Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tron i Tron - porównanie efektów specjalnych
PostWysłany: 05 Sty 2011, 12:15 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 15 Kwi 2009, 23:06
Posty: 116
Miejscowość: Poznań
Prawie trzydzieści lat temu na ekrany kin wszedł film pod tytułem Tron. film zaskakiwał innowacyjnym pomysłem oraz równie innowacyjnym wykonaniem. film szybko z jednej strony się starzał wraz z rozwojem filmowych efektów specjalnych, jednocześnie stał się kultowym w swoim gatunku. 29 lat później przyszedł czas na kolejną część, nową wersję filmu. Pytanie brzmi tylko - czy dziś efekty specjalne będą tak samo powalały?

http://motionfreaks.pl/czas-wolny/inspi ... lnych.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Sty 2011, 19:59 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Jeśli kogoś powalają dziś efekty to znaczy, że całe życie oglądał wyłącznie "Klan". Rozwój efektów osiągnął już swoje apogeum i resztki, przynajmniej pozornej innowacyjności to był "Matrix" choć w zasadzie to skończyło się na "Parku Jurajskim". Potem to już tylko więcej, szybciej, dokładniej, dłużej ale w sumie... nic nowego.

Co do starego: mam ogromny sentyment i w ogóle jestem człowiekiem z innej epoki. Przede wszystkim podziwiam ogrom pracy, którą wykonali autorzy efektów do TRONa robiąc wszystko ręcznie. Bez interfejsów graficznych, bez podglądu, prewizualizacji 3d... dużo żmudnej, ręcznej dłubaniny. Efekty postarzały się niewątpliwie i stanowią już tylko podjarkę dla takich grzybów jak ja czy Maciej.

A nowy.... wystarczają mi trailery. Wygląda ładnie, klimatycznie ale poza tym żadne ajwaj. Z tego co słyszałem to fabuły nie ma żadnej więc tym bardziej nie ma powodu żeby iść na ten film.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Sty 2011, 01:01 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Czy nie uważacie, że dzisiaj kino z ważnej - niektórzy powiedzieliby: najważniejszej - dziedziny sztuki przerodziło się w ogólnoświatowy festiwal Co Człowiek Potrafi Zrobić Z Komputerem? Scenariusz wydaje się być dziś tylko koniecznym dodatkiem.
Ale może pocieszać taka "Incepcja" - pomost między tradycją kina, a duchem nowoczesności.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Sty 2011, 09:46 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
Czy nie uważacie, że dzisiaj kino z ważnej - niektórzy powiedzieliby: najważniejszej - dziedziny sztuki przerodziło się w ogólnoświatowy festiwal Co Człowiek Potrafi Zrobić Z Komputerem? Scenariusz wydaje się być dziś tylko koniecznym dodatkiem.

Nie :) Kwestia tego jakie filmy oglądasz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Sty 2011, 10:57 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
A ja ze tak offtop To wow santi zawitał u nas. :mrgreen: Odrazu jest o czym pisać.
Mówisz że efekty już sie przejadły ze sie nie rozwijają. Ja jestem innego zdania może i technologia nie posuwa sie już tak jak kiedyś w tej dziedzinie niemniej nowe zastosowania i nowe pomysly niby juz "starych" technologi powodują ze w kazdym filmie odkrywamy je na nowo i na nowo mowimy wow. Dobrym przykładem jest tutaj Incepcja w której nie wymyślono niby nic nowego ale kurde tak wybajerzonego filmu to dawno nie widzialem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Sty 2011, 16:05 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Zajrzałem z ciekawości bo akurat szukałem czegoś na temat TRONa no i jestem.

Może dlatego, że dość długo drążyłem temat efektów to coraz trudniej mi powiedzieć "wow". W pewnym sensie cieszy mnie, że efekty są na tyle "proste w obsłudze", że można zauważyć coraz większy udział w produkcjach spoza domeny S-F czyli tam gdzie nie są "bajerem" tylko absolutnie niewidzialne.

Co do "Incepcji" - po ostatnim Batmanie powiedziałem sobie, że nie tknę filmów Nolana trzymetrowym kijem ale jak gdzieś wyguglam ujęcia efektowe to się wypowiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Sty 2011, 21:43 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 15 Kwi 2009, 23:06
Posty: 116
Miejscowość: Poznań
NowakDexter napisał(a):
Czy nie uważacie, że dzisiaj kino z ważnej - niektórzy powiedzieliby: najważniejszej - dziedziny sztuki przerodziło się w ogólnoświatowy festiwal Co Człowiek Potrafi Zrobić Z Komputerem? Scenariusz wydaje się być dziś tylko koniecznym dodatkiem.
Ale może pocieszać taka "Incepcja" - pomost między tradycją kina, a duchem nowoczesności.


Można to akceptować lub nie ale trzeba się pogodzić z tym że film i kino pełni funkcje rozrywkową i głównie taką pełniło zawsze więc nie ma się co dziwić że efekty, efekty, efekty wszędzie dookoła.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group