Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 06:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ostatnio widziałem...
PostWysłany: 03 Mar 2007, 20:08 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 01 Gru 2006, 20:03
Posty: 66
Miejscowość: Bełchatów
Filmów jest mnóstwo i nie ma sensu zakładać o każdym osobnego tematu, bo nie każdy można podpiąć pod jakiś z istniejacych topiców. A pewnie każdy po obejrzeniu (choćby w tv) jakiegoś dobrego filmu ma ochotę o nim podyskutować.

i tradycyjnie rozpocznę


Pachnidło - film dobry, ale mogło być o niebo lepiej. Wszystko piękne, wypucowane, aktorski majstersztyk, zdjęcia glanc, itp. Nieźle poradzono sobie z pokazaniem świata zapachów. No zakochać się idzie. Ale czemu nie byłem pod wrażaniem to nie wiem. Książka jest dla mnie o wiele lepsza - szokująca, brudna, ohydna, mroczna, i niezwykła. Film jest dobry, ale nic ponad to. Mógłbym się dużo bardziej rozpisać o niezwykłych rolach, przemyślanych kadrach, ale cóż. Mimo wszystko polecam, ale po tak wielkiej książce, i tylu staraniach o zekranizowanie jej, szło zrobić coś jeszcze bardziej gromiącego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2007, 20:43 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
Film mi się bardzo podobał. Kilka zwrotów akcji, i czasami niestety zbanalizowanie ich (egzekucja, zakończenie). Dla mnie film był mroczny i kapitalnie pokazano coś tak trudnego jak świat zapachów! Może postać głównego bohatera nie była (chodzi mi o aparycję) jakoś specjalnie mroczna. Mnie to nie przeszkadzało. Ogólnie film zrobił na mnie duże wrazenie. Jako muzyk wtrące swoją opinię na temat ściezki dzwiekowej, którą w tym momencie słucham. Pozwole sobie przytoczyć, co napisałem na swoim forum kompozytorów:

" Pachnidło soundtrack - dla mnie dzieło z najwyższej półki. Trzech Niemców! Kapitalna muzyka. Kompilacja inspiracji Williamsa, Howarda, Czajkowskiego, Samuela Barbera, Philipa Glassa i nie wiem kogo jeszcze! aa no i mistrza Bacha.

A tematy na chór! miód....

płyta w Empiku 70zł.....nie za drogo?

Muzyka z najwyższej półki, ale ta cena...wariactwo"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Mar 2007, 10:18 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Lut 2007, 13:17
Posty: 3
Miejscowość: Wrocław
No niestety u nas w kraju ceny takich wydawnictw są zaskakujące... :shock:

Ja ostatnio widziałem jeden z lepszych filmów w swoim marnym życiorysie.
Film- ,dodatek do "Dziennika", o nazwie "Cinema Paradiso". Kto widział ten wie o czym mówię.
Naprawdę nie wiem, czy fascynacja tym filmem wynika z samego zamiłowania filmem i chęci przeniesienia opowiedzianej historii na swoje podwórko...Ale film jest po prostu rewelacyjny. Brak w nim efektów specjalnych. Jest za to fantastyczna, ludzka historia, świetna muzyka oraz przejmująca gra aktorska.

Powiem jeszcze raz: Kto widział ten wie o czym mówię:).

Szczerze polecam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Mar 2007, 13:39 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
pewnie, widziałem. moze jest szansa na zakup tego filmu z gazety?kiedy to było?

a muzyka...miód!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Mar 2007, 10:45 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Lut 2007, 13:17
Posty: 3
Miejscowość: Wrocław
Film był dodatkiem do "Dziennika" już dość dawno, ale być może istnieje możliwość zakupienia filmu drogą wysyłkową.

