Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rewers
PostWysłany: 15 Lis 2009, 15:45 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Film wygrał festiwal w Gdyni, więc kiedy tylko pojawił się w kinach uznałem za swój święty obowiązek coby pójść i go zobaczyć. Szczerze mówiąc nastawiłem się tak średnio, bo Buzkównę wychwalano jakby co najmniej dostała Oscara, a jej wcześniejsze występy raczej mnie nie przekonywały. Na szczęście sporo się myliłem. Film to po prostu rewelacja. Świetne dialogi, aktorstwo najwyższej próby (chociaż tak po prawdzie Buzkównie całe show kradnie genialny duet Janda - Polony) i bardzo ciekawa fabuła. Najpierw mamy coś w rodzaju obyczajówki - ekscentryczne babka i matka chcą za wszelką cenę wyswatać nieśmiałą dziewczynę, pracującą w dziale poezji w wydawnictwie. Potem okazuje się, że ta dziewczyna chciała walczyć w Powstaniu, ale jej matka nie pozwoliła, a w ogóle to mają złotego dolara, którego trzeba gdzieś schować, bo jeszcze Bóg uchowaj znajdzie go UB. Sprawa na dobre rozkręca się jednak, kiedy z opresji ratuję główną bohaterkę przystojny Bronek i szturmem wkrada się w jej życie. Problem w tym, że zdaje się bardziej do samej Sabinki interesuje go... jej szef. I tutaj robi się kryminał podlany dużą dawką wisielczego humoru. Świetna żonglerka konwencjami, wszystko bardzo dobrze poprowadzone... No i te zdjęcia. Sam miód. Dla polskiego kina to jak "Obywatel Kane". Polecam gorąco. Główna nagroda w Gdyni jak dla mnie całkowicie zasłużona :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lis 2009, 19:44 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 24 Lip 2007, 14:51
Posty: 33
Miejscowość: Wrocław
Zdecydowanie podzielam. Świetne gra, dobre teksty no i przede wszystkim Pięne i dynamiczne zdjęcia Pana Koszałki:)
Jednak jest coś, co w mojej ocenie, jest troszkę słabsze od reszty. Średnio podobała mi się finalana kreacja Pani Buzek. Wielki szacunek za to, co stworzyła w części, gdzie była młoda, ale starość jej nie wyszła tak dobrze...Ale tylko to, to taki słabszy punkcik. Polecam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lis 2009, 19:51 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Myślę, że to kwestia dosyć... dziwnej charakteryzacji. Ale tak poza tym to ok :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lis 2009, 21:36 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 24 Lip 2007, 14:51
Posty: 33
Miejscowość: Wrocław
Jej gra też była nieco "przerysowana".Tak mi się przynajmniej wydawało.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lis 2009, 21:38 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2009, 17:34
Posty: 48
Miejscowość: warszawa
Zgadzam się z przedmówcami. Film jest jedną z najlepszych polskich komedii jaką widziałam w ciągu ostatnich 10 lat. Buzkowa genialna. Zdjecia ok. Jedyne co mi przeszkadzało to,to, że już w pierwszej scenie gdy wchodzi bohater grany przez Dorocińskiego, widz wie kim jest- jego portret naszkicowano zbyt wyraźnie, ale oczywiście ma to swój urok (pasuje do konwencji).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lis 2009, 09:47 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Film też widziałem, świetny, nie ma co się rozpisywać, wszystko w nim gra oprócz miejscami zbyt nachalnej muzyki i paskudnie panoramowanych i pogłosowanych dialogów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lis 2009, 21:07 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Najlepszy polski film ostatnich lat - nie ma co do tego dyskusji.

W dzisiejszym kinie trudni jest znaleźć wielowymiarowość. Współczesne produkcje serwują nam płaskie, papierowe postaci bez wyrazu, miałkie przesłania i milionowe efekty specjalne mające zatuszować dziury.
Tymczasem "Rewers" jest wielowymiarowy pod każdym możliwym względem. Tutaj kazda postać , kazda sytuacja ma swój drugi wymiar, tytułowy rewers, lepszą i gorszą stronę. Nawet miejsce zdarzeń- powojenna Polska ma swoje dwa oblicza. Ten film jest w tej kategorii obecnie ewenementem.

Nie sądzę, aby film dostał Oscara, bo żeby go dobrze zrozumieć trzeba znać realia PRL.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lis 2009, 01:23 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2007, 20:28
Posty: 84
Miejscowość: Warszawa
Wynudziłem się jak cholera... No i ten dźwięk - jak można w środku wyrazu przerzucać dialog z centralnego do lewego/prawego kanału?? I tak przy każdej kontrze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lis 2009, 11:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Chory pomysł, choć zabieg ten u braci zza oceanu jest coraz bardziej powszechny, z tą małą różnicą, że im wychodzi. Tak to jest, jak i montaż, i zgranie dźwięku robią te same osoby.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group