Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Korekta TYLKO jednego koloru a APP (ew. AAE)
PostWysłany: 14 Sie 2007, 22:01 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
jak w tytule. chciałbym poprawić (wzmocnić, podkreślić) kolor zarośli na załączonym obrazku. próbowałem RGB Color Corrector i Three-Way Color Corrector, ale nie uzyskałem zadowalających rezultatów, tj. zawsze korekcja obejmowała inne obszary kadru. czy istnieje sposób, by zmodyfikować jedynie zieleń? podejrzewam, że taka operacja wymaga zastosowania kombinacji filtrów. możliwości jest zgoła milion.

[ Dodano: Wto Sie 14, 2007 11:55 pm ]
słuchajcie, jeszcze jedno - jak moge w AP uzyskać efekt oślepiającej bieli? takiej co wychodzi poza kontury obiektu? coś jak w JFK Stone'a - w niektórych ujęciach widzimy bohaterów otoczonych białą poświatą, która jakby z nich emanowała. na wszelki wypadek dorzucam fotkę, którą przerobiłem w photoshopie. tam za efekt bieli odpowiada: Filter - Filter Gallery - Distort - Diffuse Glow.

EDIT

kwestia bieli rozwiązana. w AAE jest filtr o nazwie - uwaga, teraz będzie scena, w której wszyscy się śmieją z autora topicu - o nazwie Glow... :)


Załączniki:
biel.rar [26.31 KiB]
Ściągnięto 520 razy
las.rar [81.41 KiB]
Ściągnięto 478 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2007, 08:00 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Leszczuk, chyba sobie jaja robisz, masz AAE i nie wiesz jak podkrecic nasycenie? :mrgreen:

AAE
a. Filtr > Color Correction > Hue
b. Channel Control > ustawić na > Greens
c. zlapac suwak od Gren Saturation i w prawo, zepsuć ładny obraz :P

... co za lenistwo :) to tak samo jak w Photoshopie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sie 2007, 17:38 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2006, 10:39
Posty: 74
Miejscowość: Wrocław
a w przypadku gdyby chcieć podkreślić kolory tylko wybranych elementów tak żeby zielony nie pojawiał się w innych miejscach, wystarczy zrobić adjustment layer ograniczyć go maską w danym miejscu i do tej warstwy przypisać w/w filtry

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sie 2007, 19:58 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 18 Lip 2006, 22:14
Posty: 53
Miejscowość: Warszawa
a maske tez mozesz wygenerowac z obrazu, nie musisz jej sam robic. wystarczy ze nalozysz CC Threshold RGB, poprzesuwasz suwaczki, samienisz to na czarnobiale przy pomocy levelsow, i ustawisz jako Luma maske na adjustment layerze

EDIT
a na wypadek jak bys nadal nie mogl ogarnac to tutaj masz zalaczony pliczek.
After Effects CS3 Pro. pobaw sie to zobaczysz na czym to polega.
pozdrawiam


Załączniki:
las.zip [141.34 KiB]
Ściągnięto 460 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Sie 2007, 16:32 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
stary, wielki e dzięki za plik, wyszło super. powiedz mi tylko, jak dodałeś te maski? z tego co widzę, to nie są to osobne warstwy. chodzi mi konkretnie o warstwe Maska i Korekta, opatrzone dodatkowymi ikonami. jak to zrobiłes?

EDIT

dobra, poradziłem sobie. teraz pytanie: czy ta metoda jest uniwersalna? chodzi mi o zastosowanie filtrów? wiem, że każde ujęcie wymaga osobnych ustawień, ale dobór filtrów nie zmienia się, czy tak? bo na przykład: mam taką oto fotkę (załącznik) i chciałbym wyeksponować czerwień kolimatora kosztem reszty kadru (kolor dowolny). rozumiem, że przy pomocy tej kombinacji efektów mogę tego dokonać?


Załączniki:
kolimator.rar [59.46 KiB]
Ściągnięto 446 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Sie 2007, 21:00 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 18 Lip 2006, 22:14
Posty: 53
Miejscowość: Warszawa
generalnie tak. filtry byly uzyte, zeby odizolowac pewne partie obrazu od innych.
czasami dobrze sprawdza sie colorama, w innych przypadkach CC Threshold RGB.

ale akurat w tym nie potrzeba maski. wystarczy nalozyc filtr Hue/saturation (i ewentualnie dodatkolo Curves). w hue/saturation w oopcji Channel Control wybierasz "Reds" i pojezdzasz np z saturacja, albo cos takiego. co kolwiek co ci bedzie odpowiadac.


Załączniki:
kolimator.zip [6.94 KiB]
Ściągnięto 491 razy
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group