Co do muzyki w tym filmie to jak ona może być zła skoro komponował ją Ennio Morricone :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Mar 2007, 18:50 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2007, 12:40
Posty: 37
Miejscowość: Katowice
A ja się pochwalę, że ostatnio widziałem "komedię" Niewolskiego o tytule "Job". I co? Boże, trudno to nazwać czymkolwiek... Jak można zrobić film pozbawiony konkretnej fabuły, film, który jest zlepkiem przestarzałych dowcipów?? Przykro mi to mówić, ale filmy o PRL średnio mnie śmieszą, a teraźniejsze Polskie komedie, to już w ogóle. Pozostaje Monty Python


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Mar 2007, 19:17 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2006, 15:04
Posty: 239
Miejscowość: Trzebnica
Ostatnio miałem okazję zobaczyć film "Sin City - miasto grzechu".
Lubie ekranizacje komiksów - ale do tej podchodziłem raczej sceptycznie.

Obejrzałem - i.... Jak dla Mnie rewelacja.
Fabuła świetna, obsada ciekawie dobrana. I te wszystkie efekty - powalają.
Zdecydowanie jedna z lepszych ekranizacji komiksowych, zdecydowanie jeden z lepszych filmów jakie widziałem. ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Mar 2007, 13:47 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 01 Gru 2006, 20:03
Posty: 66
Miejscowość: Bełchatów
Prestige (alias Prestiż) - kawał niezłego kina, naprawdę zajmującego. Ostre akcje z trikami, i końcowa intryga. Miejscami jest naprawdę gorąco, chociażby sam początek, albo akcja z podwójnym węzłem. Jednak przyznam, że za dużo sci-fi (motyw z maszyną Tesli). Prestiż nie jest takim przebojem i odkryciem jak wcześniejsze filmy Nolana, ale i tak warto zobaczyć. Bo jest to film solidny, mocny i ciekawy.
Polecam, Tomasz Raczek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Mar 2007, 22:48 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2005, 16:51
Posty: 118
Miejscowość: Kraków
Zdecydowanie polecam film Zacka Snyder'a - "300". Film rewelacyjnie, innowacyjnie zrobiony. Dla tych którzy lubią klimat Sin City i Franka Miller'a.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Mar 2007, 00:12 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 23 Mar 2007, 23:54
Posty: 3
Miejscowość: Kielce/Lublin
'Dogville'. fakt, chyba mam mały poślizg czasowy. w każdym razie film gorąco polecam. bardzo przystępna i gładka, ciekawa dogma. zaskakująco i momentami absurdalnie okrutny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Kwi 2007, 15:39 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
Próbowałem oglądać "Labirynt Fauna" i nie moglem go dokończyć, bo już mi się dłużył. Co myślicie o tym filmie. Na plus na pewno zdjęcia, montaż, muzyka. Ale te kostiumy np. ropucha czy faun to jakieś nieporozumienie. Co myślicie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Kwi 2007, 21:56 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 01 Gru 2006, 20:03
Posty: 66
Miejscowość: Bełchatów
grzesiekintro napisał(a):
Próbowałem oglądać "Labirynt Fauna" i nie moglem go dokończyć, bo już mi się dłużył. Co myślicie o tym filmie. Na plus na pewno zdjęcia, montaż, muzyka. Ale te kostiumy np. ropucha czy faun to jakieś nieporozumienie. Co myślicie?


Oglądałem, spotkałem się też z negatywnym podejściem do tego filmu. Film jest baśnią i dramatem. Przede wszystkim wystepuje magiczny, mistyczny klimat, cały czas i nie zmeiniają tego nawet sceny walk z partyzantami. Przez większość seansu byłem pod silnym wrażeniem tajemnicy labiryntu.

