Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sarnie Żniwo - Git Produkcja
PostWysłany: 13 Sie 2007, 09:46 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
Witam
Ciekawy jestem waszych opinii na temat filmu Sarnie Żniwo. Jeśli juz ktoś ogladał ten film i ma jakieś wyrobione zdanie o nim, to proszę pisac. Piszczie co się wam w nim podobało, co nie...

Ja osobiście po obejrzeniu tego filmu mam miesznae uczucia, ale to może więcej szczegółów podam jeśli się ktoś pierwszy wypowie ..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sie 2007, 19:27 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 24 Sie 2007, 19:03
Posty: 2
Miejscowość: Sosnowiec
Jak narazie oglądałem "Wściekłe pięści węża" i bardzo podobał mnie się ten film.
Tego niestety nie miałem jeszcze okazji oglądać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sie 2007, 19:37 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Ja obejrzałem obydwa filmy. Uważam, że są wspaniałe. Są dokładnie tym, czego oczekuję od kina amatorskiego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Sie 2007, 09:46 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
Jak dla mnie to pierwsza część była zdecydowanie lepsza (Wściekłe pięści węża).

Druga natomiast widać że bardziej kosztowna heheh (bo roztrzaskać dwa samochody specjalnie tylko do filmu to kosztuje :D) Zauważyłem też w "Sarnim żniwie" dużo niedoróbek ze strony technicznej (np. śmiech kamerzysty, butelka z ketchupem ...)

Ale jak na razie i tak dla mnie to najlepsze produkcje kina amatorskiego :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Sie 2007, 09:59 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
naffnaff napisał(a):
(np. śmiech kamerzysty, butelka z ketchupem ...)

Myślę, że to było celowe. "Sarnie żniwo" jest swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowej twórczości Z.F.Skurcz, stąd tyle nawiązań do poprzednich produkcji, zarówno do stylu, jak i do tekstów. Mamy tekst o motyce i Słońcu, mamy o budce (co ją ptaszkom wiewiórki pomagały budować), i mamy standardowe sztuczki Z.F.Skurcz dotyczące, powiedzmy, efektów specjalnych. Krew tryskająca ciurkiem z ukrytego węża, resorówka spadająca z makiety przepaści, rzuty manekinami. Wszystkie te efekty są tym razem bardzo dopracowane (manekiny już całkiem podobne do ludzi, itp.), ale w swej istocie są wciąż te same. Śmiech z offu to też moim zdaniem nawiązanie do poprzednich filmów (np. "Bułgarski pościkk"), gdzie był w kilku scenach.

Myślę, że członkowie Z.F.Skurcz dobrze rozumieją, dlaczego ludzie ich lubią: właśnie za tę konsekwentną domorobną tandetę, połączoną z całkowitym wyluzowaniem. Normalnie takie niedoróbki są szkodliwe, ale akurat w przypadku Z.F.Skurcz budują one styl. Gdyby z tego stylu zrezygnowali, to straciliby fanów, dlatego jeszcze ten styl udoskonalają i ubierają w coraz profesjonalniejsze ramy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Sie 2007, 19:32 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
hehe Nie zauważyłem wcześniej grzesiu że masz ten podpis "fan Z.F.Skurcz" teraz rozumię dlaczego ich tak bronisz. Gdybym to ja np. zrobił taki film i wam go pokazał na pewno wytknął byś mi palcem te wszystkie błędy i niedoróbki heheh :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Sie 2007, 21:19 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Ależ bynajmniej! Stwierdziłbym tylko, że jesteś mało oryginalny i że jesteś naśladowcą. Ale nie byłby to taki wielki zarzut, bo tak naprawdę mało kto jest oryginalny. Ja też się oryginalny nie czuję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2007, 17:36 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Jak dla mnie to nie ma się czym zachwycać. Nie wytrzymałem minuty oglądania ani jednego ani drugiego... :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Wrz 2007, 21:05 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2007, 12:32
Posty: 19
Miejscowość: Gdynia
Włączam się niniejszym do dyskusji ;)

Ja tam nie narzekam, bo lubię takie klimaty - zresztą nie tylko ja :wink:

Moja mama wstrzymała się z wyjściem do kibelka, aby do końca zobaczyć "Sarnie żniwo" bez przerw :D
Resztę filmografii Skurcza zna... no i stała się fanką twórczości Skurcza (tzn Git Produkcji) :lol:

Sam bym się powydurniał w takich klimatach :twisted:


