Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 04:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2010, 14:19 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 20 Gru 2009, 18:26
Posty: 27
np. poszłem od słowa poszedłem było błędem parę lat temu, już nie jest dla twojej informacji :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2010, 17:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Poszłem jest obrzydliwym błędem, świadczącym o niedouczeniu. Skoro wszyscy popełniają ten sam błąd to ma przestać być błędem? Kierowcy nagminnie jeżdżą po pijaku. Skoro wszyscy tak robią to mamy przestać ich za to karać?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2010, 18:03 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008, 18:29
Posty: 105
Miejscowość: Chorzów
Jak to mawia moja siostra: poszłem gdy blisko, a poszedłem gdy daleko ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2010, 20:14 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 20 Gru 2009, 18:26
Posty: 27
tylko że jak napiszesz poszłem nikomu nie zrobisz krzywdy jak jeżdżąc po pijaku haha, ja sam używam poszedłem, ale poszłem to nie błąd.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2010, 20:40 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 25 Kwi 2009, 19:15
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk
http://www.rjp.pan.pl/index.php?option= ... &Itemid=67

http://www.rjp.pan.pl/index.php?option= ... &Itemid=67


:oops: 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lut 2010, 21:15 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 20 Gru 2009, 18:26
Posty: 27
To jest z 2002 roku. teraz mamy 2010, a formę można używać od 2 lat chyba


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lut 2010, 21:44 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Nie wydaje mi się, ale jeśli to tylko dlatego, że w Polsce nadal przeważa wieśniactwo i buractwo. Może się zlitowali i pokonali zarazę akceptując ją, czyli oddając zwycięstwo walkowerem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lut 2010, 22:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Nie koteczki. Nie jest to forma poprawna i nigdy nie będzie. Moja rodzicielka jest polonistką więc mam bieżące informacje z 1 ręki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2010, 09:59 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Z tego co spostrzegłem, forma "poszłem" jest popularna i nawet tolerowana przez lokalne ciało pedagogoczne na wschodzie Polski (na pewno w woj. Lubelskim).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2010, 10:45 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Moore napisał(a):
informacje z 1 ręki.

Tak dyskutując o pisowni, to ten zapis też nie jest poprawny :P Informacje z jeden ręki? Sufiks jest w tym przypadku wymagany (1-szej). Niewiele osób stosuje też kropki przy liczebnikach porządkowych (to już mój 5. z kolei laczek), choć nie jestem pewien dokładnie kiedy nie powinno się stosować zapisu X. i przejść na sufiksy tudzież pełne zapisanie liczebnika słownie. Ja tak wolę zapisywać proste liczebniki pełnym słowem (piąty).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2010, 18:48 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 25 Kwi 2009, 19:15
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk
adikko napisał(a):
To jest z 2002 roku. teraz mamy 2010, a formę można używać od 2 lat chyba


To udowodnij. Podaj jakieś wiarygodne źródło, prof. Miodek albo prof. Bralczyk. :D


Sorry za offtopa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2010, 09:20 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
Ludzie... ludzie... i po co tyle nerwów i kłótni :?: A tak przy okazji to filmu o królikach i tak nie można obejrzeć, czy tam... oglądnąć bo:
Cytuj:
Ten film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez TVP


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2010, 22:53 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 25 Kwi 2009, 19:15
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk
Możesz go obejrzeć w filmotece na stronie TVP, link niżej.

http://www.tvp.pl/filmoteka/film-dokume ... -berlinsku

:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2010, 19:38 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Ostatnio widziałem...... Nowy serial który zwie się Spartacus: Blood and Sand i po trailerach spodziewałem się jakieś takiej kontynuacji 300 czy coś. No i można powiedzieć, że niejako się doczekałem tylko w trochę innej wersji. Owszem jest pełno mężnych wyczynów, walka z braćmi o dom i takie tam, ale jest to wymieszane z hektolitrami komputerowej krwi i częstymi scenami erotycznymi w pełnej okazałości jak na kino. Także jest to takie pomieszanie 300 i SinCity.

Aha jest też pełno komicznych tekstów związanych z genitaliami...... :mrgreen:


Jednym słowem zapraszam :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2010, 21:36 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Ostatnio widziałem "Las" Piotra Dumały - film cichy, lecz jak wymowny. Świetny przykład, jak małym nakładem finansowym i dialogowym opowiedzieć kapitalną historię o relacji ojca z synem. Stanowczo polecam.

