Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ratatuj
PostWysłany: 02 Sty 2010, 11:36 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Wczoraj TVP puściła Ratatuj. Wcześniej nie oglądałem tego filmu, choć kilka razy się zabierałem. Obejrzałem i co się okazało? Że to najlepszy film animowany, jaki oglądałem od wielu, wielu lat. I teraz uwaga: zawsze robię sobie wyrzuty, że nie potrafię płakać na filmach, bo chciałbym - uważam, że to jest piękne. Nie płaczę na wyciskaczach łez - na Królach Lwach, Titanicach i innych Karolach, którzy zostają papieżami. Ratatuj wywołał we mnie coś, czego do tej pory nie doznałem. Przez ostatnie 20-30 minut filmu miałem nieprzerwanie oczy pełne łez i takie ciepło na serduchu. Co ciekawe, pojawiły się dopiero gdy historia zaczęła ostatecznie się układać na dobre. Czyli takie łzy pozytywnego wzruszenia - nie wiedziałem, że tak potrafię.

Za piękną przyjaźń chłopca ze szczurkiem - 10/10 (mimo kilku fabularnych niedociągnięć)


ŚMIEJCIE SIĘ! :cry: :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sty 2010, 12:22 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Widzę, że wczorajszy wieczór spędziliśmy osobno, a jednak razem :) Również oglądałem "Ratatuja" i dawno tak świetnie się nie bawiłem i dawno żadna "bajka" nie zrobiła na mnie takiego wrażenia! No i też łzy mi się cisnęły do oczu pod koniec. Ponadto film dał mi niebywałego "pałera",<spoiler!!!> bo skoro szczur może zostać szefem kuchni we francuskiej restauracji to znaczy, że warto walczyć o swoje marzenia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sty 2010, 12:43 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2006, 15:04
Posty: 239
Miejscowość: Trzebnica
Widziałem dwa razy dla mnie też genialny film - animacja. Może 10/10 to bym mu nie dał. Ale chyba 9 będzie zasłużone.
Przyjemna animacja dla oka i bardzo fajna historia z przesłaniem. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sty 2010, 13:50 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
Oj 2-letnie animacje wyciągacie z wora :)

Tak to rzeczywiście świetny kawałek kina. Polecam także Happy Feet i Wall-e , nie wspominając już o wielu innych wspaniałych animacjach o których napewno wy od "fabuły" nigdy nie słyszeliście.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sty 2010, 14:34 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Też oglądałem wczoraj "Ratatuja"! :D O fabule nie ma co się rozpisywać bo jest naprawdę fajna, obfitująca w ciekawe zwroty akcji, przesympatyczne i przezabawne postaci no i ma tyle ciepła, że by można zupę ugotować :) Mnie zauroczyła poza nią i tym powerem, który daje, świetna animacja sama w sobie. Przy niektórych ujęciach Paryża zapominałem, że oglądam animację, myślałem, że to film aktorski! Coś świetnego.
Szkoda, że nie robi się więcej takich prostych, ciepłych historii, tylko koniecznie wymysły z kosmitami i innymi dziwnymi stworami. Jakby twórcy usprawiedliwiali się, że robią film animowany a nie aktorski...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Sty 2010, 13:23 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
No to i ja dopiszę się do osób stwierdzających bardzo wysoki poziom owej animacji.Sama fabuła również bardzo sympatyczna,miła,emanująca energią by się nie poddawać,pomimo trudności losu.Rewelacyjne kino na nie najlepszą pogodę za oknem jak i pogodę ducha.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group