Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 13:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Terminator: Sarah Connor Chronicles
PostWysłany: 19 Lut 2008, 01:29 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
no i stalo sie: na gruzach Cameronowej epopei o bitce ludzi z maszynami powstal serial opowiadający o przygodach Sahry Connor i jej syna Johna.

dotrwałem do momentu, kiedy nastoletnia cyborg otwiera drzwi pickupa i mówi do Johna, że jak chce żyć, to ma z nią iść. w sumie poziom tego, co zdążyłem zobaczyć, był rozpaczliwie tragiczny. i nie chodzi o różne SFXy, bo te wedle mnie mogą przypominać nawet intra z pierwszych gierek CD-ROMowych. chodzi raczej o poziom merytoryczny i zaplecze ideologiczne produkcji, która pod tym względem (a są to względy najważniejsze) swobodnie balansuje na granicy parodii dla znerdziałego gimnazjalisty. rozumiem, że nie jestem docelowym widzem tego filmu (wiekowo chyba wyrabiam czterokrotną normę), ale nawet mając 7 lat dostrzegłbym wszystkie prostactwa w Kronikach Sahry Connor.

odrębna sprawa to postać z tytułu. u Camerona Sahra była przede wszystkim konkretnym żołnierzem i matką, walczącą o życia syna jak przysłowiowa lwica. nigdy nie patrzyłem na nią jak na kobiete. tutaj odwrotnie: patrząc na panią ze zdjęcia przychodzą mi na myśl różne rzeczy, ale niestety nie ma wśród nich walki z cyborgami. na domiar złego kobita paraduje po pokoju w obcisłych kieckach, chętnie pochyla sie do przodu i pokazuje kamerzyście, co ma do pokazania, a to wcale nie ułatwia koncentracji. swoją drogą, niebrzydka z niej lasia:

Image

miło sie dziewoje ogląda, lecz panie reżyser nie o takie oglądanie tu idzie. spałeś pan na castingu czy jak? co sie zaś tyczy reszty obsady, to jest to po prostu niekończący się deliryczny koszmar. w konkursie na Największa Cipę Od Której Zalezą Losy Ludzkości serialowy John Connor z trendy fryzurą zająłby zaszczytne pierwsze miejsce zaraz obok hakującej usa bandy nerdów z DH4.0. Mostowowy Nick Stahl to przy nim prawdziwie zdesperowany wojownik o spojrzeniu pozbawionym złudzeń. kilka słów wypada również poświęcić zabójczym terminatorom. w przeciągu raptem 20 minut oglądania naliczyłem dwa złe cyborgi i jednego dobrego (nastolatka za kółkiem pickupa). od wszystkich bez wyjątku zionie na kilometr niewyobrażalnym buractwem i maksymalną taniochą. żaden z nich nie posiada zdolności w miare realistycznego odgrywania braku emocji. wszyscy jak jeden mąż walą takie durne facjaty do kamery, że operator pewnie z trudem tamował spazmy śmiechu. nie kumam zjawiska: Arnold ledwie co wybył z austriackiej siłowni i dał pokaz morderczej mimiki, a ci amatorzy robią miny jak wsiowe głupki. na wyżyny humoru i intelektualnego obciachu wspinają się scenarzyści w chwili, gdy każą złemu cyborgowi przyjść na lekcje i sprawdzić obecność w klasie. w momencie wyczytywania nazwiska Największej Cipy Od Której Zależą Losy Ludzkości, zmechanizowany belfer wyjmuje z uda pistolet i opróżnia chyba ze dwa magazynki, ani razu nie trafiając w spłoszony młodociany cel. jeżeli tak ma wyglądać bojowa skuteczność maszyn przyszłości, to wojnę z nimi wygrałaby nawet niedzielna drużyna paintballowa, uzbrojona w plujki i kamizelki z przeceny.

podsumowując: wszystko to, co Cameronowi przyszło z taką naturalnością i z czego Mostow zrobił przyzwoitą napierdalanke na lato, dla twórców serialu okazało się katorgą i rzeźbieniem w gównie. oceny końcowej wyjątkowo nie wystawiam, ponieważ zaliczyłem trochę więcej niż kwadrans filmu, a to nie upoważnia mnie do ferowania wyroków. moge jednak wystosować ostrzeżenie do tzw. zwykłych ludzi: ratujcie swój mózg, nie zbliżajcie się do tego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2008, 18:18 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2007, 20:52
Posty: 109
Miejscowość: Śląsk
A ja uwielbiam ten serial. W przeciwieństwie do dennego Terminatora 3 da się go oglądać. Owszem, nie jest to T1 czy T2, ale z drugiej strony to serial i to czuć. Inaczej buduje się scenariusz do filmu inaczej do serialu. Za to terminatorka jest świetna :D

A błędy koncepcyjne i owszem, są.... Ale czy w T1 i T2 ich nie było?

