Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 18 Kwi 2024, 05:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 23:52 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2005, 12:04
Posty: 141
Miejscowość: Wrocław
Ostatnio widziałem jeszcze raz mój ulubiony film "Podwodne życie ze Steven Zisou" i moim zdaniem jest to idealne połączenie Indiany Jonesa z Bunuelem ;-)

Generalnie wszystkie filmy Wesa Andersona są dość specyficzne i właśnie za to je lubię.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Wrz 2007, 08:09 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Just like heaven - świetna komedyjka na piątkowy wieczór. Trochę w tym spirytualizmu, ale za to Resse Weatherspoon rekompensuje wszystkie niedociągnięcia :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Wrz 2007, 23:44 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Właśnie wróciłem z kina z "W stepie szerokim" Abelarda Gizy. Polecam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Wrz 2007, 21:20 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 08 Lut 2007, 11:07
Posty: 25
Miejscowość: Opole
ostatnio totalnym przypadkiem natknąłem się na już nie młody (1999r) "Wybory" Election. Rzecz godna polecenia jeżeli ktoś lubi niebanalne komedie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Paź 2007, 07:29 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
Cytuj:
Death proof- Film "prawie" nie nudzi(początek ależ i owszem), to fakt- nie wiem jak to robi pan QT, choć scenariusz jest katastrofalny. Jak to fani QT mówią "on bawi się kinem i to jest sprawa każdego widza czy wejdzie w tą konwencję cz nie...". Film po seansie spłynął po mnie, jak po kaczorze(każdy film QT tak na mnie działa) i oprócz filmu nie dostałem nic. Jeszcze jeden gigantyczny minus: aktorstwo Zoe- niech ona lepiej się pozostanie przy kaskaderstwie.
Ocena: film nie nudzi(choć nie mówię także, że jest ciekawy)+ 115 minut "bezkształtnej miazgi"(1 minuta filmu dla mnie jest bardzo dobra- oczywiście 1. czołówka samochodów-magia)+ film, który nie rozgrywa się w głowie widza jeszcze przez parę dni(wspomniany już efekt kaczora)= 3/6


Kompletnie się z Tobą nie zgadzam - nie odczytałeś nic z tego filmu, dużo symboli, ukazanie poraz kolejny silnych kobiet i słabych mężczyzn -zwroty akcji, humor, świetne dialogi, analogie do poprzednich filmów, klimat filmu (lata 70-te), prawdziwa taśma no i świetnie dobrana muzyka. Bardzo wyraziste i charakterystyczne postacie co daje "smaczku". Świetne kino akcji (wyśmienity zwrot akcji). Polecam wszystkim.

"Jak się nazywasz? - kaskader Mike" - świetne!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Paź 2007, 12:51 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
PoProstuMaciek napisał(a):
Film rozrywkoy i nic więcej. Jak dla mnie.

Bo raczej inny być nie może. Tarantino wg mnie nigdy nie chciał robić filmów z przesłaniem, miała to być czysta rozrywka. Jego twórczość to poprostu pułapka dla widzów, coś wg mnie jak twórczość Lyncha. Cokolwiek nie zrobi będzie cool, przemyślane, dogłębne i genialne. To jak malarstwo Picasso, przecież on malował jakieś bohomazy, które ja mógłbym zfabrykować z kumplami w przedszkolu, ale jest uważany za geniusza. Taki samo Tarantino, zrobił z kiczu, sztukę. Sztukę która nie ma dawać do myślenia tylko poprostu miło zająć czas. A czas miło zajmuje doszukiwanie się nawiązań, śmieszne bezsensowne dialogi, brutalne sceny, masa przekleństw, kupa akcji i fajne dupy. Poprostu typowo odmóżdżająca rozrywka ale mająca jakiś klimat. Takie coś też jest potrzebne.

