Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 07:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jestem - Wasze opinie na temat filmu
PostWysłany: 29 Gru 2005, 14:16 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2005, 21:44
Posty: 31
Miejscowość: Szczecin
Byłem wczoraj w kinie na "Jestem" Doroty Kędzierzawskiej. Jestem zawiedziony!
Ale zacznę od mocnych stron filmu. Są to niewatpliwie zdjęcia! Artur Reinhart (i jego ekipa :) ) postarał się. Film jest bardzo plastyczny. Kolory są bardzo naturalny. Za każdym razem dostajemy świetny, naturalny odcień skóry bohatrów, a jednocześnie całość obrazu popada w barwę raz do żółtą raz niebieską (tą pierwszą cześciej). Kadry również zadziwiają. świetna kompozycja ujęć połączona ze scenografią dają świetny efekt. Szczególnie podobało mi się ujęcie lasu z ogromną ilością złotych liści na ziemi.

Co do częsci merytorycznej. Z bólem stwierdzam, że mamy kolejny film w stylu "Ono" itp. Bohater jaki jest na początku taki zostaje do samego końca. Nie obserwujemy żadnych przemian (może to i fajnie dla niektórych, ale to staje sie już jakimś rytuałem w polskim kinie "mlodych pokoleń". [w pewnym momencie miałem nadzieje, że bohater zrobi coś przełomowego gdy wrzuca grającą zabawkę do wody - dla tych co ogladali wiedza co ona symbolizowala - a tu jedna nasz bohater postanawia ja wyłowić] Kolejna rzecz to dialogi - dzieci w wieku 12 lat mówiących jak dorośli - porażka. Motyw pijanej dziewczynki też strasznie do kitu.

jakie są wasze opinie?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group