Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Kwi 2024, 16:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: The Matrix: Resurrection
PostWysłany: 25 Gru 2006, 19:45 
Offline
Klapser

Rejestracja: 31 Paź 2006, 21:48
Posty: 89
Miejscowość: Elbląg
http://www.youtube.com/watch?v=SW5gLozz-hQ

Nic nie mówiący zlepek scen, ale chcemy zachęcić do obejżenia, a cały smaczek zachować na pełną wersję :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Gru 2006, 20:57 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2006, 17:36
Posty: 114
Miejscowość: Elbląg
Bardzo fajny zwiastun lecz brakuje mi tej "Matrixowej" dynamiki podczas walk. Pierwsze ujęcie jest bardzo dobre lecz, wolałbym to zobaczyć z różnych punktów widzenia i troszkę szybciej. Fakt, aktorzy świetnie nauczyli się choreografii walki (co się im chwali :) ) ale mi jakoś to jedno ujęcie nie pasowało. Muzyka mi również nie pasuje do zwiastunu ew. tylko pasuje do końcówki gdy wyświetla się tytuł filmu. Cyfrowe wystrzały niby nic ale są naprawdę dobre i tu masz u mnie plusa ponieważ sam tego nie umiem robić :oops: więc póki co chwalę innych za to :D. Mimo to czekam na full version.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Gru 2006, 23:19 
Offline
Klapser

Rejestracja: 31 Paź 2006, 21:48
Posty: 89
Miejscowość: Elbląg
Celowo wszystko w zwiastunie jest w spowolnionym tempie. W filmie będzie ok 2 razy szybsze [czyli po prostu - nie spowolnione dwukrotnie] więc o dynamikę spokojna głowa :D Dzięki za wsparcie i komentarz ;)

Najbardziej mnie cieszy to, że zachęcił cię do obejrzenia pełnej wersji, hehe :D Tzn że spełnił swoje zadanie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 10:31 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Ja również poczekam na całość. Podoba mi sie choreografia walki w pierwszym ujęciu, natomiast popracowałbym jeszcze nad ujęciami wystrzałów z pistoletów, bo wydają mi się mało rzeczywiste.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 11:20 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odrzuty! Gdzie są odrzuty? Strzelanie z pistoletu nigdy nie będzie wyglądać realnie, gdy nie będzie odrzutów ;)

A sam trajler mi się nie podobał... Za mało w nim dynamiki. I nie chodzi tu bynajmniej o zwolnione tempo. Muzyka też mi tam jakoś nie wpasowała się w całość...

Ale poczekam by zobaczyć efekt finalny Waszej pracy ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 13:00 
Offline
Klapser

Rejestracja: 31 Paź 2006, 21:48
Posty: 89
Miejscowość: Elbląg
W pierwszych fazach kręcenia robiliśmy odrzuty ale wychodziły przesadzone, jak wpatrzyliśmy się w matrixa to zauwazylismy ze tam odrzutów prawie nie ma. Dlatego jak Sin (kolo z dwoma pistoletami) strzela to ledwo mu się nadgarstki ruszają.

Jak dokręcimy jeszcze scen to zrobie drugi trailer, tym razem na poważnie a nie zlepek scen w 5 minut :P I ten będzie oddawał dynamikę i jakość gry aktorskiej w full.

Jak już mówiłem, fajnie, że zachęcił was do oglądania pełniaka :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 14:24 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
I wydaje mi się, że nie wygląda to dość realnie... No ale to jest tylko moje skromne zdanie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 14:33 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2006, 12:23
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Gdyby sie upierac to widac duzo kiepskich rzeczy w tych fragmentach. Chociazby troche nienaturalnie wygladajacy odrzut przy strzale z shotguna (czy tam co to tam jest), a ten strzal z pistoletu po ktorym widac ta lecaca kule to na poczatku wyglada jakby to byl miotacz ognia. Mimo wszystko trudno oczekiwac wspanialej gry aktorskiej i efektow specjalnych od takich amatorskich produkcji.
Jednak mimo wszystko zobaczylbym reszte, chociazby zeby zobaczyc czy film bedzie zawieral jakas tresc czy tez bedzie zlepkiem samych scen walki.

p.s. sorry za brak polskich znakow, ale pisze na niemieckim komputerze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 14:41 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Elessar napisał(a):
Jak dokręcimy jeszcze scen to zrobie drugi trailer, tym razem na poważnie a nie zlepek scen w 5 minut


Trailera nie skleja się w 5 minut, nie wiem jak innych ale mnie skutecznie zraziłeś tym do oglądnięcia całości.
Swoją drogą oryginalny zabieg, żeby zwalniać ujęcia w trailerze, raczej robi się dokładnie odwrotnie.
Ale już po tych scenkach widać wyraźnie brak jakiegokolwiek klimatu, grupa nastolatków w płaszczach biegająca po lesie jak na filmie z wakacji. Nie mogę zrozumieć sensu robienia jakichkolwiek efektów specjalnych bez zapewnienia im odpowiedniego "backgroundu". Oświetlenie, kolorystyka itd. Bez tego wyglądają nieco śmiesznie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 15:39 
Offline
Klapser

Rejestracja: 31 Paź 2006, 21:48
Posty: 89
Miejscowość: Elbląg
Każdy kręci to co może i to co lubi. Morał będzie ale to nie film psychologiczny, tylko film akcji.

Cytuj:
brak jakiegokolwiek klimatu, grupa nastolatków w płaszczach biegająca po lesie jak na filmie z wakacji.