P.S. Chyba moja mamusia chyba nie jest za dobrym przykładem rodzica - z muzyki to jej ulubioną kapelą jest Scooter :wink: . Wracając natomiast do produkcji i "specyficznej atmosfery" Skurczu to można moim zdaniem pokochać lub znienawidzić, ale na pewno nie pozostać obojętnym ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 09:39 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Obejrzałem właśnie "Wściekłe pięści węża".
Co zaliczam napewno na plus to nawiązania ,zapożyczenia także od strony technicznej
z filmów Bruce'a Lee (głównie "Wejście smoka").Przy wcześniejszych produkcjach nie zwróciłem uwagi na pewną jarmarczność całego przedsięwzięcia.Nie jest to zbyt miłe
,a co najważniejsze jest wyraznym sygnałem świadczącym o tym ,że to tylko produkcja amatorska.Oczko puszczene w kierunku widza stosują także ludzie z branży ale nie o tym mówię jakby co...przy dłuższym metrażu jest to strasznie wyczuwalne.
Myślę ,że z dobrym scenariuszem i przy wyzbyciu się tej jarmarczności ekipa ta może
skręcić całkiem niezły hit.Bawienie się kiczem może być zabawne i ciekawe i z klasą co udowodnił nie tylko Tarantino ale też np Andrzej Kondratiuk genialną "Hydrozagadką".
Nie widziałem wszystkich produkcji Z.F.Skurcza ale myślę ,że przynajmniej "Matriksem"
grzesiu udowodnił ,że potrafi być zabawniejszy niż jego własny guru.Jest to do tej pory najzabwniejsza dla mnie polska produkcja offowa jaką widziałem.
Jeśli następne produkcje będą się ograniczały tylko do bijatyk z manekinami i paroma
gagami nawet udział Kazika Staszewskiego i całej świty ze "Złotopolskich" nie pomoże.
Jak na tak wieloletni staż można chyba wymagać czegoś więcej od Z.F.Skurcza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Paź 2007, 11:12 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2006, 16:25
Posty: 16
Miejscowość: Olsztyn
quagmire napisał(a):
Jeśli następne produkcje będą się ograniczały tylko do bijatyk z manekinami i paroma
gagami


Fakt! Trochę się zatrzymali w pomysłach. Przydałoby się coś nowego. "Sum tzw olimpijczyk" albo "Bułgarski pościkk" to było coś (w sumie jest nadal :D ). Jak dla mnie Sarnie żniwo wcale nie jest takie rewelacyjne... a dałem za nie 15 zł :P :P i to raczej nie z tego powodu mi się nie podoba. Owszem ma kilka dobrych pomysłów ale... Wściekłe pięści zrobiły na mnie duże wrażenie, ponieważ to był pierwszy film skurcza jaki widziałem, a do Żniwa podchodziłem chyba z zadużymi oczekiwaniami i niestety zawiodłem się po części...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Paź 2007, 18:27 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2007, 12:32
Posty: 19
Miejscowość: Gdynia
quagmire napisał(a):
Nie widziałem wszystkich produkcji Z.F.Skurcza ale myślę ,że przynajmniej "Matriksem"
grzesiu udowodnił ,że potrafi być zabawniejszy niż jego własny guru.


A ciekawe co będzie po najnowszym "dziecku" Longstara ? - ja już się boję ;)

[ Dodano: Sro Paź 03, 2007 7:38 pm ]
hendrix napisał(a):
Fakt! Trochę się zatrzymali w pomysłach...


GIT Produkcja poza filmami "kung-fu-bum-bum" zdominowała kreskówki na 4FunTv.
Pewnie "trzepie filmy" póki ma gorący popyt ;)
W końcu wydali oba "węże" na DVD przez SPI... (swoją drogą ciekawe czy SPI wyda film każdemu kto się napatoczy ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Paź 2007, 15:35 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Nie dałem rady obejrzeć "Sarniego żniwa".
Nie myślałem ,że będzie aż tak zle.Nudne i badziewne to strasznie .
O ile muzyka w "Wściekłych pięściach węża" irytowała mnie miejscami w tym filmie nie mogłem jej już słuchać.Jest nie do wytrzymania i psuje efekt niektórych prawie udanych scen.Tą drogą panowie daleko nie zajadą...
Przy komediach widz powinien się relaksować a nie męczyć(jak w moim przypadku).
Już nawet zaczeły mnie denerwować doczepiane wąsiki i bródki u większości występujących.
Tak ciężko wymyśleć jakąś sensowną historyjkę ?
Co mnie jeszcze dobija to całkowicie niewykorzystane epizodyczne występy Kazika.
Mieć takiego gościa i nic ciekawszego z nim nie zrobić...marnotrastwo.
Wszystko tu się potwarza.Te same tricki wykorzystane we wcześniejszych produkcjach
w "Sarnim żniwie" występują po kilka(kilkanaście) razy.
Tak jak np: zwolniene tempo i zwolniona ścieżka dzwiekowa.Nie dość ,ze bezcelewe to jeszcze po kilka razy....zabrakło pomysłów ,poczucia humoru i dystansu do wcześniejszych dokonań.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Paź 2007, 10:02 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2006, 16:25
Posty: 16
Miejscowość: Olsztyn
sebasoul napisał(a):
GIT Produkcja poza filmami "kung-fu-bum-bum" zdominowała kreskówki na 4FunTv.
Ale zauważ, że już nawet na tym poziomie zaczynają się "wyczrpywać". Coraz więcej przekleństw w "Pod gradobiciem pytań", co prawda z cenzurą, ale mimo wszystko nie pasujących do całości... odtrącających. Pierwsze odcinki były cudowne, bo to w końcu nowość była, masa fajnych pomysłów dotąd niespotykanych w produkcjach. Jak dla mnie wcześniejszy skurcz = lepszy skurcz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Paź 2007, 14:45 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2007, 12:32
Posty: 19
Miejscowość: Gdynia
hendrix napisał(a):
Jak dla mnie wcześniejszy skurcz = lepszy skurcz.


Nie zaprzeczam :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group