Co do pokazywania stóp, chyba każdy wie że Tarantino ma fetysz stóp, od takie ma zboczenie, to chyba ludzkie.
Ja osobiście lubię jego filmy, tak jak i filmy o Godzilli z wytwórni Toho, komiksy o Batmanie i serial Miami Vice. Wszystko to swego rodzaju kicz, ale kicz z tym czymś co wszyscy wiedzą ale nie potrafią nazwać. 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Paź 2007, 12:52 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Kliknąć na "pomógł" może tylko ten, kto rozpoczął wątek. W tym przypadku obso.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Paź 2007, 13:25 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Ja za to nie trawie kina tarantino a przynajmniej jego 4 ostatnich filmów. Dla mnie nie ma tam wogóle rozrywki po którą sie wybieram do kina. :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Paź 2007, 13:32 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
PoProstuMaciek napisał(a):
Cieszę się, że w końcu odpowiedziałeś na mojego posta. Czekałem niecierpliwie na moment kiedy wywleczesz arsenał przeciwko mnie. I się doczekałem


Czy ty chcesz ze wszystkimi wojować w imię swoich spostrzeżeń co do jakiegoś filmu?

1) nie czytałem Twoich wypocin
2) wojenki sobie urządzaj z kimś innym - ja nie mam na to czasu

p.s Sorry za OT

[ Dodano: Czw Paź 04, 2007 4:10 pm ]
przepraszam poraz kolejny za OT:

dostałem prywatną wiadomość od użytkownika poprostumaciek treści:

-----"naćpałeś się czegoś? bo jakieś haluny masz"----------

czy można prosić administrację o utworzenie rubryki przy postach: ignoruj ?

Po przeczytaniu proszę wykasować obydwa posty nic nie wnoszące do wątku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Paź 2007, 22:32 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
PoProstuMaciek, dostajesz tylko UPOMNIENIE w tej chwili i tylko od tego jak to przyjmiesz zależy czy nie dostaniesz kolejnego ostrzeżenia formalnego (co zaowocuje blokadą możliwości pisania) albo wręcz dam ci bana bo taki mam wisielczy humor admina. Jak masz jakieś problemy to są poradnie dla młodzieży. Jeśli dostanę jeszcze jeden sygnał, że piszesz jakieś chamskie teksty na priva komukolwiek po prostu wylecisz z forum. Take it or leave it.

Żeby było jasne: nie podoba mi się twój sposób prowadzenia dyskusji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Paź 2007, 23:22 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Cenię sobie "Pulp fiction" "Wściekłe psy"(za każdym razem wydaje mi się ciekawszym)
oraz scenariusze "Prawdziwy romans" i "Urodzeni mordercy".Dla mnie są to perełki twórczości Tarantino.Z "Prawdziwym romansem" i "Urodzonymi mordercami" reżyserzy świetnie sobie poradzili.Dla mnie te 4 filmy są genialne.
Resztę tworów Tarantino uważam za gorsze produkty i nie tak dopracowane.
Być może jest to skutek zerwania ukladów z Rogerem Avary'm(współtworca scen."Pulp fiction"),który miał podobno dosyć znaczący wpływ na wczesną twórczość Q.T.
"Death proof" uważam za niewielki wzrost formy.Chociaż za drugim stwierdziłem ,że rzeczywiscie film jest troche przegadany i najzwyczajniej nudny - przynajmniej początek.
Ale w porównaniu z drugą częścią "Grindhouse" ,która wchodzi własnie na ekrany kin
jest genialna.Stanowczo odradzam "Planet Terror".
Podsumowując w porównaniu z tym co się pojawia w kinach na dzień dzisiejszy Tarantino jest nadal świeżym spojrzeniem na kino klasy "B".Ale przy takim spadku formy niedługo będzie z nim kojarzony.
Polecam "Prawdziwy romans" - jeden z moich rekordów - koło 100 projekcji


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2007, 14:54 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2007, 22:42
Posty: 22
Miejscowość: Szczecina
Ekipa (Polsat)

Naprawdę miłe oderwanie od tego zgiełku który teraz oglądamy (lub nie) w serwisach informacyjnych. Daje nadzieje, że w Polsce mogą być ludzie, którzy lepiej pokierują tym krajem. Pozostaje pytanie, czy nadzieja matką głupich...