Kezno obejrzysz całość, potem się potwierdzisz, lub nie ;)

Dzięki za komentarze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 15:45 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Muszę się zgodzić z Kenzo: wygląda to mało wciągająco. Począwszy od tego nieszczęsnego lasu a skończywszy na koszuli wyciągniętej ze spodni. Pomysł ze spowolnieniem to też strzał w stopę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 19:45 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Zmieniłbym błyski wystrzałów na mniej rozmyte i mniej przeźroczyste. Byłyby fajniejsze. Obecnie wyglądają bardziej jak flesze aparatów niż jak wystrzały. Choreografia fajna, ale już mogliście zastosować te sztuczki wspomagające dynamikę, o które pytałeś.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 20:26 
Offline
Klapser

Rejestracja: 31 Paź 2006, 21:48
Posty: 89
Miejscowość: Elbląg
Zastosowaliśmy :D Ale w pełnej wersji. Zresztą zobaczycie ;)
Masz rację co do wystrzałów, jeszcze nad tym pracuje.

Wogóle jak dobrze mieć takie forum które cie zjedzie :D Jak dobrze mieć ludzi którzy nie burkną czegoś w stylu, fajne bo fajne albo głupie bo głupie tylko powiedza "to i to tak, to i to nie tak" Dzięki wam idziemy do porzodu a nie stoimy w miejscu :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 20:54 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Elessar napisał(a):
Kenzo obejrzysz całość, potem się potwierdzisz, lub nie


Pewnie, że obejrzę. :)

Tak już off-topic stwierdzam, że las i łąka są miejscami, które twórca filmów amatorskich (szczególnie SF) powinien omijać szerokim łukiem o ile nie ma naprawdę dużego zaplecza technicznego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 21:00 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2006, 17:36
Posty: 114
Miejscowość: Elbląg
santi napisał(a):
... Począwszy od tego nieszczęsnego lasu ...

No właśnie, wydaję mi się ,że las (tu bażanatarnia :wink: ) nie jest odpowiednim miejscem do kręcenia tego typu filmów. Lepiej wyglądało by to np. tak jak w Matrixie Reaktywacja, małe podwórko koło blokowiska (w scenie gdy Neo rozwala tysiące Smith'ów i na koneic odlatuje) lub jakiś magazyn ew. a wg. mnie końcowa scena mogła by się odbyć w mniej, więcej takim samym plenerze jak w Matrixie Rewolucje, w końcowej scenie. Padający deszcz dodawałby dramatyzmu :D.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 21:19 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 03 Wrz 2006, 11:38
Posty: 12
Po co chcecie nakręcić ten film?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 21:29 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Wiecie o czym tak na prawdę marzę?
Żeby ludzie w końcu zostawili tematy gwiezdnych wojen oraz matrixa i zaczęli kręcić coś nowego. Jasne, że trudno jest znaleźć pomysł na film, ale wszystko jest lepsze od powielania po raz sto tysięcy trzysta dwudziesty trzeci wyżej wymienionych tytułów. Przecież na tym poletku wszystko zostało już zebrane i przeorane... Nie zasieje się niczego nowego...

Wyjątkiem mogą być parodie (tutaj ukłon w kierunku Grzesia i "Matrix 4 - rewindykacja")...

Była pewna piosenka, której słowa leciały tak:
"Zgaśmy w końcu ten Babylon, on płonie zbyt długo
stamtąd już nie wieje rewolucją, wieje nudą"

Tak samo jest z kolejnymi próbami nagrania filmu w klimatach matrixa i gwiezdnych wojen w warunkach amatorskich.
Proszę więc Was wszystkich: Zostawcie te cholerne tematy w spokoju..! One już umarły...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 22:53 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 01 Lis 2006, 18:30
Posty: 29
Miejscowość: Elbląg
Hm, niby i masz rację jednak uważam że skoro kogoś kręcą takie klimaty to dlaczego nie. Na początek to możeby być dobre wyjście ponieważ nakręci się to chętnie a po drodze nauczy się zasad filmowania itd. Spójrz tylko. Nasz pierwszy film to gwiezdne wojny. Z zapałem to nakręciliśmy i nauczyliśmy się co nieco. Błędy tam popełnione naprawiamy w tym filmie i coraz więcej się uczymy. Być może nasz następny film będzie oryginalny i nie będzie w nim masy błędów popełnionych w pierwszych filmach. Tak czy siak pierwsze amatorskie filmy to głównie chała więc oryginał czy plagiat, będzie do kitu (są wyjątki) za to ucząc isę na błędach kolejny film może okazać się czymś abrdzo fajnym. No. Tyle na ten temat. Co do lasu. Blokowiska są raczej dośc niedostępne. Nie powiemy rpzecież nikomu "Wypad stąd bo chcemy kręcić film". Las jest spokojny i nie ma ludzi szwędających się tu i tam. Nietstey film traci na klimacie. Przy następnej produkcji na 90% zmieniamy miejsce kręccenia bo las już nam zbrzydł ;).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 22:58 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Las sam w sobie nie jest jeszcze najgorrszym miejscem ale z reguły jest kompletnie nie wykorzystany w filmach w których z przyczyn ehem... scenograficznych się znalazł.
Jeśli by sięgnąć po jakieś efekty specjalne łączące matrix właśnie z lasem i w ogóle podporządkować pracę kamery drzewom i przestrzeni, którą one tworzą to mogłboby być coś ciekawego. Póki co spodziewam się raczej, że będą tylko fototapetą w tle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2006, 23:23 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 01 Lis 2006, 18:30
Posty: 29
Miejscowość: Elbląg
Ano widzisz. Bieganie po drzewie, rozpryskująca się od strzału kora, chowanie się za drzewami. Myślę że to to o czym mówisz.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group