Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Gru 2007, 00:48 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 07 Gru 2007, 09:33
Posty: 6
Miejscowość: 3city
Powiedzmy szczerze, w obecnych czasach coraz mniej naprawdę zdolnych ludzi w produkcji TV. Ci co są dobrzy robią wsio na własną rękę co widać i robią na zachodzie.

Ja siedze akurat w reportażach i dokumentach (powiedzmy coś tam robie) wczesniej długo bo od 1991 roku siedziałem w muzyce i sfx pod film/gry etc. To co widać teraz w TV to po prostu przesadzona cyfra, oświetlenie kuleje, nie mówie o fabule czy dialogach.

Świat spada na totalny kicz, plastik fantastik, niechlubnym dzieckiem takiej tandety to Dylematu5, tego po prostu nie daje sie ogladać. Teraz liczy sie przemiał, szybka kasa i nowy projekt.

Ja jak wspomniałem interesuje sie dokumentem i porównuję często programy Amerykańskie czy Angielskie (Discovery, BBC) do pierwszych polskich produkcji rodem z TVN Historia.

Poziom zachodni widać, wszystko przemyślane, od scenariusza do świateł. Natomiast polskie programy wieją nudą, są po prostu sztuczne i tandetne (mówie o TVN Historia). Jest kilka tytułów które jeszcze da się oglądać np "Sekrety i Skarby" ale to dalej nie to co produkcje zachodnie.

Podejrzewam, ze wszystko rozchodzi się o kasę. Całe szczęście, że dostęp do technologii stał się bardziej przyjazny nam (cenowo) i pojawia się coraz więcej dobrych produkcji. Nie mniej jednak nie liczę na to by coś zmieniło się w ramówkach programów TV na lepsze w najbliższym czasie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2008, 21:27 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2007, 20:52
Posty: 109
Miejscowość: Śląsk
Nie oglądałem rancza, bo nudne było... A do tego Żaka nie lubię. Wszystko na jedno kopyto gra.

BTW: Chyba odkryłem co jest nie tak z Halo Hans (poza oczywiście dennym scenariuszem).... Tam nie ma cieni, wszystko jest oświetlone w każdym najmniejszym zakamarku. Do tego całość jest strasznie kolorowa. Inne filmy są takie bardziej w szarościach i zieleniach z jakby wyblakłym kolorem. A HH jest rycząco kolorowy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2008, 22:08 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Ale "pstrokatość" i świecenie na blachę to domena wszystkih polskich sitcomów. Tam studyjne warunki są tak rażąco widoczne, że aż dziw bierze, że producentom to nie przeszkadza :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sty 2008, 23:34 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2007, 20:52
Posty: 109
Miejscowość: Śląsk
No właśnie nie, bardzo lubię Rodzinę Zastępczą i ona wygląda normalnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sty 2008, 23:38 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Bo to nie jest sitcom (o ile można ten serial nazwać sitcomem) kręcony w studio. Zauważ, że w Rodzinie zastępczej mamy doczynienia z obiektami zdjęciowymi realnie istniejącymi. Tam świecenie studyjne, na kracie, po prostu nie wchodzi w grę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Sty 2008, 19:45 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2007, 20:52
Posty: 109
Miejscowość: Śląsk
Co to jest świecenie na kracie?

Czym się różni np. pokój Kwiatkowskich od gabinetu jakiegoś Niemca w HH? Bo że w RZ są ujęcia domu z zewnątrz to detal... W sumie w Bundych też czasami są ujęcia domu, a jednak całość w studiu jest kręcona i wygląda normalnie. Allo Allo też w studiu było.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Sty 2008, 20:19 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
W studio używa się specjalnej kraty z mnóstwem reflektorów, która zawieszona jest nad filmowaną sceną. Takiej kraty nie da się podczepić w realnie istniejącym obiekcie zdjęciowym, np. w mieszkaniu, bo przeszkadza nam w tym sufit.

"Świat według Bundych" to sitcom kręcony w całości w studio, więc z pewnością podwieszana krata była tam wykorzystywana. To standard. A czy on rzeczywiscie wygląda normalnie? Co rozumiesz przez "normalnie"? Tam i tak świeci się "po telewizyjnemu" (czyli na blachę). A że wygląda to inaczej niż w Polsce... Nie wiem. Moim zdaniem to kwestia tego, że w naszej telewizji liczy się czas. Im szybciej coś jest zrobione, tym lepiej, bo koszta są niższe. Wybiera się więc najprostsze opcje oświetleniowe, najszybsze do ustawiania, przysparzające najmniej problemów. To samo zresztą tyczy się scenografii. Ale to tylko moja subiektywna opinia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Sty 2008, 13:23 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
LGF, no właśnie masz rację, bo nasi producenci robią tv tak, aby było jak najszybciej i najtaniej, czyli odfajkować i już, następne.
Czyli robią dokładnie tak jak Ja nie cierpię. Ja lubię elementy dograć, dopracować, dodać klimę, aby była jakaś głębia produkcji, a nie odklepać i już. Gdy ktoś tak robi to się do tego nie nadaje.
Niestety właśnie tak to działa w naszym tv, synuś ciotki, siostry teścia pani dyrektor sie załapał no i teraz kombinuje byle coś wyszło :) a zdolni są odpychani na bok, bo to nie rodzina. Całę szczęście tv mnie nie pociąga, tylko wielki ekran - to jest wyzwanie! :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group