Z mojej strony moge powiedzieć, że film nie jest nudny. Ba, jest fascynujący! Obejrzałem go trzy razy i spokojnie mogę powtórzyć seans, jednak rozumiem że nie wszystkim może podejść taki klimat. Film może zdawać się nużący.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Kwi 2007, 22:09 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
Chodzi mi tylko o to, że te postacie fauna i tej ropuchy trochę są dla mnie trywialne i psuły mi dobry obraz filmu. Może nastawiłem się na fabułę a nie na mix fantasy i fabuły...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Lip 2007, 12:16 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
Mnie ostatnio bardzo zafascynował film Michela Gondry'ego "Zakochany bez pamięci". Piękny, poetycki film z bardzo ważnym przesłaniem i, co mnie ucieszyło, z happy endem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sie 2007, 09:04 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Mnie ostatnio urzekł film "Babel" (oglądany w ruinach zamku w Kazimierzu nad Wisłą tylko nabrał więcej uroku:)) polecam festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu :) ). Zresztą, cała trylogia składająca się z filmów "Babel", "21 Gram", "Miasto gniewu" niesamowicie gra na emocjach i jest świetnym przykładem budowania wielowątkowej fabuły.

Heh, na tym samym festiwalu widziałem też film pod tytułem "Głowa". Polecam go wszystkim, którzy twierdzą, że "Drugi wschód słońca" LGFu był filmem bez sensu :wink: A co ciekawe, film ten był początkiem kariery Jacka Nicholsona w Holywood.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sie 2007, 20:35 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
"Children of Men"
zabić polskich tłumaczy za tytuł "Ludzkie dzieci"
zabić projektantów okładki dvd za hasła typu "on jeden ma uratować świat" na okładce

Zdjęcia są po prostu świetne dla mnie, długie sekwencje na jednym ujęciu, jedna z nich miała prawie 20 minut! I nie razi to jak w rosyjskiej arce, a wręcz przeciwnie, czuje się jakby się tam było.
Strona fabuły również dobra, aczkolwiek dla pełnej oceny musiałbym obejrzeć jeszcze raz, zbyt pochłonięty byłem zdjęciami :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Sie 2007, 13:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2005, 12:04
Posty: 141
Miejscowość: Wrocław
No właśnie co do tych długich ujęć, moim zdaniem to przeciętny widz i tak nie zdaje sobie sprawy że ujęcie jest jakoś superdługie.
Przynajmniej ja się dopiero zorientowałem jak przeczytałem o tym.

Choć może to jest tak że ma to wpływ na podświadomość trochę więc dlatego się to stosuje albo po prostu później operator/reżyser mogą się pochwalić takimi długimi ujęciami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Sie 2007, 20:57 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Oczywiście że ma to wpływ na podświadomość, sądze nawet że na świadomość. Tak długie ujęcia powodują, że widz nie ma czasu na mrugnięcie, na odbiegnięcie myślami gdzieś dalej, że wczuwa się w rolę i podąża za bohaterem całą swoją uwagą. Oczywiście wymaga to olbrzymiego zgrania i kunsztu, stąd też mój wielki podziw.
Ja również z początku nie zauważyłem długości ujęć, tzn zauważyłem że ujęcie przedzierania się przez Bexhill (tak to chyba się pisało) było takie długie, ale nie zarejestrowałem tego faktu przy pierwszym obejrzeniu sekwencji w samochodzie - żeby nie spojlerować, chodzi o tą sekwencję kiedy jest motyw z przekazywaniem sobie piłeczki ping-pongowej :)

Dziś za to widziałem Next
Wrażenia?
Obrazki ładne nawet, fabularnie... hmm, jestem zboczony trochę jako fan gatunku "coś dzieje się z czasem", ale podobało mi się. Nie jest to żaden ambitny film, ale całkiem fajny sposób spędzenia czasu.
Gratulacje należą się pomysłodawcy realizacji napisów końcowych... jak obejrzycie dajcie znać co o nich sądzicie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2007, 09:35 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
Monty Python i Święty Grall - po obejrzeniu leżałem przez 4 godziny na ziemi i nie mogłem przez śmiech złapać powietrza ;]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Sie 2007, 19:56 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 24 Sie 2007, 19:03
Posty: 2
Miejscowość: Sosnowiec
"Za wszelką cenę" świetny film, który od początku do końca jest fantastyczny.
Doskonale dobrani aktorzy, wspaniała fabuła- kawał pożądnego kina.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group