Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 13:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Star Trek 2009
PostWysłany: 23 Lis 2009, 13:16 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Od dłuższego czasu byłem ciekaw co z tego Abramsowi wyszło. Oglądałem serial kiedy byłem mały, w wakacje leciały powtórki na Pulsie i naszła mnie taka nostalgiczna ochota na kapitana Kirka i spółkę. Nowego Star Treka gorąco mogę poleci zarówno fanom starej serii jak i tym, którzy nigdy z U.S.S Enterprise nie mieli do czynienia. Nowy ST bije ba głowę nowe SW. Przede wszystkim reżyser miał na tą historię pomysł. Nie jest to tak popularny ostatnimi czasy preaquel ani początek zupełnie nowej serii. To coś pomiędzy. Prosty chwyt z ingerencją postaci z przyszłości dała twórcom możliwość lekkiej modyfikacji wątków i postaci (chociaż wszyscy są charakterologicznie bardzo zbliżeni od oryginału, jeżeli nie identyczni), tak aby zaciekawić nową widownię, która za Star Trekiem nigdy nie przepadała albo nawet w ogóle o nim nie słyszała. Na szczęście nie zrobiono tego filmu jednak dla miłośników Ka-boom na ekranie co sekunda. Wszystkie budynki, pojazdy itd. wyglądają tak samo jak w oryginale, tylko, że są błyszczące, jakby świeżo wyszły z taśmy produkcyjnej. Enterprise prezentuje się znakomicie i aż dech zapiera, kiedy rozpoczyna swoją podróż w nieznane.
Film opiera się przede wszystkim na ciekawej fabule, z dużą dozą humoru i naprawdę sympatycznych postaci, za które kciuki trzyma się tak mocno, że aż odlatują (kciuki oczywiście). Efekty specjalne pojawiają się kiedy wymaga tego fabuła, nie na odwrót jak miało to miejsce choćby w Zemście Shitów. No i ta wspaniała muzyka! Aktorstwo też trzyma bardzo wysoki poziom (cała załoga Enterprise to koncertowe popisy aktorskie), a dla fanów dodatkową gratką jest pojawienia się Leonarda Nimoy'a. Nie za bardzo umiem powiedzieć coś więcej, bo nie chciałbym psuć wam zabawy. To po prostu trzeba zobaczyć. Ja czekam z niecierpliwością na kolejne odsłony nowego-starego Star Treka. Mówię starego, bo film idealnie trzyma klimat oryginału.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group