Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: All her secrets
PostWysłany: 28 Gru 2006, 14:53 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Gru 2006, 14:29
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa, Polska
Pracuje nad nowym filmem pełnometrżowym opartym na małym fragmencie Czarnych Oceanów Jacka Dukaja.

zapraszam na bloga projektu:

http://www.allsecrets.co.uk

wszelkie komentarze miło widziane


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Gru 2006, 22:14 
Offline
Klapser

Rejestracja: 01 Maj 2006, 14:15
Posty: 91
Miejscowość: Wolin
Obejrzałem twój film "Lifestyle" i muszę poweidzieć, ze był to przyjemny seans. Ciekawy pomysł (choć troche naciągany bo dziwne, ze bohater nawet nie próbował wywarzyć tych drzwi), dobra gra aktorska (najciekawszą postacia jest moim zdaniem ślusarz), a kamera też niczego sobie. Ciekawe kadrowanie, nawet sporo detali. Lubię twórczość Dukaja, ale przyznam się bez bicia, że Czarnych Oceanów jeszcze nie czytałem. Niemniej film na pewno obejrzę ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2007, 09:39 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Gru 2006, 14:29
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa, Polska
zaktualizowalem strone o pare fotek z planu. Dopiero zaczelismy, jest jeszcze mnostwo do nakrecenia/zrganizowania, ale bede umieszczal updaty na stronie czesciej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2007, 12:44 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Widzę że macie adapter redrock micro - mam pytanie ile wyniósł was całkowity koszt kupienia i sprowadzenia go do Polski, oraz ile przesłon zabiera matówka adaptera. Czy producent opisał szkła macro, chodzi mi ile posiadają dioptrii. Życzę udanej produkcji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Cze 2007, 10:14 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Gru 2006, 14:29
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa, Polska
Witam - Do Polski nie wiem, poniewaz sprowdzilem go do UK. Koszt wraz z vatem i oplatami celnymi wyniosl prawie 1000 funtow (HD bundle, adapter + rods + achromat )

Pudelko M2 zabiera okolo poltorej przeslony, jednak najwiecej swiatla traci sie przez obiektywy. Zwykle krece wszystko na 2.8 bo mam sporo obiektywow, niektore zaczynaja sie od 1.4, niektore od 2 itd, wiec wazne jest aby zachowac ta sama ekspozycje w jednej scenie z uzyciem kilku roznych obiektywow, bez bawienia sie w przenoszenie swiatel za kazdym razem w inne miejsce.

Co do nakladki makro, czyli tzw achromata - producent nie opisal jej, a przynajmniej nigdzie tego nie znalazlem, ale sprawdz na stronie, albo poslij do nich maila - firma jest solidna i zawsze odpowiada na pytania. Wazna rzecza jest zestaw obiektywow, bo czesto cena kilku dobrych szkiel to 2x tyle co sam adapter M2. Ja krece na starych manualnych nikonach. Mam tez dwie sigmy i starego carl zeissa na m42 (mozna spokojnie na tym krecic z przejsciowka na gwint nikona). Oczywiscie im jasniejsze obiektywy tym lepiej. Mam np jeden zoom ktory jest swietny jesli chodzi o kolory i ostrosc ale zaczyna sie od f4.5 wiec wlasciwie moge go uzywac tylko podczas slonecznej pogody w plenerze. We wnetrzu jakbym sie uparl to tez ale chyba bym musial wagon swiatel rozstawic na planie.

Generalnie M2 ma swoje wady jak i wszystko, ale jakos obrazu zwykle video/hdv i M2 jest bez porownania. Jezeli zalezy ci by twoj film wygladal jak film oczywiscie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Cze 2007, 14:38 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Przejgladałem dokładnie stronę producenta i nie znalazłem żadnej informacji, wysyłałem maila z pytaniem już dwa razy, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Chodzi o to że posiadam już własnoręcznie zbudowany adapter z wirującą matówką(do Fx1 i Z1), jednak nie posiadam dobrych szkieł macro apochromatycznych. Przez co mam trochę nieostre boki obrazu w formacie 16-9 oraz całkiem spore aberacje chromatyczne. Mam zestaw statych zenitów, i również kręcę przy przesłonie 2,8 - ze względu na szerokie kąty bo nie da się wszystkiego zrobić 50mm o jasności 1,4. Jednak mój obraz narazie nadaje się przedewszystkim do konwencji chorrorowej i psychdelicznej(dzięki wspomnianym już soczewką). Niestety park oświetleniowy wygląda narazie słabo, halogeny 4x500watt,nie do końca wystarcza kiedy kręcę przy pomocy adaptera, jak zakupię ze dwa kinoflo to bedzie w miarę ok. Tak więc na razie jedyne co mnie powstrzymuje przed wykorzystywaniem swojego adaptera są marne soczewki macro.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Cze 2007, 00:45 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Gru 2006, 14:29
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa, Polska
techniczne dane budowy soczewki z M2 nie sa mi znane, ale moze warto sprobowac? z M2 obraz jest naprawde doskonalej jakosci (wersja soczewki HD jest przystosowana do 16x9). W kazdym razie mozesz od nich kupic sama soczewke.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Cze 2007, 07:41 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Tak właśnie zamierzam zrobić, tylko że chciałbym siędowiedzieć ile ma dioptrii. Niestety wciąż bark w tej sprawie odpowiedzi. Dzięki za pomoc


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Wrz 2007, 21:43 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Gru 2006, 14:29
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa, Polska
zaktualizowalem troche strone, wiecej zdjec z calej produkcji i juz wkrotce pierwszy teaser.

zapraszam (link w podpisie)

[ Dodano: Pon Wrz 24, 2007 2:36 pm ]
Pierwszy teaser dostepny na stronie

Link w moim podpisie, zapraszam

[ Dodano: Czw Gru 13, 2007 11:19 pm ]
wciaz montuje ale jest drugi teaser poki co.

Bezposredni link:

TUTAJ


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group