Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Film dokumentalny
PostWysłany: 06 Mar 2011, 02:31 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Mar 2011, 02:29
Posty: 2
Witam,
Z racji późnej pory pozwolę sobie maksymalnie skrócić część dotyczącą doświadczenia. Jestem całkowitym amatorem ale załóżmy, że znam się na filmowaniu na tyle, żeby stworzyć w miarę przyzwoity obraz.

Wraz z kolegą (również hobbistycznym filmowcem) wpadliśmy ostatnio na pomysł stworzenia filmu dokumentalnego. Jesteśmy oboje studentami kończącymi studia medyczne. Chcemy zrobić film dokumentalny pokazujący "od środka" służbę zdrowia - a właściwie jej problemy. Film koncentrować miałby się tak na studiach medycznych, systemie nfz jak i na pracy lekarzy. Całość opierałaby się głównie na wywiadach z autorytetami, studentami i lekarzami, przeplatanymi jakimiś ciekawymi ujęciami.

Pytania mam dwa - po pierwsze, na ile jest to dla was ciekawa tematyka? A konkretniej - czy chcielibyście taki film (o ile byłby przyzwoity technicznie) obejrzeć? Nie mówię w kinie, ale np za darmo w internecie czy w telewizji.
I druga sprawa - czy są jakieś możliwości, żeby na amatorskim filmie dokumentalnym coś zarobić? Mówię chociaż o jakichś groszach. Z tego co zauważyłem, to czasem na różnych festiwalach filmów amatorskich są organizowane konkursy (m.inn.) na najlepszy dokument i przyznawane nagrody pieniężne w wysokości kilkuset zł. Druga opcja to wrzucić film na własną witrynę i liczyć na dochody z reklam na tej stronie. Czy są możliwe jeszcze jakieś inne źródła dochodu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Film dokumentalny
PostWysłany: 06 Mar 2011, 11:11 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Tak z ręką na sercu jest jeden z tematów, które mnie osobiście mało interesują. Za innych się nie wypowiadam ale dodam, że tematyka społeczna to trudna działka i trzeba być naprawdę dobrym obserwatorem.

Druga sprawa: jeśli już teraz myślisz jak na filmie dokumentalnym zarobić (i to amatorskim) to daj sobie spokój. Znajdź sobie zlecenia, rób chałtury - wtedy zarobisz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Film dokumentalny
PostWysłany: 06 Mar 2011, 11:52 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
No ja bym chciał coś takiego zobaczyć czy może nawet nakręcić.
Myślałem ogólnie, że pójdzie za tym jakaś idea,a wy chcecie zarobić...
Przydałby się mocny konkretny dokument odsłaniający mechanizmy funkcjonowania opieki zdrowotnej w Polsce.Wszelkie anomalie, tragedie, machlojki ale też i lekarzy, pielęgniarki - ludzi też takich , którzy wykonują swoje obowiązki z pełną pasją i poświęceniem.
Obiektywny obraz, który by pokazał czarno na białym co zle funkcjonuje , co trzeba zmienić, co jest ok,a co jest wręcz niedopuszczalne.
Ale przydałby się konkretny researching, scenariusz, przygotowanie...
Jak dokument będzie dobry, mocny, kontrowersyjny i zrobi się o nim głośno to tv może kupi może jakieś nagrody na festiwalach... i może coś się w końcu zmieni.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Film dokumentalny
PostWysłany: 06 Mar 2011, 11:57 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Mar 2011, 02:29
Posty: 2
Źle zrozumiałeś. Ja się nie nastawiam na zarobek, tylko rozważam taką ewentualność. Chodzi o to, że chcę być przy tym jak najmniej stratny. Jeśli jest szansa, że można by na tym coś zarobić, to może zainwestowałbym w dodatkowy sprzęt. Jeśli nie, to zrealizuję projekt na tym, co mam.
Najważniejsze dla mnie, to żeby poruszyć tematykę i coś naświetlić społeczeństwu. :)

edit: Scenariusz/plan ustalamy ;) To nie jest tak, że jesteśmy dwoma pustakami z dziczy, którzy rzucają się z motyką na słońce :P. Wytłuszczenie wszystkich patologii (ze strony nfztu, lekarzy, studiów, etc) jest naszym głównym celem. A tematyka z pewnością będzie kontrowersyjna, bo medycyna jest pełna mitów społecznych, które chcemy obalić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Film dokumentalny
PostWysłany: 08 Mar 2011, 00:58 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Obiektywizm jest nierealny. Lepiej od razu nastawcie się na pokazanie sprawy oczami własnymi lub waszego bohatera, oczywiście przy zachowaniu prawideł rządzących filmem dokumentalnym. Jeśli to ma być reportażowa rozprawka o przekrętach a z drugiej strony lekarzach uczciwych i rzetelnych to mnie to raczej nie porwie. Macie jednak wielki as w rękawie - jesteście z tego środowiska i dzięki temu ten film może być bardzo dobry. Stoicie w ciekawej pozycji - jako studenci, jeszcze z ideałami, o krok do wdepnięcia w jakieś bagno, które może was zmienić. Samo to położenie jest już tematem na dokument. Nie zmarnujcie tego i zastanówcie się, od jakiej strony do pokazać, żeby nie wyszła z tego "Uwaga".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Film dokumentalny
PostWysłany: 08 Mar 2011, 13:09 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Cytuj:
Obiektywizm jest nierealny.

To są rozprawki dla ludzi pokroju Karabasza. :wink:
Do czegoś trzeba zmierzać.
Mnie porywa natomiast konkretna praca dokumentalisty dogłębna analiza tematu wszelki banalny podział na dobrych i na złych przy takich skomplikowanych tematach jest dla mnie nie do skumania.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group