Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Gru 2006, 14:43 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Gru 2006, 14:29
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa, Polska
synopsis wygląda intresująco. Powodzenia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Gru 2006, 20:49 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 12 Gru 2006, 19:48
Posty: 33
Miejscowość: polska
Cytuj:
Potrzebujemy:
- kostiumologa,
- osobę obsługującą klaps filmowy,
- charakteryzatora,
- osobę zajmującą się prowadzeniem dokumentacji na planie.


witam, pozwoliłem sobie zacytować fragment z Waszej strony www. Jeśli chcecie już tak poważnie, to zamiast "osoba zajmującą..." powinno widnieć: skrypterki. No i bardzo często skrypt zajmuje się także klapsem. Wbrew pozorom obie funkcje są niezmiernie istotne aby osoby je wykonujące robiły to profesjonalnie i dobrze (nawet taki klaps, źle wykonywany może powodować kilku klatkowe asynchrony, o komforcie synchronizacji takich materiałów już nie mówiąc). Jeśli nie macie jeszcze tutaj pełnej obsady, to proponował bym Wam poszukać chętnych wśród ludzi studiujących produkcję. Zawsze to będzie osoba (pod warunkiem że robiła już coś) bardziej w temacie, niż ktoś tylko na prędce przeszkolony.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sty 2007, 00:36 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 12 Gru 2006, 19:48
Posty: 33
Miejscowość: polska
dziękuję, również wzajemnie życzę wszystkiego ;)

Jako, że zdjęcia się jeszcze nie rozpoczęły. Polecił bym przeczytanie krótkiego tekstu na temat dźwięku i jego realizacji. Od razu mówię, że jest kierowany głównie do ludzi, którzy nie mają tego na głowie (reżyser, operator, kierownik produkcji). Natomiast taka świadomość i postępowanie wg pewnych opisanych tam zasad, może w znaczny sposób podnieść poziom realizacji dźwięku na planie.

Czego z góry wam życzę :)

http://www.efix.pl/forumefix/viewtopic.php?t=3210


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sty 2007, 14:22 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Ja bym chciał - o ile jest to możliwe - obejrzeć Twoje dotychczasowe dzieła, o których jest napisane w dziale "ekipa". Jest tam link o nazwie "jagodzinski.pl", który tak naprawdę odsyła do http://xn--jagodziski-20b.pl/ - strony, której nie jestem w stanie zrozumieć ze względu na bariery językowe. Ręczne wpisanie w przeglądarce "jagodzinski.pl" odsyła do formularza reklamacyjnego do firmy Cortland. Strasznie to wszystko dezorientujące. Nie udało mi się tam znaleźć żadnego Twojego filmu. Google też nie pomógł, po wpisaniu "Jarosław Jagodziński" naznajdowało mi jedynie ogłoszeń na temat planowanej produkcji "13 procent" na różnych forach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sty 2007, 17:11 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 12 Gru 2006, 19:48
Posty: 33
Miejscowość: polska
Jaroslavus napisał(a):
Widzę że nie do końca się zrozumieliśmy lub informacje zamieszczone na stronie wprowadzają innych w błąd. Od jakiegoś czasu jest to produkcja jak najbardziej profesjonalna tzn. współpracujemy z profesjonalistami oraz z osobami z doświadczeniem.


co jak dla mnie nie jest równoznaczne z tym, że takowe osoby wykonają robotę za Was. Z tego co jest zamieszczone na stronie nie wygląda na to, abyście mieli jakąkolwiek profesjonalną opiekę ze strony osób, które były główno odpowiedzialnymi za taki chociażby dźwięk (w produkcjach profesjonalnych). Osoba, która będzie jak mniemam zajmować się dźwiękiem (z tego co sami piszcie) nie ma żadnego doświadczenia w tej materii. Nie znaczy to, że musi się od razu wyłożyć. Ale z doświadczenia wiem, że coś takiego nigdy się nie udaje. Dziwi mnie, że kwestie które poruszałem na forum efix są dla ciebie tak oczywiste. Tym bardziej, że wiele z tych punktów kuleje w profesjonalnych produkcjach (co niestety słychać, jeśli się wie czego słuchać oczywiście).

