Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: nikodem dyzma 1956 i 1980
PostWysłany: 02 Paź 2005, 17:27 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Lip 2005, 14:48
Posty: 16
Miejscowość: Poznań
dzis na kinopolska emitowana byla ekranizacja powiesci tadeusza dolegi - mostowicza "kariera nikodema dyzmy" - p.t. "nikodem dyzma" w rezyserii jana rybkowskiego z 1956 roku... w role dyzmy wcieli sie tu adolf dymsza... nie bylo by w tym nic szczegolnego gdyby nie fakt ze wczesniej zylem w swiadmosci ze jedyny sluszny dyzma to roman wilhelmi. a tu prosze...
ogladajac film zauwazylem duze podobienstwo do serialowego wydania z roku 1980. podobne do tego stopnia ze kunik-kunicki czy pulkownik wareda fizycznie prawie do siebie pasowali... poza tym dialogi prawie takie same... tylko czasy rozne... dlatego poszperalem po sieci i moze dla niektorych z was ameryki nie odkrylem ale... oba filmy i ten 1956 oraz ten 1980 wyrezyserowal jan rybkowski
jezeli nie widzieliscie - to polecam do porownania.
bo jezeli obejrzales kariere nikodema dyzmy... musisz obejrzec nikodema dyzme :)

kinopolska
15:32 niedziela, 09.10.2005 oraz
02:15 niedziela, 09.10.2005


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Paź 2005, 17:13 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 22 Wrz 2005, 16:11
Posty: 109
Miejscowość: Wrocław
Myślałem, że remake własnego filmu to pomysł amerykanów :twisted:
Ale tym razem bez żartów: Dyzma '80 to jedna z moich ulubionych serii i nawet jeśli wcześniejszy film jest dobry, nie zamienię Wilhelmiego na Dymszę.
Myślę jednak, że spora część młodszej polskiej publiczności będzie kojarzyła Dyzmę z "Karierą Nikosia Dyzmy". Niestety.
Ps
Książka też świetna - polecam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Paź 2005, 00:45 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Qzwa a ja kino polska nie mam.. ;) ale moge oblukam gdzieś w wypożyczalni.;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lip 2006, 10:36 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Rybkowski serialem chciał się zrehabilitować za propagandowy odchył pierwszej wersji (takie czasy). Wilhelmi jako cham i prostak zawsze wypada nieźle (vide gospodarz Anioł) ale on był po prostu sobą w tych rolach. Z zeznań ludzi którzy z nim pracowali wynika, że nie był zbyt sympatycznym gościem tak więc trafił na role życia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sie 2006, 16:45 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 02 Sie 2006, 18:45
Posty: 1
Miejscowość: Poznań
Witam raz jeszcze
Nazywam się Roman Gostomski od niedawna mam interent brakuje mi wprawy, wczoraj chciałem napisać do ciebie ale mój list trafił na moją pocztę.
Mimo że twój głos w tym forum jest już dawny chyba z przed roku, to muszę coś powiedzieć.
Po pierwsze to bardzo fajna strona, po drugie widziałem wszystkie trzy wwersje Dyzmy.
Tą z lat 50-tych serial z Wilchelmim i karierę Nikosia. Mam też tą książkę, świetna to mało powiedziane.
Pierwszy widziałem serial był wprost niezwykły zrealizowany lekko a zaraze z pietyzmem, zobacz wspaniałe stroje scenografię świetne zdjęcia no i role aktorów. Nawet tych epizodycznych. Chciałem wtedy zobaczyć wersję kinową tą z Dymszą ale nigdzie wówczas nie można było jej zobaczyć. Musiało minąć sporo lat i ten wyczekany film zawiódł mnie całkowicie. Wielki przedwojną Dymsza dobry jeszcze i po w Skarbie tutaj zawiódł całkowicie był nijaki. A film popełnił największy gzrech komedi był nudny.
Narazie może odpiszesz tu lub na mój meil romangostomski@tlen.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group