Moja recenzja jest tu: http://kulturalniej.blox.pl/2010/02/Las ... kinem.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2010, 22:43 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Ostatnio widziałem klip "Śpij spokojnie" O.S.T.R. :D Wiem, że tutaj takie rzeczy raczej nie trafiają ale ten jest inny niż wszystkie.
http://www.youtube.com/watch?v=WnarUJLbZwU&feature=sub


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lip 2010, 19:53 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2009, 18:38
Posty: 37
Miejscowość: Ślunsk
"Numer 23" - na wstepie kilka słów o niejakim Joelu Schumacherze.Słów niezbyt pochlebnych ( aczkolwiek słusznych ).Ten pan odpowiada za jeden z ważniejszych ( moim zdaniem ) filmów amerykanskich lat 90 , mianowicie "Upadek".Film dobrze mi znany i pamiętany , przeze mnie wręcz ugłskany.Tak tak , przyznaje sie do skromnej fascynacji tym filmem.Zas po obejrzeniu kilku innych filmów tego pana ( min "8mm" , "Telefon" i własnie "numer 23 " , o koszmarku pt "batman i robin" nie wspomnę ) zachodzę w głowę kto u diabła nakrecił ten film.Michael Douglas ? a moze operator-Bartkowiak ? Schumacher - zakładam - był na planie wielkim nieobecnym.I chwała mu za to! W "Numerze 23" utwierdził mnie w jeszcze większym przekonaniu ze jest ni mniej ni więcej tylko srednio pomysłowym rzemiochą.W dodatku miał u boku aktora tej klasy co Jim Carrey , i zamiast skupić sie na jego bohaterze wolał informowac operatora ( o ile sam nie stał za kamerą - to by tłumaczyło istnie bezmyślne fajerwerki techniczne , od nadmiaru których obraz ledwo dycha ) jak ustawić swiatło na planie.Pomysł był nawet obiecujący , ale utonął w zalewie stereotypów i konwencji gatunkowych.W dodatku dużo tu zapożyczen z takich filmów jak "Siedem" i "Lokator" , zapożyczen bardzo zle ulokowanych i niewykorzystanych.Twórcy za bardzo skupili sie na mnożeniu nieprawdopodobienstw , coraz to nowych wątków ( z których żaden nie zostaje pociagniety do konca a tylko zastyga gdzieś w połowie ) , bajerów wizualnych ( na kim to niby miało w XX! wieku zrobic wrazenie ? ) i regularnym ( i chyba nerwicowo-natrętnym ) spoglądaniem na zegarek.Porażka na całej linii

"Police" - zupełnie u nas nieznany francuski film kryminalny (przynajmniej tak jest okreslany ) z młodym wówczas Depardieu.Kapitalne dzieło!Zaczyna sie jak pseudo-dokument obrazujący codzienną , żmudną i brutalną prace gliniarzy z jednego z paryskich komisariatów by na koncu zamienic sie w anty-historie miłosną.Wszystko zostały wywrócone do góry nogami - takiego "twista" to ja jeszcze w kinie nie widziałem.Pan reżyser zakpił sobie ze mnie pełną gębą.I ja mu za to dziekuje!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lip 2010, 22:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Stroheimie, bardzo lubię twoje recenzje, zawsze z ciekawością je czytam, ale dlaczego nie używasz ogólnie przyjętego formatowania tekstu. Po co te spacje przed przecinkami, albo po nawiasach? Czy to jakiś bunt? A może obudził się nasz forumowy Jakób Szela? :)

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lip 2010, 08:53 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
NowakDexter napisał(a):
Stroheimie, bardzo lubię twoje recenzje, zawsze z ciekawością je czytam, ale dlaczego nie używasz ogólnie przyjętego formatowania tekstu. Po co te spacje przed przecinkami, albo po nawiasach? Czy to jakiś bunt? A może obudził się nasz forumowy Jakób Szela? :)

Pozdrawiam.


Co ty sie tak wszystkich czepiasz :D Chcesz to nadamy ci range na forum " Strurz Orfograhy" :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lip 2010, 15:40 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2009, 18:38
Posty: 37
Miejscowość: Ślunsk
NowakDexter napisał(a):
Stroheimie, bardzo lubię twoje recenzje, zawsze z ciekawością je czytam, ale dlaczego nie używasz ogólnie przyjętego formatowania tekstu. Po co te spacje przed przecinkami, albo po nawiasach?
Pozdrawiam.


a już sie bałem że nikt tego nie zauważy :)

żeby "podgrzać" atmosferę, wkrótce zacznę pisać...od tyłu


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group