Lepiej mówić o sobie amator, a zrobić coś profesjonalnego, niż odwrotnie. Na razie jedyne co dobrego usłyszałem o tym projekcie płynęło tylko z waszego kierunku.
Punktem wyjścia w zdobywaniu wiedzy czy doświadczenia jest określenie czego się nie wie. Jeśli nadal uważacie, że na tym polu sytuacja jest opanowana i nie brakuje wam żadnej wiedzy (tylko proszę nie czepiajcie się mnie od razu za słówka, wiem że dosłownie tak nikt nie napisał) to świadczyć może tylko o tym: mamy doświadczenie i wiemy na czym stoimy, lub nie zdajemy sobie sprawy czego nie wiemy. Proszę, nie bierzcie tego jako atak na was, ani projekt, ani ciebie Jaroslavus. Ot, chciałem poddać wam w wątpliwość, czy aby na pewno jesteście do takiej dużej produkcji przygotowani. Odrobina powściągliwości i dystansu jeszcze nigdy nikomu źle nie zrobiła. Peace 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2007, 00:27 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 12 Gru 2006, 19:48
Posty: 33
Miejscowość: polska
noooo :) ciesze się, że masz tyle dystansu aby w ten sposób odpowiedzieć. Nie wiem jak inni, ale moja ciekawość oraz "troska" ;) zostały zaspokojone. Przyznaję się, że dźwiękowca nie sprawdzałem na googlach. Tym niemniej na stronie tego nie był, a szkoda. Samo uzyskanie licencji na usługi kodowania Dolby jeszcze nic nie gwarantuje. Jak dźwięk na planie będzie zawalony, to ani złote uszy, ani złote gały tego już nie naprawią. Studio na chełmskiej ma nawet certyfikat THX. I co z tego? Sprzęt obsługują ludzie i to oni muszą być gwarantem jakości. Ale jak widzę zadbaliście o to :) Z hasłem "amator/profesjonalista" miałem na myśli robienie ogólnego wrażenia całego projektu na profi, bez podania osób opiekujących się tym dziełem. Teraz po Twoim poście sytuacja jest w 100% jasna. A bez względu na wszystko i tak nauczycie się na tym bardzo wiele. Powodzenia 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2007, 19:26 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 02 Mar 2005, 22:02
Posty: 54
Miejscowość: Bydgoszcz
Jestes w moim wieku :) A taki duzy film chcesz robic! I to sie wlasnie nazywa pasja! Jestem z tego chlopaka dumny - ze tak wspaniale bedzie reprezentowac pokolenie mlodych filmowcow! Duzo weteranow-offowych sie z nas podsmiewuje, ale my im pokazemy! Wierze, ze wam sie uda. bo widze ze zapalu wam nie brakuje! a jezeli sie nie uda zebrac zameirzonego budzetu, napewno zrobicie to tez z miejszym.

no i tematyka filmu...niezwykle powazna, trudna, mozna latwo sie poslizgnac, ale prezentuje sie obiecujaco! Wiec z calym sercem trzymam kciuki!

P.S. "Kundle" are coming! This winter! ... Yyyy... Next summer!? ... Cominguja i tyle wiadomo! Jak uslyszycie szczekanie, znaczy, ze sa juz blisko! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2007, 19:45 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Hip hip hura i w ogóle... ale nie ma jakiegoś ciekawszego tematu? Chciałbym wreszcie napisać o jakimś filmie, że ma oryginalną i wciągającą fabułę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2007, 20:21 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Cytuj:
a tak naprawdę cała historia pokazana jest w inny sposób niż dotychczasowo


Jeżeli już trzymamy się czasu teraźniejszego, to historia jest pokazana głównie poprzez streszczenie na Twojej stronie. Wątpię, czy jest to faktycznie nowatorska forma przekazu. O ile pamiętam, historia przedstawiona w filmie "Legenda Strażnika" była pokazana w niemalże dokładnie taki sam sposób.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2007, 20:51 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Jaroslavus, jakby Ci to powiedzieć... w filmie nie ma czegoś takiego jak Mozart. To złożony, wielowarstwowy proces wymagający wiedzy i doświadczenia a także psychicznej dojrzałości która przychodzi z wiekiem bo poprostu trzeba odbębnić swoje na tym polu.

