Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 03:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Animacja chmur
PostWysłany: 25 Lip 2007, 13:43 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 18 Lip 2007, 13:26
Posty: 11
Miejscowość: Radom
Cześć.
Mam pytanie na temat animacji chmur. Czy znacie morze jakies strony albo posiadacie animacje chmur taka jaka jest na teledysku Celine Dion- A New Day Has Come. Morze byc podobne. :?:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lip 2007, 12:27 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
http://www.mp4.com.pl/index.php?str=linkif&teksty=1562 te chmury?

Jak by Ci to powiedziec... nie uzyskasz takich chmur jak na teledysku, chyba ze jestes specjalistą ds komputerowych efektów specjalnych i opanowales symulacje cząsteczek ze swiatłem volumetrycznych, a to przynajmniej software taki jak Lightwave i wbudowany Hyper Voxel... Wtedy nawet efekt bylby lepszy jak na teledysku, bo na teledysku to jest skopane 8)

... prosciej by Ci było sfilmować ladne niebo z chmurkami, wyciąć kolor tła (czyli niebieskie niebo) i wkleic podobne chmury z innego kawalka nieba... mixowac obraz i wstawic w tło horyzont, atmosfere, nieboskłon i słonce :-) dodac radialblura dla swiatla sloneczka i jakos wyjdzie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lip 2007, 18:28 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 18 Lip 2007, 13:26
Posty: 11
Miejscowość: Radom
O to własnie chodzi. Próbuje nagrać podobny teledysk do tej piosenki. A znasz morze strone z jakimis takimi filmikami z chmurkami i odwruce obraz i morze jakoś wyjdzie, bo naszukałem się w google i nie znalazłem. Bo to co mi napisałeś jest troche przytrudne :)
Dzięki!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lip 2007, 00:18 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Można takie coś zrobić nie tylko w lightwave ale także w programach typu cinema4d , 3d studio max , softimage xsi oraz Maya.

Niestety ale muszę cię zasmucić.Taki efekt nie należy do dość łatwych i jest go ciężko uzyskać nie mając pojęcia o 3D, znajomości programu (nauka trwa dość długo tego wszystkiego i nabywanie umiejętności w wykonaniu takiego czegoś). do tego dochodzi później kompozycja tego wszystkiego . Dużo roboty już jest.

Jeżeli chcesz to możesz spróbować ale nie przewiduje uzyskania takiego samego efektu bądź lepszego (chyba ze jesteś profesjonalistą w 3D ).

Pozostaje ci nagrać filmik chmur z niebieskim tłem nieba, później niebieski wykluczować w programie i zastąpić innym tłem (czyli tak jak napisał kolega wyżej)


Ostatnio edytowany przez Tomasz87, 28 Lip 2007, 14:34, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lip 2007, 08:26 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
kokuba, przypominam, że jest punkt dotyczący ortografii w naszym regulaminie. Aha - nie wierzę w dysleksję jakby co.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lip 2007, 10:12 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 18 Lip 2007, 13:26
Posty: 11
Miejscowość: Radom
Dzięki za pomoc.
Z tymi chmurami zrobiłem tak:
Znalazłem filmik z chmurami odwruciłem go do góry nogami wykluczowałem niebieskie niebo i za to wstawiłem jakieś miasto z lotu ptaka i nawet fajnie wyszło.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group