Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 14:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jim Jarmusch
PostWysłany: 18 Sie 2008, 18:47 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 21 Kwi 2008, 15:50
Posty: 66
Miejscowość: Wrocław
Kocham Jima. Za co? Bo się z nim utożsamiam. Zna się na książkach (studiował literaturę), zna się na muzyce (grywał w awangardowych zespołach). Bo to jedyny reżyser, którego wszystkie filmy mi się podobają.
Kocham Jima za to, że ma gdzieś Hollywood. Że robi kino alternatywne, a jednocześnie bardzo amerykańskie.
Kocham go za to, że główni bohaterowie jego filmów to outsiderzy. Pojawia się dużo nawiązań do beat generation. Jest też dużo poezji, a w szczególności Williama Blake'a (nie tylko w Dead Man!).

Czy wy też, drogie dzieci, kochacie Jima Jarmuscha?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Sie 2008, 19:05 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Ja też lubię (kochać to zbyt zobowiązujące słowo ;) ) filmy Jarmuscha. Jego filmy posiadają specyficzny klimat oraz niezwykle plastyczne kadry w filmie. Jarmusch jest też moją inspiracją do działań na polu filmowym, gdyż jego filmy technicznie wydają się w zasięgu każdego amatora, inaczej z treścią, którą dużo trudniej podrobić 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sie 2008, 08:30 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Jak Jarmusch to dla mnie ‘Coffe and Cigaretes’ - genialny w prostocie film, zbiór kilkunastu luźnych kawiarnianych historyjek, powiązanych uwielbieniem do papierosów i kawy. Przy tym ‘ekwipunku’ bohaterowie toczą różne (o wszystkim i o niczym) ale zawsze ciekawe rozmowy. Właśnie dialogi, znani aktorzy i właściwe dla reżysera poczucie humoru są mieszanką którą warto polecić każdemu kinomaniakowi. Jak przy niewielkich środkach, dużej cierpliwosci i konsekwencji - historyjki powstawały na przestrzeni wielu lat - można ciekawie opowiedzieć trochę o życiu. Czasami miałem wrażenie ze film w swojej lekkości, humorze, sposobie grania przypomina nieco 'Rejs', ale to dosc luzne skojarzenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sie 2008, 09:01 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 21 Kwi 2008, 15:50
Posty: 66
Miejscowość: Wrocław
TokyoMan napisał(a):
Jak Jarmusch to dla mnie ‘Coffe and Cigaretes’ -


Rewelacyjna sprawa z tymi filmami. To taki "Jarmusch Ekstremalny" - nie dzieje się w sumie nic, a dzieje się zaskakująco dużo.

SonnyCrockett napisał(a):
jego filmy technicznie wydają się w zasięgu każdego amatora, inaczej z treścią, którą dużo trudniej podrobić


Prawda, prawda. Szczególnie pod tym względem technicznym mnie "Stranger Than Paradise". Kto widział, ten wie jak dziwacznie jest ten film pomontowany. Jednak nie trzeba dużo czasu, by przekonać się jak wspaniały jest to zabieg. "Stranger Than Paradise", to mój ulubiony film Jima. Esencja stylu.


Ostatnio edytowany przez Podlas29, 19 Sie 2008, 11:38, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sie 2008, 11:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Na mnie największe wrażenie zrobił "Ghost Dog" i "Poza prawem". Co do "Kawy i papierosów" to film był podstawą mojego pomysłu pt. "Piwo i papierosy", który może kiedyś zrealizuje :P
Co do stylu Jarmuscha, trzeba dodać że nie byłoby tego klimatu filmów bez oryginalnych kreacji Toma Waitsa, Johna Laurie czy Roberto Benigni. Są to bardzo charakterystyczni aktorzy, a ich wspólny występ w "Poza prawem" to rewelacja.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sie 2008, 11:33 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 21 Kwi 2008, 15:50
Posty: 66
Miejscowość: Wrocław
John Lurie! Boże, co ten koleś wyprawia z saksofonem!
Postacie w filmach Jarmuscha, są bardzo starannie dobrane. To charaktery tak mocne, że wcale nie muszą kreować roli. Oni SĄ bohaterami których grają. No i to najczęściej świetni muzycy. :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group