Jest to jeden z niewielu seriali niekomediowych, które da się oglądać. A John? no cóż, zrobili z niego emo, ale taka jest koncepcja, że John wypada z akcji a nowym przywódcą ludzi zostaje jego mamusia. Zgodnie z koncepcją promowania kobiet i Murzynów stosowaną teraz w USA. I tak dziwne, że nie jest czarna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lut 2008, 16:19 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
"Jest to jeden z niewielu seriali niekomediowych, które da się oglądać"

w takim przełącz tv na HBO - wtedy zobaczysz poważny serial. same arcydzieła, obojętnie czy akcja dzieje sie w starożytnym Rzymie, podczas II wojny światowej czy w amerykańskim Deadwood schyłku XIX wieku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Mar 2008, 20:15 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2008, 13:23
Posty: 22
Miejscowość: Szczecin
Nie oglądałęm, nawet o tym serialu nie słyszałem choć Terminatora bardzo lubię i filmy widziałem wielokrotnie. Ale po tej recenzji jakoś nie mam ochoty się zbytnio z tym dziełem zapoznawać chyba :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Mar 2008, 09:04 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2007, 20:52
Posty: 109
Miejscowość: Śląsk
leszczuk napisał(a):
"Jest to jeden z niewielu seriali niekomediowych, które da się oglądać"

w takim przełącz tv na HBO - wtedy zobaczysz poważny serial. same arcydzieła, obojętnie czy akcja dzieje sie w starożytnym Rzymie, podczas II wojny światowej czy w amerykańskim Deadwood schyłku XIX wieku.



Nie mam HBO, a w te arcydzieła nie wierzę. A Terminator bardzo mi się podoba.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Mar 2008, 13:42 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sie 2006, 19:58
Posty: 36
Miejscowość: Olsztyn
Cytuj:
Nie mam HBO, a w te arcydzieła nie wierzę.


Proponuję zapoznać się z chociażby Six Feet Under.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Mar 2008, 18:23 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
tristan napisał(a):
a w te arcydzieła nie wierzę.


"Rzym" ( jeden z najlepszych seriali na HBO ) zmieniłby to przekonanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Mar 2008, 00:11 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2007, 20:52
Posty: 109
Miejscowość: Śląsk
TTLW napisał(a):
Cytuj:
Nie mam HBO, a w te arcydzieła nie wierzę.


Proponuję zapoznać się z chociażby Six Feet Under.


To jakiś ponury żart. Próbowałem obejrzeć pilota i po 20 minutach wymiękłem. NIC SIĘ TAM NIE DZIEJE. Chłopa rozjechał autobus i rodzina się zawiadamia. Przez 20 minut. Potem wyłączyłem, bo nie zdzierżyłem. Jak to są te arcydzieła to ja dziękuję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Mar 2008, 01:38 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sie 2006, 19:58
Posty: 36
Miejscowość: Olsztyn
tristan napisał(a):
TTLW napisał(a):
Cytuj:
Nie mam HBO, a w te arcydzieła nie wierzę.


Proponuję zapoznać się z chociażby Six Feet Under.


To jakiś ponury żart. Próbowałem obejrzeć pilota i po 20 minutach wymiękłem. NIC SIĘ TAM NIE DZIEJE. Chłopa rozjechał autobus i rodzina się zawiadamia. Przez 20 minut. Potem wyłączyłem, bo nie zdzierżyłem. Jak to są te arcydzieła to ja dziękuję.


Nie miałem styczności z Terminatorem, więc nie wiem jakiego rodzaju rozrywkę preferujesz. Jeśli chodzi o SFU to poza kilkoma wyjątkami nie zdarzyło mi się spotkać z tak oryginalnym i nietuzinkowym serialem. Pomijając fakt, że całość zamknięta jest w ściśle zaplanowanej konstrukcji, wiarygodność psychologiczna bohaterów, odwaga w sposobie przedstawiania poruszanych tematów i cała masa nowatorskich rozwiązań tworzą zupełnie nową jakość . Gra aktorska i klimat nie do podrobienia sprawiły, że sam się teraz dziwię, że mogę tak dobrze pisać o serialu telewizyjnym.
Twórcą całości też jest nie byle kto tylko Alan Ball, który dostał oskara za scenariusz do American Beauty. No nie wiem, może to taki twór dla bardziej dojrzałego widza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2008, 20:57 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. panie i panowie, s-f XXI wieku:

emo-terminator

czekam na T4 - ide o zaklad, ze znajdzie sie miejsce dla kilku nerdów hakujących skynet


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group