Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 17:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ostatnie tango w Paryzu i filmy z Marlonem Brando
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 21:09 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 21 Mar 2007, 17:16
Posty: 6
Miejscowość: Szwecja
Wczoraj obejrzalam sobie "Ostatnie tango w Paryzu". Gdzies tak w trakcie ogladania filmu pogratulowalam sobie, ze nie nastawilam sie na to, ze mnie "zaszokuje". Wiadomo - to, co trzydziesci lat temu bylo strasznie szokujace, dzisiaj albo w ogole nie bedzie, albo co gorsza bedzie po prostu smieszne.
Ale za to Marlon Brando byl tam taki, ze mam ochote obejrzec wszystkie filmy z jego udzialem. Czyli powinnam wygrzebac skads "Ojca chrzestnego". Ale co jeszcze? Jakie jego filmy naprawde "trzeba" obejrzec? ...i dlaczego.
A moze ktos ogladal ostatnio "Ostatnie tango" i ma ochote skonfrontowac ze mna wrazenia?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 21:25 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 23 Lut 2008, 15:47
Posty: 193
Miejscowość: Pruszków
Niestety nie oglądałem "Ostatniego tanga w Paryżu", ale skoro pytasz o inne filmy z Marlonem Brando, no to po kolei: "Tramwaj zwany pożądaniem", "Viva Zapata!", "Na nabrzeżach" (Do kupienia w Empiku), "Sayonara", "Ojciec Chrzestny" (Będzie w któryś czwartek na TVN7), "Przełomy Missouri" (12 kwietnia 0.20 na TVP2), "Czas apokalipsy" (Również dostępne w Empiku), z nowszych widziałem tylko "Don Juan de Marco", i "Wyspa doktora Moreau". To chyba te najbardziej znane ( przynajmniej mi ). Wszystkie warte są obejrzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 21:45 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 21 Mar 2007, 17:16
Posty: 6
Miejscowość: Szwecja
Dzieki! Strasznie duzo tytulow, fajnie, fajnie. I to jeszcze mi podrzuciles, gdzie moge co obejrzec, na jakim kanale. Tyle, ze nie ma mnie teraz w Polsce, wiec polska telewizja odpada. Ale jakos powoli powygrzebuje te wszystkie filmy w wypozyczalniach i bibliotekach.
Z tego, co wymieniles, nic mi nie mowia tytuly: "Viva Zapata" i "Na nabrzezach". O czym one sa? I dlaczego, uwazasz, ze bylo warto je obejrzec?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 21:51 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 23 Lut 2008, 15:47
Posty: 193
Miejscowość: Pruszków
Za film "Na nabrzeżach" Brando dostał pierwszego Oscara, za "Viva Zapata!" był nominowany.
Obydwa filmy w reżyserii Elii Kazana.
Tutaj linki do opisów filmów: Na nabrzeżach i Viva Zapata! . Obydwa te filmy warto obejrzeć chociażby ze względu na świetną grę aktorską, nie tylko Marlona Brando, ale też Anthony'ego Quinna, czy Evy Marii Saint.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 21:56 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 21 Mar 2007, 17:16
Posty: 6
Miejscowość: Szwecja
Dzieki, skorzystam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Kwi 2008, 15:55 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 23 Lut 2008, 15:47
Posty: 193
Miejscowość: Pruszków
Ależ nie ma za co.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group