Wykonanie, moim zdaniem, tak jak przystało na porządną produkcje telewizyjną.
Ja polecam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2007, 21:28 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2007, 18:50
Posty: 3
Miejscowość: warszawa
Idąc na "Grindhouse" byłam sceptycznie nastawiona, ale ostatecznie przypadł mi tak do gustu, że poszłam drugi raz :) "Planet Terror" planuję zobaczyć, ale słyszałam jak na razie chyba same niepochlebne opinie...
Polecam "Wicker Park". Zawiła fabuła, do końca trzyma w niepewności, niby motyw oklepany, ale przedstawiony, moim zdaniem, w ciekawy sposób :) No i przyzwoita gra aktorska...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2007, 21:41 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Ostatnio (dzisiaj) widziałem film który nazywa sie "1408" tak poprostu niby. Według mnie jeden z lepszych filmów nie chce nic powiedzieć bo musicie to zobaczyć sami w kategori na potrzebe oglądniecie ten film ma ode mnie 10/10 (jak nie obejrzysz zginiesz) :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Paź 2007, 09:10 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 18 Sie 2007, 19:35
Posty: 36
Miejscowość: Kielce
Ostatnio obejrzałem całą serię "Koszmaru z ulicy Wiązów", moim zdaniem Top 10 wśród slasherów lat 70-80. Niezłe efekty specjalne, zapadający w pamięć główny bohater - Freddy Krueger i jego wyszukane poczucie (czarnego) humoru, sprawiają, że film całkiem przyjemnie się ogląda.

Tydzień temu na TVP 2 widziałem także "Słonia" Gus van Santa. Ciekawy, niezależny film. No i chyba jeden z lepszych opowiadający o młodzieży. Chociaż momentami trudno się oglądało (sceny w których kamera "śledzi" uczniów chodzących po korytarzu strasznie się dłużyły), to polecam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Paź 2007, 00:21 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2007, 18:50
Posty: 3
Miejscowość: warszawa
Właśnie wróciłam z "4 miesiące 3 tygodnie i 2 dni"...i pozostaje pod silnym wrażeniem tego filmu. Mocno i dobitnie pokazuje problem aborcji, warto!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Paź 2007, 09:13 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
O rany aborcji. Ale jest to film który że tak powiem edukuje w sprawie aborcji czy raczej pokazuje brutalna rzeczywistość??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Paź 2007, 09:33 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2007, 18:50
Posty: 3
Miejscowość: warszawa
powiedziałabym, że raczej to drugie...oczywiście ma w sobie troche z filmu dokumentalnego aczkolwiek pokazuje dramat bohaterek, aborcje za pieniądze i sex, i baaardzo dobitnie i szokująco pokazane są niektóre ujęcia....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Mar 2008, 21:03 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 23 Lut 2008, 15:47
Posty: 193
Miejscowość: Pruszków
Ja ostatnio widziałem film "Elizabeth". Nie podobał mi się głównie ze względu na to, że ukazywał w złym świetle wyznawców religii katolickiej, w tym papieża. Natomiast ciekawym pomysłem było obsadzenie w roli francuskiego szlachcica byłego piłkarza Manchesteru United, Erica Cantony.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Mar 2008, 22:28 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Do Qwerty Uiop

Stereotyp Papieża jako dobrego pasterza wykształcił nam Jan Paweł II. Niestety nie wszyscy przywódcy kościoła byli tacy jak on. Szczególnie w czasach, w których rozgrywa się akcja filmu. Papieżom często chodziło głównie o pieniądze od wiernych.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group