszą i najszybszą metodą jest... nagranie tego tak, jak bedzie prowadzona kamera. Jednocześnie wszystko bedzie brzmieć realnie, bo problem polega właśnie na oddaniu realności tego nagrania.
W miarę oddalania się się od głośnika, nastąpi jednoczesna zmiana kilku parametrów: głośności, panoramy, częstotliwości, pogłosu. Robienie tego "ręcznie" i dopasowanie do obrazu, to raczej trudna sztuka dla kogoś, kto nie zajmuje się dźwiękiem. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak bardzo realnie ma być to przedstawione.
Jak wiadomo dbałość o detale jest oznaką profesjonalizmu :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sie 2007, 12:20 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
dzwiek mozna edytowac np w programie cubase albo nuendo

niestety nie jest to łątwe dla osoby ktora nie zajmuje sie dzwiękiem.
mozna to zrobic poprzez "odcinanie" częstotliwosci , manipulacja reverbem , głosnoscią.

nie polecam tego typu edycji dzwięku amatorom poniewaz realnosci tak szybko nie uzyskają, na to potrzeba sporo lat doswiadczenia .

pozostaje ci nagrac dzwięk jakims lepszym mikrofonem, a jezeli nie dysponujesz to niestety musisz nagrac tym co masz w kamerze / aparacie, wydaje mi sie ze tak bedzie najlepiej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 13:53 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2006, 10:39
Posty: 74
Miejscowość: Wrocław
Dla maksymalnego ułatwienia teo zabiegu można zrobić tak.

orginalny plik z muzyką wrzucić na jeden ślad w programie do montażu
w pierwszym lepszym edytorze dźwieku np audacity (darmowy) zrobić przykładowo dwie wersje tego samego pliku w jednym ustawić sobie tak filtry tak żeby to brzmiało jak powiedzmy w połowie drogi kamery i kolejna wersja z dużym pogłosem na końcu drogi kamery.

w programie do monatazu wszystkie 3 wersje ustawiamy w jednej linni na trzech różnych śladach i za pomocą linni głośności jakby odsłaniamy kolejne wersje danego dźwięku płynnie jednocześnie wyciszając wcześniejszy. Czyli na początku wersja pierwsza maksymalna głoścność, do połowy wycisza się całkowicie a wersja druga w połowie osiąga maksymalną głośnośc itd. Można zrobić więcej wersji ale myśle że 3 powinny wystarczyć.

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group