Wątpię czy posiadasz dostatecznie dobry warsztat reżyserski aby tchnąć życie w coś co jest teatralne w samym założeniu (jeśli dobrze zrozumiałem, że scenariusz to jest to co wygrało ten konkurs teatralny). Tymbardziej jeśli idzie o "nowatorstwo" BTW: pisze się SINfonia Varsovia.

Co chciałbym obejrzeć? Powiem ci. Film gdzie ktoś zamiast płakać nad losem, bierze życie za pysk. Ponosi porażkę z której wyciąga wnioski i znowu się podnosi. I wygrywa. Prędzej czy później. Albo ginie próbując. Jeśli widzę tekst "nie potrafi odnaleźć się w świecie zdominowanym przez pieniądze i karierę." to już wiem, że to nie jest film dla mnie. Pokażcie mi kogoś kto umie. Kogoś kto wbrew wszystkim smętnym defetystom osiąga sukces. A sukces i kariera to niekoniecznie merc ze skórzaną tapicerką - tylko tu trzeba wyjść poza banały typu "życie jest cięźkie, wszyscy gonią za pieniądzem, Kraków jest artystyczny a Warszawa brzydka". Może trochę optymizmu w tych filmach do ciężkiej cholery?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2007, 22:57 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Jestem z zamiłowania psycholgiem i lubię odgadywać intencje ludzi. I dlatego podejmę się wyjaśnienia tego tytułu: a więc uważam, że tytuł sugeruje jaki odstek młodych ludzi narażony jest na tego typu problemy emocjonalno-egzystencjalne. Zgadłem??? Bo oprócz psychologi interesuję sie też oglądaniem reklam na tym forum. "13%" to tytuł jak najbardziej jednowymiarowy, ale jestem pewny, żę wpleciesz w ten film więcej znaczeń tego procenta(u).
A co do Twoich buńczucznych wypowiedzi w tym temacie, to sugeruje więcej pokory do krytyki. Jak to powiedziała postać grana przez Pazurę w "Chłopaki nie płaczą" :"dla tej dzieczyny odciołbym sobie ręke...i wiesz co... już bym k..wa ręki nie miał". I właśnie daję sobie uciąć cokolwiek, że sobie nie poradzisz. Bo najwidoczniej jest Twój "pierwszy poważny film" i najwidoczniej nie podołasz. A mam wrażenie, że będą najmniej doświadczoną osobą na planie, bedzięsz "narzędziem w ręku boga" w postaci opertatora lub innego realizatora. Ale pewnie obejrzałeś mnóstwo filmów i pewnie wiesz na czym stoisz...<ALUZJA>ja na przykład uwielbiam ciastka, zjadłem ich miliony, znam każdy smak, czytałem mnóstwo książek o ciastkach,znam różne ciekawostki o ciastkach... ale cholera... jednak nie wiem jak się je robi.
Jeszcze tego filmu nie zaczełeś, a już go tłumaczysz. I już nie pisz nam "drugich dnach" tego niezaczętego dzieła, bo na dnie może się skończyć.
A pisanie o tym, że to film nie dla nas to tylko prostacka wymówka. Zrób jakąś KRÓTKĄ!!! parodię lub coś z jajem- może nie wyjdzie ale sie podszkolisz. A ja Ci nie piszę, że nie masz doświadczenia...Ty nie masz wiedzy
POCZEKAMY...ZOBACZYMY


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2007, 23:15 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Odłóżmy na bok psychologiczne penetracje, bo za chwilę będzie ad personam, "wywiąże się dyskusja prawda która odbiegnie prawda od tego tematu który my tu poruszamy", "on nam jakieś kontrargumenty" i trzeba będzie zacząć moderować. Trzymajmy się meritum.

Drogi Jaroslavusie, chciałbym się przypomnieć odnośnie Twoich już zrealizowanych dzieł, które zdecydowałeś się nam pokazać. Na razie jest tylko jakiś pocięty skrót z meczu koszykówki z nałożonym głosem off-line'owego narratora.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group